Play Store'daki En İyi Android Game Booster Uygulamaları
En İyiler, Mobil Cihazlar, Oyun

Android için En iyi 7 Game Booster Oyun Hızlandırıcı ✔️ 2022

Akıllı telefonların ham performansı artırıyor ve her yıl daha iyi özellikler kazanıyor. Bu yukarı yönlü trend sayesinde telefonlarımız artık çevrimiçi çok oyunculu oyunlar ve hatta artırılmış gerçeklik oyunlarını çalıştırmak gibi güç yoğun birçok görev yapabilmekte. Artan oyun çıkışına uygun olarak sizlere en iyi android Game Booster’ların bir listesini derledik.

Play Store'daki En İyi Android Oyun Güçlendirici Uygulamaları
Play Store’daki En İyi Android Oyun Güçlendirici Uygulamaları

Akıllı telefonlar, GPU yoğun görevlerini destekleyecek kadar güçlü hale geldiğinden beri giderek daha fazla insan akıllı telefonları birincil oyun cihazı olarak kullanmaya başladı. Bu nedenle oyunlarda akıllı telefon çağında olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır.

Günümüzde birçok akıllı telefon yerleşik bir Game Booster özelliği ile gelse de önceden yüklenmiş bu geliştirmeler genellikle yeterli özelleştirmeye veya gelişmiş seçeneklere sahip değildir. Bu nedenle telefonunuz belirli bir oyunu iyi çalıştırmakta zorlandığında Play Store’da bulunan üçüncü taraf Android oyun güçlendiricilere bir şans vermek doğal bir harekettir.

Game Booster uygulamaları, telefonunuzun donanımından mümkün olan en iyi oyun performansı çıkarmanıza yardımcı olur. Bu hem küçük hem de büyük oyunlar için kare hızı artışı elde etmek anlamına gelir. Game Booster uygulamalar telefonunuzda çalışan gereksiz arka plan görevlerini belirleyip askıya alarak oyunları optimize eder.

Play Store’daki En İyi Android Game Booster Uygulamaları

En iyi android oyun hızlandırıcıların bir listesini sizler için oluşturduk. Listedeki oyun hızlandırıcıları tek tek inceleyerek size ve telefonunuza en uygun olan oyun hızlandırıcıyı bulabilirsiniz.

1. Game Booster – Speed Up & Live Stream Games

Game Booster – Speed Up & Live Stream Games
Game Booster – Speed Up & Live Stream Games

Bu uygulama tek dokunuşla performans artırma, önceden tanımlanmış ve özel profiller ve grafik özelleştirme gibi temel optimizasyon özellikleri sunar. Ancak onu diğer oyun güçlendiricilerden ayıran bir yön, yayın için sağladığı yerel destektir.

Oyunlarınızı YouTube ve Twitch’e sorunsuz bir şekilde yayınlama seçeneği sunar. Ayrıca oyun kliplerini yakalamak için yerleşik bir yöntem elde etmenizi sağlarken dokunmatik kilit, çapraz çizgi ve göz koruması gibi ek özellikler içerir.

Özellikler:

 • Standart optimizasyon özelliklerinin çoğu mevcuttur.
 • Twitch akışı ve oyun yakalama için yerleşik kurulum (özel video kalitesi ön ayarı ile).
 • FPS sınırından işleme kalitesine kadar performans ve grafik ayarlarını değiştirme seçeneği.

Fiyat: Ücretsiz

2. Gaming Mode – Game Booster PRO

Gaming Mode – Game Booster PRO
Gaming Mode – Game Booster PRO

Oyun performansınızı artırmak söz konusu olduğunda size küresel ve yerel optimizasyon ayarları sunar. Bu her oyun için genel en uygun parametreleri (Otomatik Arama Reddetme, Bildirim Engelleme, WhatsApp Çağrılarını Engelleme, İnternet Erişimini Engelleme [herkes için veya seçici] vb.) ayarlamanıza veya özel bir boost yapılandırmasına sahip olmanızı sağlar.

Bu özellikler, oyun oynarken telefonunuzun nasıl çalıştığı üzerinde daha iyi bir kontrol sağlar. Ücretli sürüm, belirli bir oyunu her başlattığınızda özel yapılandırmanızı otomatik olarak uygulama olanağı sağlar (ana ekrandan ve uygulama çekmecesinden de başlatırken çalışır).

Özellikler:

 • Oyunlar için küresel ve yerel güçlendirme yapılandırması.
 • Arama engelleme, bildirim engelleme, Wi-Fi geçiş ve daha fazlası gibi seçeneklerle gelişmiş kontrol.

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama İçi Satın Alma

3. Game Booster | Lag Fix & GFX

Game Booster | Lag Fix & GFX
Game Booster | Lag Fix & GFX

Bu oyun güçlendiricinin önemli bir yönü özelleştirmeleridir. Çapraz çizgi, FPS ve ping monitörleri özel renklerde, stillerde veya boyutlarda görünecek şekilde ayarlanabilir. Otomatik tarama ile oyununuzu algılar ve onlar için gelişmiş performans ayarlarını değiştirmenize yardımcı olur. Bu seçenekler arasında çözünürlüğü değiştirme, FPS’nin kilidini açma, aydınlatma ve gölge efektlerini değiştirme gibi özellikler yer alır.

Ayrıca çevrimiçi oyun oturumlarınızı optimize etmek için deneysel bir “Anti-ping modu” vardır. Bir reklamı izleyerek veya premium sürümü satın alarak kilidini açabilirsiniz.

Özellikler:

 • Çeşitli gelişmiş performans ayarları mevcuttur.
 • Crosshair, FPS monitör ve ping monitörleri için birçok özelleştirme seçeneği
 • Ping önleme özellikleri

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama İçi Satın Alma

4. Game Booster: Game Launcher

Game Booster: Game Launcher
Game Booster: Game Launcher

Oyununuz için manuel olarak tetikleyebileceğiniz veya “Otomatik Güçlendirme” seçeneğini etkinleştirebileceğiniz basit bir tek dokunuş optimizasyonu sağlar. Ayrıca oyununuzu kontrol altında tutmak için RAM kullanımını ve sıcaklığını görüntüleyebilmektedir.

Bu uygulama hakkında uygun bir şey ise telefonunuzdaki oyunları otomatik olarak algılaması ve kütüphanesine eklemesidir. Ancak, crosshair ve FPS monitör özellikleri yalnızca reklamsız olan Pro aboneliğiyle kullanılabilir.

Özellikler:

 • Temel tek dokunuşla güçlendirme işlevi
 • FPS, RAM kullanımı ve sıcaklık izleme
 • Yüklü oyunların otomatik olarak algılanması

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama İçi Satın Alma

5. Game Booster — One Tap Advanced Speed Booster

Game Booster - One Tap Advanced Speed Booster
Game Booster – One Tap Advanced Speed Booster

Oyununuzda tek dokunuşla performans artışı istiyorsanız bu uygulamadan başka bir şey aramayın. Uygulama ile birlikte gelen büyük bir avantaj, birden fazla “oyun modu” veya kullanıcı profili arasından seçim yapma seçeneğidir. Bu oyunlarınızı kendi doğalarına göre optimize etmenizi sağlar. Örneğin, çevrimdışı bir oyunsa, oyun deneyiminizi geliştirmek için ağ özelliklerini kapatacak olan “Çevrimdışı Mod”u atayabilirsiniz.

Ayrıca grafiksel özelliklerini değiştirme seçeneği sunar. İhtiyaçlarınıza göre oyun performansını etkilemek için doku kalitesi, kenar yumuşatma ve daha fazlası gibi ayarları deneyebilirsiniz. Bütçe telefonlarındaki kullanıcılar HDR grafiklerin kare hızından ödün vermeden daha iyi görseller elde etmelerini sağlayabilir.

Özellikler:

 • Belirli oyunlara atanabilen özel oyun profilleri
 • Çözünürlük, gölgelendiriciler, gölgeler, kenar yumuşatma vb.
 • Bir oyunun renk tonunu kişiselleştirmek için çeşitli renk filtreleri

Fiyat: Ücretsiz

6. Game Booster Power GFX Lag Fix

Game Booster Power GFX Lag Fix
Game Booster Power GFX Lag Fix

Bu uygulama Boost ve Ultra Boost özelliklerini kullanarak oyununuzu optimize eder. Telefonunuzun durumu hakkında daha iyi fikir için RAM kullanımı, sıcaklık ve ping monitörleri de vardır.

Gelişmiş ayarlar açısından çözünürlük, FPS ve işleme kalitesi sayaçları ile işlem yapabilirsiniz. Premium özellik reklamsız sürüm otomatik güçlendirme, “ağ dinleyicisi” ve özel artırma ayarlarını içerir.

Özellikler:

 • Boost ve Ultra Boost optimizasyonu arasında seçim
 • Çözünürlük, FPS üst sınırı ve grafik kalitesini değiştirme seçeneği
 • RAM kullanımı, ping ve sıcaklık izleme

Fiyat: Ücretsiz | Uygulama İçi Satın Alma

7. Game Booster 4x Faster

Game Booster 4x Faster
Game Booster 4x Faster

Herhangi bir sorun olmadan temel özellikler sağlayan basit ve kolay bir android oyun güçlendiricidir. Bu uygulama cihazlarınızda daha sorunsuz çalışması için oyunları optimize eder ve çözünürlük ile çapraz çizgi gibi seçenekleri değiştirmenize izin verir.

Depolama alanınızı izleyebilir ve pingi uygulama üzerinden izleyebilirsiniz. Ancak pingi izlemek güçlü özelliklerinden biri değildir. Aynı zamanda cihazınızdan en iyi performansı elde etmek için geçiş yapabileceğiniz “Ultra Boost” adlı gelişmiş bir optimizasyon moduyla birlikte gelir.

Özellikler:

 • İki farklı optimizasyon modu: Boost ve Ultra Boost.

Fiyat: Ücretsiz

Bunlar hemen Play Store’dan indirebileceğiniz en iyi Android oyun güçlendiricilerdir. Bu listeye eklemek istediğiniz başka uygulama var mı? Aşağıda yorumlarda paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Android’de oyunları nasıl sorunsuz oynayabilirim?

Ekstra arka plan hizmetlerini manuel olarak askıya alarak ve oyun ayarlarını değiştirerek veya aynı şeyi otomatikleştirmek için bir oyun güçlendirici kullanarak daha iyi bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Oyun güçlendirici uygulamalar çalışıyor mu?

Evet. Oyun güçlendirici uygulamalar, telefonunuzun kaynaklarını gereksiz arka plan uygulamalarından serbest bırakır ve oyunları daha sorunsuz çalıştırmak için manuel yolla aynı yolu kullanır.

Oyun güçlendirici oyun için iyi mi?

Üst düzey bir telefonunuz varsa oyun güçlendirici uygulamalar performans için gözle görülür bir fark yaratmayabilir. Ancak bu uygulamalar düşük seviyeli telefonlar için gerçek bir oyun değiştirici olabilir ve oyun deneyimini gerçekten optimize edebilir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[21 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.