Android için en iyi 10 Çizim Uygulaması ✔️ 2023

Boya fırçalarının dokunuşunu tuval üzerinde çoğaltabilirsiniz, ancak dijital sanatın çok değerli olduğu bir çağda yaşadığımızı inkar edemeyiz. Posterlerin ve infografiklerin popülaritesinden de anlaşılacağı gibi, dijital sanat bugünlerde talep görüyor. Bir sanat eseri olmanın yanı sıra, görsel olarak bilgi edinmede de yardımcı olurlar. Android için fikirlerinizi çizmenize ve yaratıcılığınızı artırmanıza yardımcı olabilecek birçok çizim uygulaması vardır.

Ekran kalemi desteğine sahip geniş ekranlı bir Android cihazınız varsa (parmaklarınız da iyi sonuç verecektir), o zaman bu uygulamalar çok daha güçlü olabilir. İster profesyonel ister acemi bir sanatçı olun, en iyi Android sanat uygulamalarının listesine bir göz atın ve en iyi bulduğunuz birini seçin.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. İhtiyaçlarınıza uygun herhangi birini seçmeniz önerilir.

En İyi Android Çizim Uygulamaları Listesi

Bu listedeki her uygulama, kullanılabilirlik veya özellikler açısından çok farklıdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza göre, bu listeden Android için en iyi çizim uygulamasını seçin. Bu uygulamalar en iyi ekran kalemi olan bir tablette kullanılır. Uygun bir fiyata çevrimiçi olarak kolayca satın alabilirsiniz. Diğer önerilerimizi görmek için listenin sonuna bakın.

1. Adobe Illustrator Draw

Adobe Illustrator Draw
Adobe Illustrator Draw

Adobe Illustrator Draw, Adobe’nin Android için ödüllü bir çizim uygulamasıdır. Çok çeşitli gerekli araçlarla birlikte çeşitli çizim özellikleri sağlar. Birkaç özelleştirilebilir fırça, beş farklı kalem ucu, birden fazla görüntü, çizim katmanları, geri al / yinele düğmeleri bulabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, çalışmanızı sosyal ağlarda yayınlayabilir ve diğer uygulama kullanıcılarından geri bildirim alabilirsiniz. Ayrıca tasarımları Adobe Capture CC’den içe aktarabilir veya çizimlerinizi masaüstündeki Illustrator CC’ye dışa aktarabilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir ve reklam içermez, bu da onu Android için en iyi çizim uygulamaları için değerli bir yarışmacı haline getirir. Ek özellikler için isteğe bağlı bir Could aboneliği alabilirsiniz.

2. SketchBook by Autodesk

SketchBook by Autodesk
SketchBook by Autodesk

SketchBook, hem yeni başlayanlar hem de yaratıcı profesyonellerle alakalı ödüllü bir android çizim uygulamasıdır. Altı karıştırma modu ve üç farklı katmana kadar on özelleştirilebilir fırça ile birlikte gelir.

PSD dosyalarını katmanları ve karıştırma modlarını korurken de açabilir ve dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca sonsuz geri alma seçeneğine de sahip olursunuz. Ücretsiz sürüm reklam desteklidir ve tüm temel özellikleri kapsar.

Uygulama içi satın alma olarak kullanılabilen ve düzinelerce başka gelişmiş özelliğe sahip 160’tan fazla özelleştirilebilir fırça sunan bir pro sürümü de var. Dahası, profesyonel sürüme yükselterek, ciddi sanatçılar için mükemmel olan profesyonel düzeyde bir dijital eskiz aracı elde edersiniz.

3. ibis Paint X

ibis Paint X
ibis Paint X

Ibis Paint birçok eğlenceli özelliğe sahiptir. Ayırt edici özelliklerinden biri, çizim yaparken ekranınızı kaydetme yeteneği vermesi ve çizim işlemini de yayınlayabilmenizdir.

Ayrıca, daldırma kalemler, keçe uçlu kalemler, dijital kalemler, airbrushlar vb. dahil olmak üzere 142 farklı fırçayı kapsar. Ayrıca, çeşitli fırça parametrelerini, katman işlevlerini, alan seçim işlevlerini  ayarlayabilirsiniz.

Bu sanat uygulamasının ücretsiz sürümü Play Store’da mevcuttur ve reklamlar içerir. Ayrıca, uygulama içi satın alma olarak kullanılabilen ücretli bir sürüme sahiptir.

4. PaperColor

PaperColor
PaperColor

PaperColor, gerçek hayattaki çizim deneyimini olabildiğince yakından taklit etmeyi amaçlamaktadır. Farklı fırça türlerini, cetvelleri, silgileri içeren gerekli özellikleri sunar.

Bir resmi temel harita olarak içe aktarmanıza ve saydam moda ayarlamanıza olanak tanır. Ardından orijinal görüntüyü izleyebilir ve üzerine çizebilirsiniz. Temel harita, çizimi hemen öğrenmenize yardımcı olur.

Ayrıca, diğer özellikler arasında metin, özel kapak, grafik araçları ekleme yeteneği bulunur. Tomurcuklanan sanatçılar için denemeye değer en iyi Android sanat uygulamalarından biridir.

Uygulama, reklamsız olarak ücretsizdir ve bazı uygulama içi satın alımlara sahiptir.

5. MediBang Paint

MediBang Paint
MediBang Paint

MadiBang Paint, çizgi roman sanatçıları için mükemmel olan hafif bir dijital resim ve çizgi roman oluşturma uygulamasıdır. Platformlar arası desteğe sahiptir ve mobil, Mac ve Windows için kullanılabilir.

100’den fazla ücretsiz fırça, çeşitli tonlar, dokular, arka planlar ve çizgi roman oluşturma araçları içerir. Bulut depolama alanına erişebilir ve çalışmanızı verimli bir şekilde yönetebilir, yedekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın tüm özellikleri, uygulama içi satın alma işlemi olmadan ücretsiz olarak kullanılabilir. İndirmek ücretsizdir ve reklam içerir.

6. ArtFlow

ArtFlow
ArtFlow

ArtFlow, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olan mükemmel bir Android çizim uygulamasıdır. 70’ten fazla fırça ve araçla birlikte gelir, renk ayarlamaları, geri alma ve yineleme düğmeleri içerir. Ayrıca, bu android çizim uygulaması, 16 farklı karıştırma modlarıyla 11 katmana kadar sunar.

Galeriden veya kameradan görüntüleri içe aktarabilir ve çizimlerinizi PSD, PNG veya JPEG dosyalarına aktarabilirsiniz. Sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Uygulama, fiziksel eskiz defterinizi değiştirmeyi ve evrensel bir Android eskiz uygulaması olmayı amaçlamaktadır.

7. Infinite Painter

Infinite Painter
Infinite Painter

Infinite Painter, bu listedeki diğer girişler kadar ünlü olmayabilir, ancak bu da bir itici güç değildir. 160’tan fazla fırça, sınırsız katman desteği, kağıt dokuları, çeşitli dönüştürme araçları, perspektif yardımcıları, renk karıştırma, desen ve gradyan araçları ve daha fazlasını içerir.

Kullanıcılar isterlerse özel fırçalarını bile yapabilirler. Uygulama, çalışmanızı PSD, PNG veya JPG dahil olmak üzere birçok farklı biçimde kaydedebilir. Sonsuz katman desteği sayesinde sanatçılar Photoshop karışım modları, perspektif kılavuzları, seçim maskeleri ve kırpma maskeleriyle mümkün olduğunca çok katman oluşturabilir.

8. Concepts

Concepts
Concepts

Concepts mükemmel bir vektör tabanlı çizim uygulamasıdır. Çeşitli araçlarıyla daha ileri düzey bir kullanıcıya yöneliktir. Uygulamanın ücretsiz sürümü bile beş katmanlı destek, sonsuz bir tuval, vektör fırçası araçları ve Apple, Adonit, Fifty-Three ve daha fazlasından çeşitli Bluetooth aktif uç desteği ile birlikte gelir.

Uygulamanın pro sürümü, CAD tarzı araçlar, içe ve dışa aktarma seçenekleri, dönüştürme araçları ve nesne kitaplığı gibi daha gelişmiş özelliklerin ve araçların kilidini açar. Uygulama ayrıca tuvaliniz, araçlarınız, hareketleriniz, ön ayarlarınız vb. dahil olmak üzere her şeyi özelleştirmenize olanak tanır.

9. Picsart Color

Picsart Color
Picsart Color

Picsart Color, 50 milyondan fazla indirmeye sahip Android için en popüler çizim uygulamalarından biridir. Yetenekleri ne olursa olsun, herkese eğlenceli bir çizim ve fotoğraf düzenleme deneyimi sunar.

💡 En İyi 12 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Android telefonunuzda profesyonel fotoğraf düzenleme deneyimi için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizi inceleyin.

Birden fazla fırça, kalem ve kurşun kalemle birlikte, görüntülerinize üst üste bindirilecek çeşitli çıkartmalar sunar. Katmanlarla gelişmiş çizimler oluşturabilir, ince ayrıntıları boyamak için yakınlaştırabilir ve çizimlerinizi yedekleyip birden fazla cihazla senkronize edebilirsiniz. Ayrıca, bu Android çizim uygulaması bir silgi, cetvel, arka plan seçici, geri al / yinele düğmeleri, görüntüleri dışa aktarma veya paylaşma vb. için seçenekler içerir.

İndirmek ücretsizdir, reklamlar ve uygulama içi satın alımlar içerir.

10. Sketch Master

Sketch Master
Sketch Master

Sketch Master, her kullanıcı için tasarlanmış Android için hafif ve basit bir çizim uygulamasıdır. Çeşitli çizim araçları sunar ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Yedi farklı fırça, üç farklı katman ve % 3000’e kadar yakınlaştırma elde edebilirsiniz. Ayrıca, fotoğraf kitaplığından ve kameradan görüntüleri içe aktarabilir ve resimleri sosyal ağlara kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulama, herhangi bir uygulama içi satın alma işlemi olmadan ücretsiz sürümün kendisindeki tüm özellikleri sunar. Sketch Master reklam desteklidir.

Önerilerimiz

Amaçlarınıza daha iyi uyabilecek birçok çizim uygulaması var. Adobe, Adobe Illustrator Draw, Photoshop Sketch ve Fresco gibi oldukça fazla uygulama paketi bulunur.

Reklamlarla desteklenen bir uygulama yerine tamamen ücretsiz bir uygulama aramak daha iyi olabilir. Uygulama size sınırlı erişim sağlasa bile, çoğu kullanıcı gelişmiş özellikler olmadan yapabilir.

Bu liste 2022’de en iyi Android çizim uygulamasını bulmanıza yardımcı oldu mu? İncelemelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın