Ağda Kayıtlı Değil Ne Demek
Mobil Cihazlar

Ağda kayıtlı değil hatası nasıl giderilir? ✔️ 2022

Ağ, gündelik hayatımızın çok önemli bir parçası. Hemen her işimizi belli başlı ağlara giriş yaparak halledebiliyoruz. Bu girişler esnasında da pek çok hata meydana gelebiliyor. Bu hatalardan bir tanesi de ağda kayıtlı değil hatası.

Özellikle Android telefon kullanıcılarının yaşamış olduğu ağda kayıtlı değil hatası, telefonun arama yaparken, bilinmeyen bazı sebeplerden dolayı baz istasyonuna bağlanamıyor olması şeklinde ifade edilir.

Ağda kayıtlı değil hatası

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nedir?

Baz istasyonu bağlantısının kopmasının yanı sıra farklı birkaç sebepten dolayı da ağda kayıtlı değil hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebepler arasında ise sim kartı ile sim kart yuvası arasında olan temassızlıktan dolayı ortaya çıkan hata, cihaz yazılımının eski olması, sim kartının bozuk olması, IMEI numarasının kopyalanarak başka bir telefonda kullanılması, ağ bağlantısını etkileyen üçüncü parti uygulamaları ya da telefonda var olan yazılımsal hatalar bulunur.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Giderilir?

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Giderilir?

Ağda kayıtlı değil hatası ile karşılaşan kişilerin yapması gereken pek çok şey vardır. Yalnızca bilinmesi gerekir ki; telefonda meydana gelen ağda kayıtlı değil hatasını çözmek tek müdahale ile mümkün olmayabilir. Bunları sıralamak gerekirse:

  1. Telefonunuzu uçak moduna alın. 1 dakika kadar bekleyip uçak modunu tekrar devre dışı bırakın. Uçak modu, telefonun tüm ağ bağlantılarını devre dışı bırakır. Bu sayede ağda kayıtlı değil hatası ortadan kalkabilir.
  2. Ayarlara girerek ağ ayarlarını sıfırlamak ağda kayıtlı değil hatasını genellikle giderir. Bu ayarları kontrol edin.
  3. (Bataryası çıkabilen telefonlar için) İlk olarak yapılması gereken şey, ağda kayıtlı değil hatası alan telefonun bataryasını çıkarın ve yaklaşık 1 dakika kadar telefonu bataryası çıkarılmış şekilde bekletin. Daha sonra bataryayı tekrar takıp ağ bağlantısı kurulup kurulmadığını kontrol edin.
  4. Telefonun yazılımının güncel olup olmadığı kontrol edilmeli. Telefonun yazılımı güncel değilse güncellenerek problemin ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol edilir. 1
  5. 10 dakika geçtikten sonra telefonu açın, eğer ki hata hala devam ediyorsa telefonda olan sim kartı başka bir telefona takın ve yeniden deneyin.
  6. Yapılan bu müdahalelerden sonra da hala ağda kayıtlı değil hatası devam ediyorsa telefonun ayarlar bölümüne girin. Karşınıza çıkan ekrandan mobil ağlar ve ağ operatörü kısmına tıklayın. Bu kısımda ise “yalnızca GSM” kısmını seçerek altında bulunan “ağları ara” sekmesine tıklayın. Bu aşama da tüm ağlar otomatik olarak aranız, karşınıza çıkan ağlardan kendi ağınızı seçin. Seçtikten sonra ağ kaydedildi yazısını bekleyin. Yazı çıktıktan sonra telefonu kapatın ve yeniden açın.
Ağda Kayıtlı Değil Hatası
Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Bu öneriler işinize yaramadıysa ağda kayıtlı değil ne demek adlı içeriğimize göz atmayı deneyin. Buradaki bilgiler işinize yarayabilir.

Yapılan tüm bu müdahalelerden sonra telefonda ağda kayıtlı değil hatası vermeye devam ediyorsa sim kartında bir arıza olabilir. Bu noktada profesyonel bir destek almanızda fayda vardır.

Büyük telefon üreticilerinin ağ sorunları sayfalarını ziyaret etmek de bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir:

Sıkça Sorulan Sorular

Ağda kayıtlı değil hata ve uyarısı için pek çok benzer soru bulunuyor. Bu sorulardan bazılarını sizler için bu alanda yanıtlıyoruz. Sorularınızın yanıtlarını bulamıyorsanız yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Ağda kayıtlı değil hatası Samsung’larda nasıl çözülür?

Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, OPPO ve diğer Android telefonlarda ağda kayıtlı değil hatasının çözümü benzerdir. Yazımızda bulunan adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Sim kart ağda kayıtlı değil sorunu çıkarıyor ne yapmalıyım?

Sim kartının telefona tam takılmaması ya da sim kart yuvasındaki sorunlardan dolayı ağda kayıtlı değil sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sim kartınızın tam takılı olduğundan ve telefonunuzun sim kart yuvasının bozuk olmadığından emin olmalısınız.

Turkcell ağda kayıtlı değil ne anlama geliyor?

Turkcell hatlarda ağda kayıtlı değil hatasının alınması Turkcell ile ilgili değil telefon ya da sim kartının fiziksel kısmı ile ilgilidir. Yine de tüm çözüm önerilerini denedikten sonra Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vodafone ağda kayıtlı değil ne anlama geliyor?

Vodafone hattınızda ağda kayıtlı değil uyarısını görüyorsanız sim kartınızın aktif olduğundan emin olmalısınız. Eğer faturanız kapanmadıysa ya da hattınızda sorun yoksa sim kartınızı fiziksel olarak kontrol edip hasar olup olmadığını kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Eğer telefonunuzun da sim kart yuvasının çalışıyor olduğuna emin olursanız ağda kayıtlı değil hatasını giderebilirsiniz.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.