En iyi 10 Akü Markası (En iyi Akü Markaları) ✔️ 2023

Arabaların olmazsa olmaz donanımlarından biri de akülerdir. Olmadıklarında arabanın çalışmayacağı parçalardan olan aküleri listelediğimiz bu yazıda en iyi akü markası hangisi, en iyi aküler hangileri, akü alırken nelere dikkat edilmelidir gibi sorular üzerinde duracağız.

En iyi Akü Markaları
En iyi Akü Markaları

Akü alırken nelere dikkat edilmelidir?

Aracımızın en önemli parçalarından olan aküleri alırken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsular kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Araç için uygun akü seçilmeli
 • Eski aküden memnun kalınmışsa benzer özelliklerde akü seçilmeli
 • Akü fiyatları internetten araştırılmalı
 • Sadece güvenli satıcılardan ve güvenli sitelerden akü satın alınmalı
 • Güvenilen bir oto elektrik ustasından fikir alınmalı

İşte En İyi Akü Markaları

Kullanılacak akü yüksek performansta ve düşük güç tüketiminde olmalıdır ki uzun ömürlü olsun. Dikkatli bir araştırma yapılmadan ve uygunluğa bakılmadan alınan aküler, sonrasında araç sahiplerini uğraştırabilir. Sırasız bir şekilde fakat yine de kullanıcıların performans yorumları üzerine derlediğimiz en iyi akü markaları şu şekilde:

 • Varta
 • Mutlu Akü
 • İnci Akü
 • Bosch
 • Yiğit Akü
 • TUDOR
 • President Akü
 • Banner AGM
 • Povver Akü
 • Hugel Akü

1. Varta Akü

En iyi Akü Markaları

Varta Akü, dünya genelinde en iyi akü markası olarak seçilmesi nedeniyle en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Ayrıca her araca uyum sağlayabilmesi ile araç sahiplerinin favorisi. Özellikle start- stop araçlar için oldukça iyi bir tercih.

Daha fazla en iyi ürün listesi görmek için en iyiler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

2. Mutlu Akü

En iyi Akü Markaları

Mutlu Akü ise ülkemizdeki en başarılı akü üreten markalardan biridir. Birçok farklı araç tipi için profesyonel aküler üretmektedir.

3. İnci Akü

En iyi Akü Markaları

Türkiye’nin en değerli akü markası olarak seçilen İnci Akü‘de oldukça başarılı ve uzun ömürlü aküler üretmektedir. Ayrıca son seri akü modelleri bakım gerektirmemesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

4. Bosch Akü

En iyi Akü Markaları

Bosch Akü, en iyi akü markaları listemizdeki yüksek fiyatlı markalardan biridir. Fakat başarısı, güvenilirliği, uzun ömürlü oluşu ve zorlu hava koşullarında dahi herhangi bir aksaklık yaşatmaması nedeniyle tercih edilmektedir.

5. Yiğit Akü

En iyi Akü Markaları

Yiğit Akü, yerli ve kaliteli akü markalarından biridir. Yiğit marka akülerin uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu araç sahipleri tarafından dile getirilmektedir.

6. Tudor Akü

En iyi Akü Markaları

TUDOR Akü‘de fiyat aralığı geniş olan bir markadır. Başta bahsettiğimiz markalara alternatif olarak tercih edilebilir.

7. President Akü

En iyi Akü Markaları

President Akü, listede bulunan diğer markalara nazaran daha uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca bakım gerektirmemesi ve benzinli araçlarda maksimum kullanım performansı sağlaması da büyük bir artısıdır.

8. Banner AGM

En iyi Akü Markaları

Banner AGM, fiyat performans açısından oldukça başarılı ve tercih edilen bir markadır. Araç kalkış performansına etkisi ile de kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar alıyor.

9. Povver Akü

En iyi Akü Markaları

Uzun ömürlü olması ile birçok kişi tarafından tercih edilen Povver Akü, aynı zamanda Mutlu Akü tarafından üretiliyor. Buradan oldukça başarılı olduğunu anlamak mümkün.

10. Hugel Akü

En iyi Akü Markaları

Hugel Akü‘de İnci Akü‘nün alt markasıdır. Marş gücünün diğer akü markalarına göre %15 daha fazla olduğu bilinmektedir. Hugel Akü en zorlu iklim şartlarında dahi kalitesinden ödün vermez. Ayrıca en büyük artılarından biri kapağının üzerinde özel tasarım bir indikatör yer almasıdır. Bu sayede araç sahibi akünün güncel şarj seviyesi hakkında bilgi edinir.

Akü satın almak için Google Alışveriş dizinindeki akü ürünlerini kontrol edebilirsiniz.

İçeriğimizde en iyi akü markalarından bahsettik. Bahsedilen markalardan herhangi biri kullanıp memnun kaldıysanız ya da tam tersi bir durum yaşadıysanız alttaki yorum kısmında bundan bahsederek en iyi akü markaları araştırması yapan kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Yorum yapın