YouTube Video Kapak Resimlerini İndirme Yöntemi
Genel

YouTube Video ID Bulma işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2022

İnternetteki hemen her şeyin bir ID değeri olur. Kullanıcı tarafında görünsün ya da görünmesin her obje veritabanında benzersiz bir kimlik numarasına sahiptir. Örneğin YouTube videoları. İlgili videonun öyle bir kimlik numarası olmalıdır ki bu numara ilgili videoyu her anlamda temsil etsin. Bu kimlik numarası video ID’sidir. YouTube video ID bulma detayları şu şekilde:

YouTube üzerindeki her videonun bir ID değeri bulunur. Bu ID değerini bulmak çok basittir. YouTube’da ID değerini bulmak istediğiniz videoyu açın ve adres çubuğuna bakın. Videonun ID değerini burada bulacaksınız.

Örneklerle YouTube Video ID Bulma

YouTube Video ID Bulma işlemi nasıl yapılır?

Hemen yukarıda gördüğünüz resimdeki gibi herhangi bir videoya girip URL alanını kontrol ettiğinizde url sonunda YouTube video ID değerini görebilirsiniz.

YouTube videoları standart olarak şu şekilde başlar:

https://www.youtube.com/watch?v=

Daha sonra bu sabitten sonra video ID değişkeni gelir. Buraya gelen değerler her video için farklıdır. Örnekteki videonun ID değeri: ifPmtnx8VTI

Buraya kadar elimizde bir YouTube standart video detay URL sabiti var. Bir de örnekteki videoya ait video ID değeri var. Bu ikisini birleştirince ilgili videonun açılması gerekir:

youtube.com/watch?v=ifPmtnx8VTI

Bu videoyu YouTube ile açıp tarayıcının adres çubuğunda kontrol edebilirsiniz.

Bu bağlamda, YouTube videolarının ID değerinin nasıl bulunduğunu görmüş olduk. Elinizde bir video ID var ise bu şekilde sabit linkin sonuna bu ID değerini ekleyerek ilgili videoyu görüntüleyebilirsiniz.

Bir videonun ID değerini bulmak için ise https://www.youtube.com/watch?v= değerinden sonraki değeri almanız yeterlidir.

YouTube videolarının önizleme (kapak) resmini indirmek için buradaki talimatları izleyin.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.