YouTube Thumbnail Yapma aşamaları (PhotoShop) ✔️ 2023

YouTube’da daha fazla izlenmenin yollarından biri de etkileyici thumbnail tasarımları yapmaktır. Eğer videonuzun ilgi çekici ve konu ile ilgili thumbnail görseli varsa videolarınızın tıklama oranı da bu doğrultuda artış gösterecektir. Bu içerikte YouTube thumbnail yapma detaylarından bahsedeceğiz.

Thumbnail olarak ifade ettiğimiz aslında videonun kapak resmidir. Daha önce YouTube videolarının kapak (önizleme) resimlerinin nasıl indirildiğini anlatan bir rehber yayınlamıştık. Eğer böyle bir merakınız var ise önce ilgili içeriği okuyarak daha sonra buraya tekrar dönebilirsiniz.

YouTube Thumbnail Yapma aşamaları (PhotoShop ile)
YouTube Thumbnail Yapma aşamaları (PhotoShop ile)

PhotoShop ile YouTube Thumbnail Yapma

PhotoShop ile pek çok tasarımı hızlı ve kolay şekilde yapabiliyoruz. Bunun için PhotoShop programını giriş seviyesinde bilmemiz yeterli oluyor. YouTube thumbnail tasarımları yapmak için istediğiniz sonuca uygun PhotoShop bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Şimdi PhotoShop ile YouTube Thumbnail yapma detaylarına bir göz atalım;

PhotoShop ile yeni bir belge oluşturarak YouTube thumbnail oluşturmaya başlıyoruz. Resimdeki ölçüler daha önce YouTube Video Kapak Resimlerini İndirme Yöntemi başlıkla anlattığımız gibi en yüksek kalite olan 1280×720 ölçülerinde oluşturuyoruz. Daha üzerini de en boy koruma yaparak oluşturabilirsiniz. Fakat YouTube herhangi bir alanda 1280px değerinden daha büyük görsel göstermiyor.

Belge oluşturduktan sonra içeriğini istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Bu dosyayı daha sonra kaydettiğinizde ise 1280×720 ölçülerinde olduğundan emin olun.

Bu resimlerin aldatıcı olmamasına ve clickbait içermiyor oluşuna dikkat etmenizde fayda var.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın