Başlangıç WhatsApp WhatsApp Web nasıl kullanılır ? WhatsApp PC sürümleri

WhatsApp Web nasıl kullanılır ? WhatsApp PC sürümleri

0

WhatsApp Web nasıl kullanılır ? WhatsApp web nedir ? WhatsApp PC de nasıl çalışır ve WhatsApp web güvenli midir ? Kullanım alanları nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim…

Facebook inc. tarafından insanlara ücretsiz olarak sunulan WhatsApp, indirme, kullanma ve güncelleme hizmetlerini de ücretsiz olarak vermektedir. WhatsApp kullanıcıları, uygulamanın günden güne gelişmesinden son derece memnun görünüyor.

WhatApp Web nedir ?

WhatsApp Web, WhatsApp’ın kendi sunucularında barındırdığı bir servistir. Kullanıcılarını WhatsApp uygulamasında tutmak ve web tarayıcılarından üçüncü parti yazılımlara ihtiyacınız olmadan WhatsApp’ı kullanabilmeniz için geliştirmiştir. web.whatsapp.com adresinde kullanılmaktadır. Telefondan mesajlaşmak istemeyenler için de ideal bir fonksiyondur. Bilgisayardan daha rahat yazışabilirsiniz…

WhatsApp web güvenli midir ?

Evet güvenlidir. Bilgisayarınızda herhangi bir zararlı yazılım bulunuyorsa bunun güvenliğini kimse size garanti edemez. Sizin WhatsApp web uygulamasına yazdığınız mesajları, daha karşıdaki kişiye göndermeden ele geçirmeleri mümkün. Bilgisayarınızın ve telefonunuzun güvenliğini sağlamak için buradaki konulara göz atabilirsiniz. Bilgisayarınız güvenli olduğu taktirde yazışmalarınız uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır.

WhatsApp PC de nasıl çalışır?

WhatsApp’ı bilgisayarınızdan kullanmanın 3 farklı yolu var. (Benim bildiğim)

  1. WhatsApp Web
  2. WhatsApp Windows Uygulaması
  3. Sanal android cihaz (BlueStacks vb.)

1-WhatsApp Web

WhatsApp uygulamasını web.whatsapp.com adresi üzerinden güvenli bir şekilde kullanmanıza yarayan sunucu tabanlı uygulamadır.

2-WhatsApp Windows Uygulaması

Windows bilgisayarlara inebilen aplikasyonlardır. Bu aplikasyon(lar) ile WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Windows Mağaza ve Resmi web sitesi üzerinden güvenli olarak indirebileceğiniz bu uygulamayı sitemizden de güvenli olarak indirebilirsiniz. WhatsApp Windows uygulaması size daha özelleştirilmiş ve stabilize bir WhatsApp deneyimi yaşatacaktır.

3- Sanal Android Cihazlar

Sanal Android cihazlar ile bilgisayarınızdan WhatsApp ve diğer Android uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Bu konu yakkında ilerleyen günlerde makale eklenecektir. Lütfen buraya tıklayarak içeriğin eklenip eklenmediğini kontrol ediniz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır ?

WhatsApp Web’i kullanmak için :

  1. WhatsApp web veya WhatsApp Windows Uygulamanızı açın. Oturum açılmamış olan bu uygulamalar ekrana QR KOD (Karekod) getirecektir. Bu kodlar her 30-60 saniyede bir değişmektedir.
  2. Telefonunuz yada tabletinizden WhatsApp uygulamasına girin.
  3. Ayarlar kısmından WhatsApp Web/Masaüstü sekmesine dokunun.

AR Kodunu Tara yazan kısımdan Bilgisayarınızdaki QR kodunu taratın. Bağlantı sağlanacak ve artık bilgisayardan WhatsApp kullamaya başlayacaksınız.

Eğer WhatsApp hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayıp ilgili konuları görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp indir

konu ile ilgili diğer sorgular : whatsapp web nasıl kullanılır,whatsapp pc,whatsapp web kod,whatsapp giriş,whatsapp web masaüstü,whatsapp indir,whatsapp web indir,whatsapp kodu

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!