Başlangıç WhatsApp WhatsApp Sticker Yapma: WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sticker Yapma: WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

0

WhatsApp mesajlaşmalarında kullanılan sticker adı verilen çıkartmalar birçok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan, WhatsApp’a özel olarak geliştirilmiş bir yeniliktir. Bu yazımızda ise WhatsApp Sticker Yapma işleminin detaylarını hem Android hem de iOS platformu için anlatacağız.

Whatsapp Sticker Yapma
Whatsapp Sticker Yapma

Sticker yani çıkartmalar hali hazırda birçok kişi tarafından kullanılan ve görsel olarak farklılık yaratan yapıştırmalardır. WhatsApp programına da getirilen bu yenilikle birlikte arkadaş gruplarındaki konuşmalarda metin kadar stickerlar da kullanılmaya başlanmıştır.

WhatsApp sticker yapma işlemini gerçekleştirecek birçok ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Çıkartmaların arka planı saydam olduğu için çıkartma işlemi uygulanacak resminde buna uygun olması, stickerın kaliteli olması açısından önemlidir.

Sticker.ly Programıyla Sticker Hazırlamak

Sticker oluşturmaya uygun görsel bulunduktan sonra geriye kalan işlemler oldukça basittir. Google Play Store’da “Sticker” şeklinde arama yapmanız durumunda ilk çıkan program olan ve 100 milyondan fazla indirmeye sahip Sticker.ly programını Android telefonunuza indirmeniz yeterlidir. Programın Türkçe dil desteği olduğu için programla Sticker oluşturmak da oldukça kolaydır. Program 1 milyondan fazla yorum almış ve 5 üzerinden 4,6 gibi yüksek bir beğeni oranına sahiptir. iOS Kullanıcıları da bu programı App Store üzerinden indirebilir. Anlatım, her iki platform için geçerlidir.

Sticker.ly ile çıkartma hazırlamak için yapmanız gerekenler;

  • Programı çalıştırdıktan sonra çıkartmayı programdan açın ve dilediğiniz gibi kesme işlemini yapın.
  • Çıkartmanız için bir isim belirleyin.
  • Çıkartmalarınızı kişiselleştirmek için yazılar ekleyebilirsiniz.
  • Çıkartma ile işiniz bittiğinde “Kes ve Çıkart” sekmesine tıklayarak ilgili çıkartmayı WhatsApp uygulamasında kullanabilirsiniz.

Programda sadece kendi yaptığınız Stickerları değil, kullanıcılar tarafından yapılan popüler stickerları da kullanabilirsiniz. Uygulamaya gelen yeni güncellemeyle birlikte uygulamada toplu fotoğraf ekleyerek oluşturacağınız çıkartmaları toplu bir biçimde daha hızlı yapabilirsiniz.

Whatsapp Sticker Yapma
Whatsapp Sticker Yapma

Stickerfy Programıyla Çıkartma Hazırlamak

Sticker.ly programının iOS işletim sistemi için geliştirdiği versiyonu bulunmamaktadır. Bu yüzden de iOS işletim sisteminde çalışan ve farklı bir program olan Stickerfy programının tanıtımını yapacağız. Stickerfy programı da en az Sticker.ly kadar başarılı ve ücretsiz bir yazılımdır.

Stickerfy ile çıkartma hazırlamak için yapmanız gerekenler;

Programla sticker hazırlamadan önce “Çıkartmanızı Oluşturun” sekmesine tıklayın ve mevcut fotoğraflarınız arasından sticker yapacağınız fotoğrafı seçin. Seçimi yaptıktan sonra program ekranında “Akıllı, Elle ve Şekil” seçenekleri çıkmaktadır. Arka planı saydam hale getirmek istiyorsanız “Akıllı” seçeneğini seçebilirsiniz. “Elle ve Şekil” seçenekleri seçmeniz durumunda da çıkartmanıza yazı ve emoji gibi ekstra detaylar ekleyebilirsiniz. Çıkartma ile işiniz bittiğinde “Paketi Dışarı Aktar” butonuna basarak ilgili çıkartmayı WhatsApp ve Telegram uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Stickerfy programının en önemli detayı da programda seçebileceğiniz özel olarak tasarlanan 5000’den fazla hazır çıkartma bulunmasıdır. Bu çıkartmalar ise sadece Premium kullanıcılara özeldir. Programı çalıştırdıktan sonra “Ücretsiz” seçeneğini seçtiğinizde Premium çıkartmalar kadar kaliteli olmasa da birçok ücretsiz hazır stickera ulaşabilirsiniz. Program premium üyelik satışından kazanç elde ettiği için ücret ödemeyen kullanıcılar reklam izlemeden sticker oluşturabilmektedir.

WhatsApp uygulamasında mesajlarınızı gizlemek istiyorsanız ilgili bağlantıya gidebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!