Ana sayfa Web Geliştirme Webmail imza resim sorunu çözümü

Webmail imza resim sorunu çözümü

0

Webmail imza ekleme rehberi ve sorunların çözümü bu yazıda anlatılmaktadır… Webmail imza ekleme rehberi ve sorunların çözümü için anlatıma geçelim;

Genelde şirketlerin kullandığı webmail sistemi, kurumların ve işletmelerin daha profesyonel bir görünüme kabuşmasını sağlamaktadır. Var olan ve herkesin kullanabildiği mail sistemleri yerine kendilerine özel mail hizmeti almak isteyen firmalar webmail kullanmakta ve oldukça memnun kalmaktadırlar. Fakat bu kurumlar ve işletmelerin her mail sonunda bir imza eklemek zorunda kalmaları ve bunu otomatik yapmak istemeleri sonucunda webmail içerisinde kimlik oluşturma özelliği eklenmiştir. Kimliğinizi oluştururken kullandığınız resmin mail sonunda çıkmaması sizlerin de canını sıkıyorsa bu yazımızda mail sonlarındaki imzada kullanılan resimlerin neden çıkmadığını anlatan bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim…

En çok kullanılan webmail arayüzü olan roundcube üzerinden anlatımımızı gerçekleştiriyoruz. Webmailinize giriş yaptıktan sonra aşağıdakileri sırası ile yapınız…

Ayarlar>Kimlikler>Soldan mail adresinizi seçin ve imza oluşturun

Buradan oluşturulan imzanın mail gönderilirken çıkmamasının sebebi, bu mail imzanın html olmasıdır. Yazdığınız e-posta metin postasıdır. Bunu HTML olarak düzeltmeden imzayı resimli olarak gönderemezsiniz. Buna yetki vermeniz gerecektir. Resimli olarak anlatımı yazının devamında yapmış bulunuyorum.

Webmail imza ekleme rehberi ve sorunların çözümü

Sağ üst köşeden ayarlara girin ve sıradaki yönergeyi takip edin.

Üst sekmelerde bulunan KİMLİKLER sekmesini seçin ve kendinize göre düzenleyin. (Arayüz resimdeki gibi değil ise sol tarafta görünen Kullanıcı arayüzü sekmesinden seçili olmayan diğer temayı seçerseniz yukarıdaki resim gibi arayüzünüz olur)

Solda bulunan mail listesinden kendi mailinizi seçin ve varsayılan olarak ayarlayın. Buradaki bilgileri kendinize göre düzenleyin ve kaydedin.

Bir üstteki resimde görüldüğü gibi imza gelmedi. İmzanın gelmesi için en altta bulunan HTML yada Düz Metin olarak iki seçenek mevcuttur. Oluşturduğunuz imzaya resim eklemek için html özelliklerini ve komutlarını kullandığınız için bu mailde HTML kullan seçeneğini seçmeniz gerecektir. Bu sayede HTML komutları burada çalışacaktır.

Yukarıdaki resimde HTML alanını seçtiğiniz taktirde sorununuz ortadan kalkacaktır.

HTML şablonları ile imza oluşturmak için HTML imza nasıl yapılır? başlıklı konumuzu kesinlikle okuyun. Sizin de profesyonel imzalarınız olsun!

Soru ve görüşleriniz için lütfen yorum yapın…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!