Web Site Kurmak İsteyenlere Özel Hazır Web Sitesi | Web Sitesi Nedir?

Web sitesi en genel itibariyle ziyaretçilerine veya kullanıcılarına özel bilgi, görsel, tasarım veya medya yoluyla bilgi aktarmak için tasarlanmış olan bir topluluktur. Bu topluluğa aynı zamanda doküman topluluğu da denilebilir. Web sitelerin genel kuruluşu amacı şirketlerin veya bireylerin ziyaretçilerini güncel tutmak, onları güncel olarak bilgilendirmektir veya bilgilendirme dışında eğlence amaçlı olarak da kullanılabilir. Kişilerin tamamen bağımsız olarak neye ihtiyaçları olduğunu veya ne istediklerini baz alarak oluşturdukları benzersiz adreslerdir. Genellikle ziyaretçiler bu web sitelere HTTP protokolü ile erişim sağlayabilirler.

Web Site Tasarımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde aktif olarak web site tasarımcısı olarak benzersiz bir iş alanı bulunmaktadır. Bu iş alanına tabii olan çalışanlar web site tasarımı yapabilirler. Ancak web site tasarımının nasıl yapıldığı herkes için bir merak konusudur. Web sitesi kurma amacıyla yola çıkılmış bu yolda en basit haliyle web site tasarımları güçlü bir hosting sistemi ve bir web site kurulum aracının seçilmesi ile başlar. Daha sonrasında hizmet vermek istediğiniz alana bağlı olarak tüm gerekli bilgileri web sitenize yükleyebilirsiniz.

Ancak bazı işletmelerin web site tasarımcısı olmamakla birlikte bir web site tasarımına ayıracak bütçeleri olmayabilir. Bununla beraber günümüz dünyasına kazanılmış yepyeni bir terim bulunmaktadır. Bu yeni terimin adı ise hazır web sitesi. Kullanıcıların kolay bir şekilde erişim sağlayabileceği ve sağlayacağı pek çok yarardan yararlanabileceği bu hazır web sitelerin ne olduğu, nasıl yapıldığı ve hazır web site tasarımı seçilirken dikkat edilmesi gereken önemli bazı noktalar bulunmaktadır.

Web Site Kurmak İsteyenlere Özel Hazır Web Sitesi

Web Site Kurmak İsteyenlere Özel Hazır Web Sitesi | Web Sitesi Nedir?
Web Site Kurmak İsteyenlere Özel Hazır Web Sitesi | Web Sitesi Nedir?

Hazır web sitelerinin genel tanımı kodlama ve tasarım itibariyle önceden tasarlanmış ve kullanıcılarına sadece kurulum yapmayı gerektiren özel tasarımlardır. Bu hazır site kurulumlarından sonra içerik yönetim paneli aracılığıyla büyük küçük tüm firmaların içerisine kendi içeriklerini yükleyip özelleştirebileceği bir alandır. Önceden tasarlanmış ve kodlanmış bu hazır sitelerin bazen belli başlı şablonları da olabilmektedir. Kendi sektörünüze ve firmanızın ihtiyaçlarına ve ne istediğinize bağlı olarak bu hazır şablonları kullanabilirsiniz. Web sitenizi oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Hazır web site tercihinde bulunmak isteyen firmaların hazır web sitelerini tercih etmelerinin birçok nedeni olmakla birlikte bunlardan ilki firmanın buna özel olarak ayırabileceği büyük bir bütçenin olmaması olabilir. Örneğin, yüksek bir maaşla çalışabilecek bir web site tasarımcısına istihdam sağlayamayabilecek firmaların ya da elinde olan bütçesiyle aktarmak istediği bilgiyi doğru bir şekilde aktaramayacağını düşünen firmaların tercih sebeplerinden biri olabilmektedir. Bir diğer sebep ise hazır sitelerin oldukça pratik olmasıdır. Halihazırda bir şablonu, tasarımı ve kodu bulunan bu siteleri kullanmak için tek yapılması gereken sadece kurulumunun gerçekleşmesidir. Sitenizi tercihinize göre yeni veya halihazırda var olan bir domain adresine kurabilirsiniz. Kurulumundan sonra ise pratik bir şekilde web sitesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hazır Web Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hazır Web Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hazır web sitelerinin bir firmanın tanınırlığını artırmasında ve kullanıcılarına ulaşma konusunda ne kadar büyük bir yardımcı olduğu tartışılamaz gerçekliklerden biri. Aynı zamanda hazır web site tercihinde bulunacak kişilere sağladığı yararlar da oldukça fazla. Ancak hazır web site seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlar hem firmaların kullanıcılarına ulaşma konusundaki hızını hem de yeterliliğini artıracak düzeydedir. Bu unsurlardan ilki hazırlanan web sitesinin mobil bir cihaz ile uyumluluk içerisinde olmasıdır. Diğeri ise kullanıcılarınıza güvenli bir şekilde ulaşabilmesi adına SSL sertifikasının bulunması gerektiğidir. Aynı zamanda hazır web site seçerken seçtiğiniz site şablonunun büyüklüğü olarak karşınıza çıkabilmektedir. Özellikle büyük firmaların aktarmak istedikleri bilgi düzeyinde içeriye sınırsız sayıda şablon ve görsel ekleyebilmeleri gerekmektedir.

Diğer noktalar ise web site URL’nizin Google ile uyumluluk göstermesidir. Bu konu Google üzerinden ulaşılabilirliğinizi etkileyecek büyük bir unsurdur. Seçilen hazır web site tasarımının sunucunun lokasyonu da oldukça önemli olabilmektedir. Son olarak ise sağladığınız hizmet doğrultusunda kullanıcılarınıza her alanda hizmet sağlayabilmek adına teknik destek servisini sunmanız gerekmektedir. Bu unsurlara dikkat ettiğinizde satın alacağınız hazır web site tasarımının işinize oldukça yarayacağı söylenebilir.

En İyi Hazır Web Sitesi Paketi Sunan Firma Hangisidir?

En İyi Hazır Web Sitesi Paketi Sunan Firma Hangisidir?

Sizin veya işletmeniz için en uygun web sitesini oluşturmak Natro ile oldukça kolay. Size uygun olacağını düşündüğünüz web sitesi tasarımı ile başlangıç yapabilirsiniz. İşinize veya sektöre uygun olan olan hazır bir tasarım seçip kolay bir şekilde düzenledikten sonra hazır olan web sitenizi çok kısa bir sürede yayınlayabilirsiniz.

Natro sayesinde kendiniz, işletmeniz, ürün veya portfolyonuz için istek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir web sitesi oluşturabilir ve yalnızca üç adımda bu web siteyi yayınlayabilirsiniz. Peki, bu üç adım nedir? Öncelikle size sunulan geniş tasarım yelpazesi içinden size uygun olan hazır tasarımı seçin. Sonrasında seçmiş olduğunuz tasarıma bilgilerinizi girip çeşitli resimler ve içerikler ekleyin. Son adım ise oldukça kolay. Hazırlamış olduğunuz web sitesini hemen yayınlayabilirsiniz. Bu kolay üç adımı tamamlayarak kendinize ait web sitesini oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Web sitesini tasarlarken bir plan oluşturmak da oldukça önemli. Natro’nun size sunduğu hizmet içerisinde bir plan seçmeniz gerek. Bu plan içerisinde ücretsiz hosting, ücretsiz alan adı, ücretsiz tasarımlar ve akıllı site sihirbazı yer alıyor. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan bir plan ile ilerleyebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz web sitesi sayesinde sahip olduğunuz hizmetleri veya ürünleri mağaza gibi fiziksel alanlar dışında internet üzerinden de birçok kişiye ulaştırabilirsiniz ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz. Siz de web site kurmak istiyor ve bunun için bir hazır web sitesi tasarımına ihtiyaç duyuyorsanız Natro’nun size özel fırsatlarını kaçırmayın!

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın