WAXP Coin Nedir? WAX Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

WAXP Coin Nedir? (WAX) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

WAXP Coin, E-Ticaret platformlarına daha güvenilir, şeffaf ve sağlam bir ortam sağlamak amacıyla geliştirilmiş kripto para birimlerinden biridir. Bu yüzden E-Ticaret ile alakası olan birçok yatırımcı eninde sonunda WAXP Coin nedir sorusunu araştırmaktadır. Son zamanlarda yükselmeye başlamış olması da birçok yatırımcının dikkatini çekmiş, haliyle en değerli kripto paralar arasına girmeyi başarmıştır. Oyun ve NFT gibi sektörlere de girmiş olan kripto paramız hakkındaki detaylar ise birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Bu bilinmezliği açıklığa kavuşturmak amacıyla, içeriğimizde WAXP Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, fiyatı, yorumu gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

WAXP Coin Nedir? WAX Nasıl ve Nereden Alınır?
WAXP Coin Nedir? WAX Nasıl ve Nereden Alınır?

WAXP Coin (WAX) Nedir?

WAXP Coin, genel olarak oyun sektörü için geliştirilmiş olan merkeziyetsiz bir pazar oluşturmayı amaçlamaktadır. Satıcıların ve alıcıların bir araya gelebileceği, yönetim birimlerinin yer almadığı sanal mağazalar oluşturulmasının öncüsü olmaktadır. WAX ile birlikte büyük bir E-Ticaret pazarı içerisinde sınırsız ve özgür bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir, alım satım yapılabilir. Bu açıdan büyük ilgi gören kripto paramız, her geçen gün daha fazla noktada kullanıcıların karşısına çıkmakta ve etki alanını genişletmektedir.

WAX platformu içerisinde bulut cüzdan, hesap güvenliği, onaylamalı işlemler gibi birçok alt uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların ve hizmetlerin her biri ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Hızlı blok sürelerinin yanında, WAXP Coin sahipleri de birçok avantajlardan faydalanabilirler. Örneğin blok zinciri üzerindeki oylamalara katılabilir, işlemler sonucunda blok ödülü olarak kazanç elde edebilir, havuz sayesinde stake gelirleri elde edebilirler. Güçlü bir ekibe de sahip olan WAX, tüm kripto paralar düşerken yükselerek dikkat çekmiştir.

WAXP Coin İstatistikleri

WAXP Coin istatistikleri incelediğinizde aslında kripto paramızın geçtiğimiz seneler içerisinde iyi bir performans sergileyemediğini düşünebilirsiniz. Fakat WAXP Coin, sürekli olarak arzını yakmış ve talebe oranla daha hızlı bir ilerleme kaydetmiştir. Günümüzde bu yakım sürecinin azalması ile birlikte değerini de arttırmaya başlamıştır. Ayrıca bugün milyarlarca dolarlık bir pazarı tek başına yönetmektedir.

 • WAXP Coin (WAX) toplam market hacmi 3,1 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 3,8 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 1,84 Milyar adettir. Zamanlamalı olarak arz azaltılmaktadır.
 • WAXP Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,06’lık kısmına hâkim durumdadır.

Görüldüğü üzere diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında ciddiye alınması gereken bir kripto para olduğunu kanıtlayan WAXP Coin, 2018 yılından beri çok ses getirmemiş olsa da 2021 yılı itibariyle hızlı bir yükseliş sürecine girerek bilinirliğini ciddi seviyede arttırmıştır. WAXP Coin hakkında daha teknik bilgileri incelemek isterseniz WAX.io Docs sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

kripto para
kripto para

WAXP Coin Yorum

WAXP Coin bugün eğlence, oyun ve ödeme sistemlerinde aktif olarak rol oynayan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında geçtiğimiz aylarda NFT sektörüne de adım atmıştır ve böylece daha çok alanda kullanılmaya başlamıştır. Ayrıca uzun zamandır yatırımcıların ve yorumcuların bahsetmiş olduğu Metaverse teknolojisine sahip kripto para birimlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Durum böyle olunca WAXP Coin yorumları da oldukça umut vericidir. Birçok kripto para biliri, WAXP Coin’in ilerleyen zamanlarda daha çok duyulacağını ve daha fazla noktaya ulaşacağını belirtmektedir.

Hızlı bir yükseliş sürecine girerek en değerli kripto paralar listesinde 84. Sıraya kadar yükselmeyi başaran WAXP Coin, arkasında on binlerce takipçi bulundurmaktadır. Birçok yatırımcı tarafından da aktif olarak takip edilmektedir. Bu yüzden her geçen gün market hacmini katlayarak arttırmakta, değer bakımından da yatırımcıların iştahını kabartmaktadır. Hakkında yapılan neredeyse hiç kötü bir yorum bulunmamaktadır. Bu da yükselişinin en büyük sebeplerinden biridir. Yine de WAXP Coin yatırımı yapmadan önce grafiksel ve teknik analizleri yaparak kendi yol planınızı oluşturmalısınız.

WAXP Coin Fiyatı

WAXP Coin fiyatı, 2017 yılında çıktığı ilk zamanlarda hızlı bir şekilde en yüksek seviyesine ulaşmış, daha sonrasında önceki değerinin de altına kadar düşmüştür. Uzun yıllar boyunca düşük seviyelerde sabit bir ilerleme sergilemiş ancak 2021 yılı itibariyle hızlı bir yükseliş trendine girmiştir. Bugün halen aynı trendde bulunan kripto paramız, her an yeni bir rekor denemesi yapabilir gibi gözüküyor.

 • WAXP Coin (WAX) tüm zamanlar en yüksek değeri Aralık 2017 tarihinde $5.01 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • WAXP Coin (WAX) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2019 tarihinde $0.0159 olarak kaydedilmiştir.

Görüldüğü üzere geniş bir aralığa sahip olan WAXP Coin, bugün $0.5 ile $0.9 arasında işlem görmektedir. En düşük seviyesine kıyasla incelendiğinde ne seviyede bir yükseliş yapmış olduğu daha net bir şekilde anlaşılabilir. Ayrıca WAXP Coin sahipleri yaptıkları açıklamalara göre bu kripto para birimini kesinlikle bozdurmayı düşünmüyorlar.

WAXP Coin Geleceği

WAXP Coin geleceği hakkında yapılan analizler ve raporlamalar sonucunda, en parlak kripto para birimlerinden biri olduğu sonucuna ulaşılıyor. Uzun zamandır sessizliğini korumasına rağmen son zamanlarda Metaverse etiketi ile gündeme gelen ve hızlı bir şekilde yükselen kripto paramız, NFT pazarına da girmesiyle birlikte sektörün önde gelen isimlerinin de dikkatini çekmeyi başarmış durumdadır. Tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için DeFi platformu olarak da bilinmektedir. Ayrıca WAX Labs platformu ile tüm geliştiriciler bu blok zincirine katkıda bulunabilir yeni projelerini sunabilirler.

Hem geliştiriciye hem sektördeki yöneticilere hem yatırımcılara hem de tüketicilere hitap eden WAXP Coin, hiçbir noktada eksik bırakmamış gibi görünüyor. Bu yüzden kripto paramız kendisine sürekli değer kazandırıyor. WAXP Coin yatırımcıları da kripto paramızın önümüzdeki birkaç sene içerisinde yeni bir rekor kıracağını ve $10 seviyesine ulaşacağını belirtiyorlar. Ancak bunun için market hacmini bile en az 10’a katlaması gerekiyor. Bu da en değerli kripto paralar arasında ilk 10’a girmesi gerektiği anlamına geliyor.

kripto para
kripto para

WAXP Coin (WAX) Nasıl ve Nereden Alınır?

WAXP Coin (WAX), kendi altyapısına sahip bir kripto para birimi olmasına rağmen, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok alanda aktif olarak kullanıldığı için, platform destekleri oldukça fazla. Bu yüzden kolay bir şekilde WAXP Coin alım satım işlemleri gerçekleştirebilir, kendi platformu üzerinden transfer ve barındırma yapabilir, bağımsız ortamlarda kullanabilirsiniz. Yalnızca yatırım amaçlı WAXP Coin sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Bithump
 • KuCoin
 • Gate IO
 • Bittrex
 • Bitfinex
 • HitBTC

Bu kripto para borsalarının yanında 20’den fazla kripto para borsası üzerinden WAXP Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sahip olduğunuz varlıkları ister WAX platformlarındaki sistemlere aktarabilir, isterseniz de TrustWallet ve MetaMask gibi dijital cüzdanları kullanabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde WAXP Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Daha fazla inceleme içeriği için sitemizde bulunan kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Ancak burada ve diğer içeriklerde bulunan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.