WAN Coin Nedir? Wanchain Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

WAN Coin Nedir? (Wanchain) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

WAN Coin nedir sorusu, yükselme potansiyeli en yüksek olan kripto para birimlerinden biri olduğu için birçok yatırımcı tarafından araştırılmaktadır. Blok zincirleri üzerindeki bağlantıları kurmayı amaçlayan ve tüm dijital varlıkları bir platform üzerinde toplamak isteyen Wanchain teknolojisi ve bunun yönetim tokeni olan WAN Coin, uzun zamandır piyasada bulunmasına rağmen halen istenilen etkiyi gösterebilmiş değil. Bu yüzden potansiyele sahip olan kripto paralar arasında nitelendiriliyor ve on binlerce kişi tarafından yakından takip ediliyor. Yazımızda WAN Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, yorumu, fiyatı, istatistikleri gibi detayları paylaşacağız.

WAN Coin Nedir? Wanchain Nasıl ve Nereden Alınır?
WAN Coin Nedir? Wanchain Nasıl ve Nereden Alınır?

WAN Coin (Wanchain) Nedir?

Wanchain, 2017 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2018 yılının başlarında WAN Coin ile birlikte piyasaya sunulan, yeni sayılabilecek bir kripto para birimi ve platformdur. Kendi altyapısına sahip olan ve bir DeFi projesi olarak bilinen Wanchain, birden fazla ve birbirlerinden farklı blok zincirleri arasında bağ kurulmasını ve iletişim sağlanmasını amaçlamaktadır. Bu noktada kripto paraların ve dijital piyasaların dünya üzerinde daha fazla söz sahibi olması ve herkes tarafından bilinmesi isteniyor.

Tüm blok zincirleri ile iletişim kurabilen ve bunlardan kendisine katkı sağlayabilen WAN Coin, çıktığı günden bu yana blok zincirleri üzerinde birçok kolaylığın önünü açtı. Böylece kendi platformunun ve kripto parasının da popülerleşmesini sağladı. Bugün büyük yatırımcıların neredeyse hepsi tarafından bilinen WAN Coin, yaptığı tüm işleri ve geliştirmeleri halka açık bir şekilde paylaşıyor. Böylece piyasalarda tekel olmak yerine herkesin yararlanabileceği bir ortam oluşturuyor. WanChain ve WAN Coin hakkında daha teknik içerikleri incelemek isterseniz What is Wanchain? Sayfasına göz atabilirsiniz.

WAN Coin İstatistikleri

WAN Coin, gücünü blok zincirlerinden alıyor olsa da kendi platformu üzerinde çok fazla market hacmine ulaşabilmiş değil. Fakat bu kripto paramız için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yöneticilerin ve geliştiricilerinin belirttiğine göre istenilen seviyede ilerleme göstermekte olan WAN Coin istatistikleri ile birlikte incelendiğinde bizlere ortalama değerler sunuyor.

 • WAN Coin (Wanchain) toplam market hacmi 200 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Maksimum arz miktarı 210 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarı 193 Milyon adettir.
 • WAN Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmına hâkim durumdadır.

Görüldüğü üzere çok düşük arz miktarına sahip olan ve neredeyse tamamen dolaşımda olan bir yapıda bulunan WAN Coin, market hacmini arttırması halinde çok daha yüksek değerlere ulaşabilecek potansiyele sahiptir. Diğer blok zincirlerinden faydalandığı için diğer kripto para birimlerinin hareketliliğinden de ciddi oranda etkilendiğini unutmamak gerekiyor.

kripto para
kripto para

WAN Coin Yorum

Büyük bir ticaret alanına sahip olmasının yanında Ethereum, XRP, BNB ve kendi ağı üzerinde sorunsuz işlemler yürütebilme özelliğine sahip olan kripto paramız, kurumsal çözümler sunma konusunda da başarılı gibi görünüyor. Bu yüzden WAN Coin kullanıcılarının büyük bir kısmını işletme bazında yatırımcılar oluşturuyor. PoS yapısını da aktif olarak kullandığı için kripto para bilirleri tarafından da yüksek potansiyele sahip bir kripto para birimi olarak biliniyor. Dolayısıyla WAN Coin yorumlarının da diğer kripto para birimlerine kıyasla olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 327. Sırada bulunmakta olan WAN Coin, her geçen gün market hacmini daha da arttırarak piyasalarda bilinen bir kripto para haline geliyor. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi on binlerce takipçiyi halihazırda arkasında bulunduran Wanchain, değer konusunda uzun zamandır sessizliğini koruyor gibi gözüküyor. Fakat geçtiğimiz aylarda kripto paraların hızlı yükselişinden bir miktar etkilenerek WAN Coin de yükseliş trendine girmeyi başardı.

WAN Coin Fiyatı

WAN Coin fiyatı, ilk çıktığı günlerde hızlı bir şekilde yükselerek tüm zamanlar en yüksek değerine ulaştı. Daha sonrasına ciddi oranda düşüş yaşamış olan kripto paramız, bugün daha az hareketliliğe sahip bir şekilde ilerleme sergilemektedir. Ancak birçok kişi bu seviyelere tekrar ulaşabileceğini belirtmektedirler. Arz miktarı da göz önünde bulundurulduğunda bunun gerçekleşmesi için hiçbir engel bulunmuyor.

 • WAN Coin (Wanchain) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2018 tarihinde $9.92 olarak kaydedildi.
 • WAN Coin (Wanchain) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.07575 olarak kayıtlara geçti.

WAN Coin, en yüksek seviyesine kısa süre içerisinde ulaşmış ve daha sonrasında sert bir düşüş yaşamış olsa da en düşük seviyesinden günümüze %1200 oranında yükseliş gerçekleştirmiştir. Bir yıl içerisinde bu kadar yükseldiği için kısa süreler içerisinde yüksek hareketlilikler sergileyebileceğini de kanıtlamıştır.

WAN Coin Geleceği

WAN Coin geleceği hakkında yapılan yorumları yazımızı başından beri okuyorsanız az çok tahmin edebiliyorsunuz demektir. Büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan ve blok zincirleri konusunda yeni bir devrim yaratmış olan kripto paramız henüz çok fazla kişi tarafından bilinmediği için beklenen seviyelerine halen ulaşamamıştır. Günümüzde $0.8 ile $1.1 arasında değer değişimine sahip olan WAN Coin, ilerleyen zamanlarda daha fazla ismini duyurması ile değerini arttırabilecektir.

WAN Coin yatırımcıları, arz miktarının düşük olması sebebi ile ilerleyen zamanlarda kripto paramızın tekrar $10 seviyesine ulaşabileceğini belirtmektedirler. Fakat bu seviyelere erişmesi için market hacmini 10 katına çıkarması ve daha fazla blok zinciri üzerinde işlem yapabilir hale gelmesi gerekmektedir. Sürekli bahsettiğimiz üzere yüksek bir potansiyele sahip olan WAN Coin, birkaç yıl sonra en değerli kripto paralar arasına ismini yazdırabilir.

kripto para
kripto para

WAN Coin (Wanchain) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

WAN Coin, kendi altyapısına sahip bir kripto para birimidir ve dışarıdaki ekosistemlerden güç almaktadır. Bu yüzden destekleyen platformlarda kullanabilmesinin yanı sıra diğer blok zincirleri içerisinde de etkinlikler gerçekleştirebilir. Ancak bu durum her noktada kullanılabileceği anlamına gelmemektedir. WAN Coin alım satım yapmak için ise kullanabileceğiniz 20’ye yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • CoinDCX
 • KuCoin
 • AscendEX
 • Bitrue
 • BiONE
 • Pionex
 • DragonEX
 • Tokocrypto

Bu borsalardan herhangi birine kayıt olarak WAN işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve WAN Coin sahibi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıkları MetaMask gibi dijital cüzdanlar üzerinde barındırabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda daha fazla platformda ve borsada bulunacağından emin olabilirsiniz.

İçeriğimizde açıklayıcı bir şekilde WAN Coin nedir sorusunu yanıtlamaya ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız WAN Coin ve Wanchain hakkında daha net görüşlere sahip olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. İçeriğimizde ve diğer inceleme içeriklerinde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.