UYAP Doküman Editörü İndir – UYAP Doküman Editörü
Haber, Genel

UYAP Vatandaş Evrak Görüntüleme Sorunu nasıl çözülür?

UYAP nedir, UYAP vatandaş evrak görüntüleme sorunu neden karşımıza çıkar gelin yakından bakalım. Uyap (Ulusal Yargı Ağı Projesi) sistemi ile evrak sorgulayıp, taraf olduğunuz davaları, takip ya da arabuluculuk dosyalarınızı görüntülemeniz mümkün oluyor. e- Devlet üzerinden 7/24 ulaşabileceğiniz bu sistem işleri oldukça kolaylaştırıyor fakat vatandaşlar sistemi kullanırken evrak görüntüleme sorunu ile karşılaşıyor. Sizle için içeriğimizde UYAP vatandaş evrak görüntüleme sorunu nasıl çözülür bundan bahsettik.

UYAP Vatandaş Evrak Görüntüleme Sorunu nasıl çözülür?
UYAP Vatandaş Evrak Görüntüleme Sorunu nasıl çözülür?

UYAP Vatandaş Evrak Görüntüleme Sorunu Çözümü ve Sisteme Giriş

Her kullanıcı ve cihazda evrak görüntüleme sorunu yaşanmasa da zaman zaman karşımıza çıkabiliyor. Öncellikle UYAP’ın sıkça sorulan sorular bölümünde bu sorunun çözülmesi yani evrakların görüntülenebilmesi için tarayıcı olarak Google Chrome kullanılması gerektiğinden bahsedilmiş. Tam olarak cümle şu şekilde: “Gerek E-devlet aracılığıyla, gerekse UYAP uygulaması ile yapılan girişlerde Google Chrome tarayıcı kullandığınızdan emin olunuz.”

UDF Dosyaları Bilgisayarda Nasıl Açılır?

Fakat yine de sorunun üstesinden gelemiyorsanız bazı alternatif seçenekler bulunmaktadır. UYAP üzerinde bulunmakta olan evraklarınızı indirmek istediğinizde dosyanın UDF uzantılı olduğunu göreceksiniz. UDF uzantılı dosyaların açılması ne yazık ki her cihazda başarılı olmamaktadır. Bu sorun UYAP vatandaş bölümünde ya da UYAP avukat bölümünde sık sık yaşanmaktadır. UDF’ler oldukça büyük dosyalardır. UDF dosyalarını bilgisayarda kalmasını istiyorsanız yani tek sefer görüntülemeyecekseniz bilgisayarınız da bazı yapmanız gerekenler var fakat dosyayı tek seferde inceleyecekseniz telefonunuza bunun için olan uygulamalardan indirip oldukça kolay bir şekilde durumu çözebilirsiniz.

UDF Dosyaları Bilgisayarda Nasıl Açılır?

UYAP, UDF dosyalarını açmak için en kolay ve iyi yöntem UYAP Doküman Editörünü kullanmaktadır. Buradan UYAP Doküman Editörünü nasıl indireceğinizi ve kullanacağınızı inceleyebilirsiniz. UYAP Doküman Editörünü indirdikten sonra kurulumunu tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlem biraz karmaşık ve uğraştırıcıdır. Kurulumu tamamlamak ve programı aktif hale getirmek için sitemizde bulunan UDF Dosyası Açma – UDF Dosyası Nedir? Nasıl Açılır? içeriği üzerinden kurulumu kolaylıkla tamamlamanız mümkündür. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra UDF dosyalarını açmanız için hiçbir engel bulunmamaktadır.

UDF Dosyaları Telefonda Nasıl Açılır?

Vermiş olduğumuz UDF Dosyası Açma linkinde bu konudan da bahsediliyor fakat biz de biraz değinelim. Telefon üzerinden UDF dosyalarını açmak ve UYAP vatandaş evrak görüntüleme sorunu çözmek bilgisayara göre daha kolaydır. Yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • Cihazınızın market bölümünden UDF dosyası açmak için uygulama indirmeniz gerekmektedir. Bunun için çok tercih edilen uygulama yine UYAP Doküman Editör. Bu uygulamayı indirmek isteyen Android kullanıcıları buradan, iOS kullanıcıları ise buradan indirebililer.
  • İndirme işlemini tamamladıktan sonra kolaylıkla UDF dosyalarını açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.