Ana sayfa IOS Uygulamaları Unc0ver 5.00 Yayında! iOS 13.x.x Jailbreak Yapma Rehberi

Unc0ver 5.00 Yayında! iOS 13.x.x Jailbreak Yapma Rehberi

0

İOS 12.4 sürümüne yapılan jailbreak aracından bu yana sessizliğini koruyordu. Ancak geçtiğimiz günlerce Unc0ver Team Jailbreak dünyasında bir ilke imaza atmayı başardı. Bildiğiniz üzere jailbreak araçları genel olarak beta sürümleri ile yayınlanıyordu. Jailbreak kullanıcıları aracı test edip problemleri geri bildirim olarak geliştiricilere ulaştırıyordu. Bu sayede jailbreak araçları güncellemelerle daha stabil ve güvenilir oluyordu.

ios 13.5 jailbreak unc0ver
ios 13.5 jailbreak unc0ver

Ancak Unc0ver Team ilk defa kararlı bir sürümü piyasaya sürdü. Beta aşamalarını test edip tüm hataları gideren ekip son derece güvenli ve kararlı bir jailbreak aracını geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Unc0ver 5.00 Sürümü Neler vaat ediyor ?

Kararlı bir sürüm olması jailbreak işlemini daha güvenilir hale getiriyor. Jailbreak işleminde exploit edilen kodlar bazı güvenlik açıklarına sebep olabiliyordu. Bu açıklar kullanıcıları tedirgin ediyor ve endişelendiriyordu. Ancak bu sürümde bu problemlerin ortadan kalktığını görüyoruz.

Jailbreak araçları bize özgürlük ve birçok özellik sunmasının yanında telefonun performansını negatif yönde etkileyebiliyor. Ancak bu sürümde pil sağlığı, ram kullanımı gibi etkenler minimuma indirgenmiş durumda. Unc0ver 5.00 sürümünde telefon ömrünü etkileyebilecek tüm problemler çözülmüş görünüyor.

Bildiğiniz üzere jailbreak işlemi cihazı Apple garanti koşullarını ihlal etmektedir. Önceki araçların bir kısmında jailbreak işlemi geri döndürülebilir olsa da birçok sürümde stabil çalışmıyordu. Unc0ver ekibi çok daha güçlü Restore RootFs ile karşımıza çıkıyor. Bu sayede jailbreak işlemini ve kalıntılarını kaldırmak çok daha kolay. Bu sayede cihazlarınızı tekrar garanti kapsamına alabilirsiniz.

Jailbreak kullanıcılarının en çok yakındığı konulardan birisi de Apple’nin kullanıcıya sormadan otomatik olarak ios güncellemeleri yapması. Unc0ver Ekibi bu probleme de çözüm üretmiş durumda. Artık izinsiz güncellemeler olmayacak. Çünkü bu sürümde otomatik güncellemeleri engelleyen kodlar bulunuyor.

Unc0ver 5.00 Hangi İOS Sürümlerini kapsıyor?

 • iOS 13.5  / iOS 13.4.1 / iOS 13.4
 • iOS 13.3.1 / iOS 13.3 / iOS 13.2.3 / iOS 13.2 / iOS 13.1.3 / iOS 13.1.2 / iOS 13.1.1 / iOS 13.1 / iOS 13
 • iOS 12.4.1 / iOS 12.4 / iOS 12.2 / iOS 12.1.4 / iOS 12.1.3 / iOS 12.1.2 / iOS 12.1 / iOS 12.0.1 / iOS 12
 • iOS 11.4.1 / iOS 11.4 / iOS 11.3.1 / iOS 11.3 / iOS 11.2.6 / iOS 11.2.5 / iOS 11.2.2 / iOS 11.2.1 / iOS 11.2 / iOS 11.1.2 / iOS 11.1.1 / iOS 11.1 / iOS 11

Anlaşılacağı üzere İOS 11’den İOS 13.5’e kadar tüm sürümleri ve cihazları destekliyor. A13 ve A12 çipleri kullanan cihazlar dahil.

Hangi sürümde olursanız olun cihazınızı şu an en güncel İOS sürümüne (13.5) güncelleyip Jailbreak işlemi yapabilirsiniz. Apple İOS 13.5 için imzaları henüz kapatmadı. Yani şu an bulunduğunuz İOS sürümünde pil sorunları ve donmalar yaşıyorsanız, güvenilir ve en kararlı sürüm olan ios 13.5’ e güncelleyip Jailbreak yapabilirsiniz.

Peki iOS 13 ve üzeri için Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak işlemini gerçekleştirmenin birçok yolu var. En çok bilinen Cydia İmpactor uygulamasını kullanarak Unc0ver.ipa dosyasını telefona aktarmak. Ancak Apple artık sadece Apple geliştirici hesabı olanlara izin veriyor.

Unc0ver 5.00 Yayında! iOS 13.x.x Jailbreak Yapma Rehberi

Bu sürüm için Altstore uygulamasını kullanacağız.

 • Öncelikle bilgisayarınıza İtunes uygulamasını kurun.
 • Ardından Alt store sitesine gidip Windows için uygulamayı indirin.
 • Zip dosyasından setup programını çalıştırın.
 • Alt store kurulumu tamamlandıktan sonra telefonunuzu bağlayın.
 • Bilgisayarınızda icloud yüklü ise daha kolay giriş yapabiliyorsunuz. Diğer türlü iki aşamalı doğrulamaya takılabilirsiniz.
 • Sağ altta bulunan sistem tepsisinde alt store simgesine tıklayın ve Install Alt Store diyin.
 • Açılacak sekmeden cihazınızı seçin ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin.
 • Unc0ver ipa dosyasını telefonunuzdan indirin.
 • Dosyalara indirilen Unc0ver dosyasını paylaşmaya butonu ile paylaşın. Hangi yolla paylaşmak istediğinizi sorduğu kısımda AltStore’u seçin.
 • Kurulum tamamlanınca Ayarlar>Genel>Profil yönetimi>e postanız>güven yollarını izleyin. Kendinize geliştirici hesabı açtığınız için bu profili telefonunuzda doğrulamanız gereklidir.
 • Ana ekrana gelen Unc0ver uygulamasından jailbreak butonuna tıklayın.

Jailbreak işleminden sonra En İyi Tweakler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere, hoşça kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!