Ücretsiz 13+ WordPress Üyelik Eklentileri ✔️ 2023

WordPress üyelik eklentisi son zamanların en çok araştırılan konularından biri olmaya başladı. Ülkemizde doların artış göstermesi de Ücretsiz Üyelik Eklentileri araştırmanıza yol açtı. Ziyaretçilerimizden aldığımız geri bildirimler sonucunda wordpress üyelik eklentileri hakkında bir rehber oluşturduk…

WordPress Üyelik Eklentisi Nedir?

WordPress üyelik eklentileri, WordPress kütüphanesi kullanan web sitelerinde kolaylıkla üyelik sistemini aktif etmeye yarar. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenize kayıt olabilir ve hesaplarına kendi kullanıcı bilgileri ile giriş yapabilir. Gerek içerik oluşturmak, gerek yorum yapmak gerekse site içerisindeki bazı özelleştirmelerden yararlanmak  amacı ile tüm kullanıcı işlemlerini gerçekleştirmek için üyelik eklentileri kullanılır.

Ziyaretçilerimizin belirli içerikleri sadece giriş yaparak görmesini üyelik eklentileri sayesinde sağlarız. Kullanıcılarımıza ücretli içerikleri de bu eklentiler sayesinde sunarız. Üyelerimiz ile geniş çaplı etkileşime geçebildiğimiz ücretsiz üyelik eklentilerini incelemeye başlayalım.

//Ufak bi duyuru

Ücretli WordPress üyelik eklentileri ve Ücretsiz WordPress üyelik eklentileri olmak üzere iki türde üyelik eklentileri bulmak mümkün. Bu rehberde ücretsiz üyelik eklentilerine yoğunlaştık. Ücretsiz olan eklentilerin ücretli versiyonlarını tekrar yazmak yerine ücretli üyelik eklentileri alanına bir adet Premium üyelik eklentisi iliştirdik. Ücretli üyelik eklentileri için talepleriniz doğrultusunda ilerleyen zamanlarda ayrı bir rehber hazırlayabiliriz. Bunun için lütfen yorum yapın.

Ücretsiz WordPress Üyelik Eklentileri 2022

Ücretsiz wordpress üyelik eklentileri yeni başlayan ve bütçesi olmayanlar için tercih edilebilecek üyelik eklentileridir. Ücretli üyelik eklentilerini aratmayacak olanları da var. Ücretsiz WordPress üyelik eklentileri şu şekilde sıralayabiliriz;

1. User Role Editor
wordpress üyelik eklentisi

Sitenizdeki kayıtlı kullanıcıların yetkilerini kontrol etmenize ve düzenlemenize yarayan WordPress üyelik eklentisidir. Bu eklenti sayesinde sitenizin editörlerinin yetkilerini kısıtlayabilir ve başka yetkiler atayabilirsiniz. Örneğin Ortam eklemelerine izin verebilir veya ortam ekleyebilme özelliklerini devre dışı bırakabilirsiniz. Eklentinin ücretli versiyonu da bulunmaktadır.

2. Adminimize
WordPress Üyelik eklentisi

Site kullanıcılarının yetkilerini düzenlemeye yarayan bir üyelik eklentisidir. Kullanıcı yetkilerini düzenleyerek WordPress yönetim panellerindeki gereksiz özellikleri kapatabilir ve daha sade yönetim panelinde içerik üretmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yetkilerinde istediğiniz özelliğe müdahale ederek kullanıcıların tam anlamı ile kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

3. Members
wordpress üyelik eklentisi

Web sitenizde Members’ı etkinleştirdiğinizde , farklı kullanıcıların etkileşimde bulunma şekilleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Kontrolü elinize almanızı ve kullanıcıları, rolleri ve yetenekleri düzenlemenizi sağlar. Eklentinin ayarlar sayfasında, bir kullanıcıya birden çok rol verme veya belirli bir özelliği tek bir kullanıcıya veya kullanıcı grubundan çıkarma gibi ayarları yapılandırabilirsiniz.

4. User Switching
wordpress üyelik eklentisi

Çok kullanıcılı sitelerde yöneticilerin hesaplar arasında dolaşması gerekir. Bir çok hesaba sürekli olarak girip çıkıyorsanız bu üyelik eklentisi tam size göre. Kullanıcılarınızın hesaplarına tek bir tıklama ile giriş yapmanızı sağlayan bu eklenti işini son derece iyi yapıyor.

5. Peter’s Login Redirect
wordpress üyelik eklentisi

Sitenize kayıt olan kullanıcıların kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra nereye yönlenmesini isterdiniz? Anasayfa mı belirli bir blog yazısı mı yoksa başka bir site mi? Cevabınız her ne olursa olsun bu üyelik eklentisi sayesinde istediğiniz yere kayıt sonrası yönlendirme yapabilirsiniz.

6. Advanced Access Manager
wordpress üyelik eklentisi

Sitenizdeki üyelerin gruplandırılması ve bu gruplardaki kullanıcıların hangi sayfalara, yazılara ya da hangi dosyalara erişebileceğini yönetmenizi sağlayan gelişmiş bir üyelik eklentisidir. Ziyaretçilerinizin üyeliklerine göre hangi içerikleri görebileceklerini bu eklenti ile kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

7. WP-Members
wordpress üyelik eklentisi

WP- Members üyelik eklentisi, bültenler, kulüpler, dernekler ve içerikten para kazanmaya çalışan herhangi bir web sitesi için iyi bir seçim olacaktır. Bu eklenti içeriği kayıtlı kullanıcılara veya belirli bir kullanıcı sınıfına göre sınırlar. Ayarları Son derece özelleştirilebilir ve ayarlar sayfasında çeşitli seçenekler sizlere sunar.

8. User Submitted Posts
wordpress üyelik eklentisi

Ziyaretçilerinizin üyelik oluşturarak ya da oluşturmadan sitenize içerik göndermesini sağlayan süper bir üyelik eklentisidir. Kullanıcılar ile etkileşime geçmenizi sağladığı için bu listeye ekleme ihtiyacı duydum. Doğrudan üyelik imkanı sağlamıyor ama üyeliği olan ya da olmayan ziyaretçilerin sitenize makale yazıp göndermesini sağlıyor. Ayarlardan istediğiniz sayfada ve istediğiniz yerde makale almak için alanlar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca ziyaretçilerinizin gönderdiği içerikler için kategori, resim ve dosya talep edebilir, içeriğinizi zenginleştirmelerini sağlayabilirsiniz.

9. Capability Manager Enhanced
wordpress üyelik eklentisi

WordPress yönetim sisteminin yetki sistemi oldukça zayıf. Zaten eklenti arayışına girmenizin en büyük sebebi bu. Bu eklenti sayesinde kullanıcı rolleri tam olarak kontrol edilebiliyor. Abonelerinizin, editörlerinizin ve yazarlarınızın rollerini tam olarak düzenleyebildiğiniz bu üyelik eklentisi yetki konusunda tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

10. New User Approve
wordpress üyelik eklentisi

Sitenize üye olan kullanıcıların doğrudan sitenize giriş yapmasını istemiyor musunuz? Bu üyelik eklentisi ile sitenize üye olan kullanıcıların doğrulanıp doğrulanmamasını belirli bir kurala göre kontrol edebilirsiniz. Bu eklentiyi kurduğunuzda hali hazırda kayıtlı üyeleriniz var ise bunlar varsayılan olarak doğrulanacaktır. Ayrıca sitenize kayıt olan üyelerinizin doğrudan sitenize giriş yapmadan hesaplarının doğrulanması için bekletilmesini sağlayabilirsiniz.

11. Cimy User Extra Fields
wordpress üyelik eklentisi

Bu üyelik eklentisi ile sitenize üye olan kullanıcılarınız için ekstra profil bilgileri talep edebilirsiniz. Kullanıcılarınızın sosyal medya hesapları, mail adresleri ve diğer iletişim bilgilerini profillerinde göstermelerini sağlayabilir yada kullanıcılarınızı daha gerçekçi bilgilerle kayıt edebilirsiniz.

12. User Registration and User Profile
wordpress üyelik eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi kullanıcı kaydı ve kullanıcı profili oluşturulmasına imkan sağlayan bir üyelik eklentisidir. WordPress içerik sistemini tercih eden kullanıcılarının en yaygın tercih ettiği üyelik eklentilerinden bir tanesidir. Oluşturacağınız sayfaların istediğiniz yerine kısa kodlar ekleyerek bu alanları kullanıcılara tahsis edebilirsiniz. Bu alanlar içerisinde kendi üyelik bilgilerini düzenleyebilirler ve yönetebilirler. Yönetici olarak bu üyeliklerin tamamına müdahale edebilirsiniz.

13. WP User Manager
WP User Manager

WP User Manager, WordPress web sitenize özel kullanıcı kaydı, oturum açma, şifre kurtarma ve hesap özelleştirme formlarıyla birlikte son derece özelleştirilebilir kullanıcı profilleri oluşturmanıza izin veren bir WordPress üyelik eklentisidir.

WP User Manager, topluluğunuzu yönetmek için en iyi çözümdür. Güçlü ve esnek, ancak kurulumu ve kullanımı kolaydır. WP Kullanıcı Yöneticisi ile ziyaretçilerinizin katılabileceği ve üye olabileceği hemen hemen her tür WordPress üyelik web sitesi oluşturabilirsiniz.

Özel bir giriş sayfası oluşturun, kayıt formu üzerinde tam kontrole sahip olun, sitenize bir üye alanı verin, kullanıcıların kullanıcı verilerini yönetmesine izin verin.

Ücretli WordPress Üyelik Eklentileri (Bonus)

Ücretsiz eklentilere göre daha kapsamlı özelliklere sahip olan eklentilerdir. Ücretli wordpress üyelik eklentileri şu şekildedir;

1. PHP Login and User Management
wordpress üyelik eklentisi

PHP Login and User Management, sadece oturum açmış kullanıcıların erişebileceği özel bir kullanıcı alanı oluşturmaya yardımcı olur. Kontrol paneli aracılığıyla, kullanıcı seviyelerini değiştirebilir, manuel olarak yeni kullanıcılar ekleyebilir ve herhangi bir seviyedeki kullanıcı listesini görüntüleyebilirsiniz. Kontrol paneli ayrıca giden postaları özelleştirmek, erişim mesajlarının kontrol edilmesini sağlamak veya kullanıcıların şifresini sıfırlamak için de kullanılabilir. AJAX kullanarak, yöneticiler kullanıcıların listesini görebilir.

Üstelik tüm özellik listesi bunlardan ibaret değil. Eklenti, kayıt alanlarını özelleştirmenize, sosyal medya hesaplarını kullanarak oturum açmanıza ve belirli bir süre sonunda oturumu kapatmanıza izin verir. Kullanıcı başına birden fazla kullanıcı düzeyine sahip olmak, kullanıcılar için sayfa grubu düzeyinde güvenlik ve “Are You Human” kayıt doğrulaması yapmak mümkündür.

WordPress Eklenti Önerileri

Ücretsiz WordPress üyelik eklentileri bu yazıda listeledik. Bonus olarak da ücretli üyelik eklentisini sizlerle paylaştık. Bu listedeki bir çok eklentiyi zaman içerisinde çeşitli projelerde kullanma fırsatım oldu. Aralarında kullanmadığım eklentiler de mevcut tabii ki. Fakat listeyi zengin tutmak ve farklı amaçlar için kullanılabilecek eklentilerin tamamını listeye dahil etmek için bir çok kaynaktan faydalanarak bu listeyi oluşturduk. Umarım WordPress üyelik eklentileri aramanızda umduğunuz sonuçları yazımızda bulabilmişsinizdir.

Daha fazla üyelik eklentisine mi ihtiyacınız var?

WordPress’in eklenti dizininde üyelik eklentileri araştırması yaparak güncel eklentilerden haberdar olabilirsiniz.

Diğer WordPress Eklentileri‘mizi mutlaka inceleyin!

Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin…

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Ücretsiz 13+ WordPress Üyelik Eklentileri ✔️ 2023” üzerine 9 yorum

 1. Merhabalar bir etüt web sitesi hazırlıyorum wordpress ile , sıvav sonuçlarını bireysel olarak kayıt ettiğim üyeye (öğrenciye) özel nasıl gönderebilirim… yani öğrenci veya veli giriş yapınca sadece sınav sonuçları ve devamsızlık bilgilerini gösteren bir panel gibi düşünün bunu nasıl yapabilirim… öğrenci veya veli değişiklik yapamıyacak sadece görüntüleyecek hangisini önerirsiniz ustat

  Cevapla
  • Özel eklenti yazdırabilirsiniz. Bu kadar özelleştirilebilir olanı var mıdır bilemem ama yeniden yazılır istediğiniz şekilde.
   Sınav sonucu ekleme input formu olur. Buradan notları girersiniz. Belirli bir formatta bu veriler mail olarak ilgili öğrenicinin mail adresine gönderilir. Ya da bu bilgiler öğrenci ya da veli panelinde gösterilir. Her ikisi de aynı anda yapılabilir.
   Aklınızdaki düşünceleri mantıklı bir senaryo haline getirip eklenti yazdırmanız daha makul gibi.
   Eklentilerin her birini deneyip araştırarak da ilerleyebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Teşekkürler güzel bilgiler var, fakat benim istediğim eklenti bir kategoride yer alan yazıları misafir kullanıcıların görmesini istemiyorum. İçeriğe tıkladığı zaman, içeriği görmek için üye olun! eklentisi hangisini kullanabilirim.

  Teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın