TikTok Hesap Kurtarma
Haber, Sosyal Medya

TikTok Hesap Kurtarma ✔️ TikTok Şifre Sıfırlama 2022

TikTok hesap kurtarma için farklı yollar bulunur. TikTok’ta hesap şifresini unutmak ya da hesabı geri almak oldukça kolaydır. Dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan TikTok, kullanıcılara herhangi bir problem olması halinde hesaplarını geri alma imkanı sunmaktadır.

TikTok hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız ve hesabınızı aktifleştirmek istiyorsanız çeşitli yollar ile hesabı yeniden açmak mümkündür. TikTok hesabına neden erişemediğiniz ile bağlantılı olarak

 • Şifresi unutulan TikTok hesabını açmak
 • Çalınan TikTok hesabını geri almak
 • Diğer erişim sorunlar ile ilgili olarak TikTok hesabını kurtarmak

oldukça kolaydır.

TikTok Hesap Kurtarma

TikTok Hesap Kurtarma

TikTok, içerik üreticilerinin en sık tercih ettiği sosyal medya uygulamaları arasında yer alır. Bu bakımdan pek çok kullanıcının orijinal içerikler üreterek daha geniş kitlelere ulaşmasını da sağlar. TikTok hesapları bazen erişime açık olmayabilir. Bu noktada TikTok hesap kurtarma konusunda kullanıcılara hesaba yeniden erişmeleri için bir panel yardımı ile destek sağlar.

Tiktok şifresini sıfırlamaya yarayan bu panel, iki şekilde kullanılabilir:

 • Giriş yapamadığınız zaman “Kaydol” ögesinin açıldığı sekmeden
 • Giriş yapılmış ancak şifre unutulmuşsa “Profil” sekmesinden

TikTok hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız ya da şifresini bilmiyorsanız, bu yöntemlerden herhangi biriyle problemi çözebilirsiniz.

TikTok Hesap Kurtarma

TikTok Şifre Sıfırlama

TikTok şifre sıfırlamak isteyenler için destek sayfasında sıralı olarak atılacak adımları listelemiştir. Hesabında şüpheli davranışlar olduğunu düşünen kullanıcılara hesabı koruma yöntemleri ile ilgili bir bilgilendirme metni de bu sayfa içerisinde yer almaktadır. TikTok hesabını korumak için atılacak adımların yanında şifre değişiklikleri gibi durumları da nasıl yapacağınız söz konusu sayfada anlatılmaktadır.

TikTok şifre değiştirmek için hesaba giriş yapılmışsa:

 1. Profil” kısmına dokunun.
 2. 3 çizgi olan simgeye dokunun.
 3. Açılacak sayfada Ayarlar > Gizlilik bölümüne basın.
 4. Hesabı Yönet > Şifre adımlarıyla ilerleyin.
 5. Şifre sıfırlama talimatlarını tamamlayın.

Eğer TikTok hesabınıza şüpheli giriş olduğunu düşünüyorsanız telefon numaranızı eklemek de hesabınızı güvene alacak bir diğer yoldur.

Çalınan TikTok Hesabını Geri Alma

TikTok hesap kurtarma konusunda hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız atılacak belli başlı adımlar vardır. TikTok pek çok farklı içerik üreticiye hitap ettiği için, içeriklerin izlenme sayısı ve takipçi sayıları gibi rekor sayılara ulaşan kullanıcılar başta olmak üzere kişisel hesaplar da çalınma riskiyle karşılaşabilir.

 • Hesap kullanıcı adınız ya da takma adınız değiştirilmiş,
 • Şifre ile ilgili erişim problemleri yaşanıyor,
 • Videolarınız silinmiş ya da izinsiz olarak gönderilmiş ya da
 • Yazmadığınız mesajlar tarafınızdan başka kullanıcılara gönderilmiş

ise TikTok bu durumda hesap koruma önlemlerini kullanıcılara sıralamıştır. Telefon ve mail adresini bağlayarak ve kendi cihazlarınız dışındaki cihazlardan çıkış sağlayarak hesap güvenliğini sağlamanız mümkündür. TikTok’ta çalınan hesabı geri almak için bu adımları atmak faydalı olacaktır.

TikTok hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize hesabınıza yetkisiz erişim ile ilgili bir mail gelmiş ise bu mailde gerekli talimatlar yer alır. Bu talimatları izleyerek TikTok hesabınızı kurtarabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için aceleci olmanızda fayda olabilir.

Tiktok Hesap Kurtarma gibi Daha fazla TikTok içeriği;

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.