Silinen Numaraları Geri Getirme
Mobil Cihazlar, Haber

Silinen Numaraları Geri Getirme (iPhone ✔️ Android) 2022

Belki yanlışlıkla belki artık ihtiyacınızın olmayacağı için belki de eşitleme sırasında birinin telefon numarasını veya telefon numaralarınızı kaybettiniz. Bütün bir listenin kaybolması da bazı numaralara daha sonra ihtiyaç duymanız da aynı şekilde endişe vericidir. Ancak silinen numaraları geri getirmeyi deneyebileceğiniz birkaç yol mevcut.

Silinen numaraları geri getirme ihtiyacı yaygın bir sorundur. Özellikle telefonunuz bulut gibi uygulamalarla eşleşme durumunda bu sorunla sıklıkla karşılaşılıyor. Ancak daha önce böyle bir sorunla karşılaşmayanlar için, nasıl çözüleceği yaygın olarak bilinen bir sorun değildir. Endişeye kapılmayın! Silinen kişilerinizi kurtarma ve cihazınıza geri yükleme konusunda birkaç seçeneğiniz var.

Silinen Numaraları Geri Getirme
Silinen Numaraları Geri Getirme

Bu tür seçeneklere ihtiyaç duymaya gerek kalmadan numaraları yedeklemenizi öneriyoruz. Eğer kişilerinizi sadece telefon hafızasında saklıyorsanız, SIM kartınıza da kopyalamayı değerlendirebilirsiniz. Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma Yöntemi ✔️ içeriğimize bakarak numaraları kopyalamayı düşünebilirsiniz.

Silinen Numaraları Geri Getirme

İşletim sisteminize bağlı olarak silinen numaraları getirme seçenekleri değişiklik gösterebilecektir. Daha açık olması adına listelememizi işletim sistemlerini farklı şekilde gruplayarak yaptık.

Silinen Numaraları Geri Getirme

Çoğu durumda, telefonunuz düzgün bir şekilde eşitlenmediyse veya önemli bir numarayı yanlışlıkla sildiyseniz, numarayı ve iletişim bilgilerini kurtarabilirsiniz. Bulut teknolojileri ve eşitleme haricinde üçüncü taraf yazılımlar da silinen numaraları geri getirme konusunda yardımcı olacaklardır.

Android telefonda silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android telefonda silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android telefonlarda silinen numaraları geri getirmek için deneyebileceğiniz seçenekler:

Google Kişiler Aracılığıyla numara kurtarma

Akıllı telefonumuzu ilk alıp kullanmaya başladığımızda Google hesabını aktif hale getiririz. Google otomatik olarak izin vermeniz durumunda kişilerinizi ve diğer seçtiğiniz klasörleri yedekleyecektir. İlk olarak silinen numaraların geri döndürülmesi hususunda izleyebileceğiniz adımlar:

 • Adım 1: Bilgisayarınızdan Google Kişiler sitesine gidiniz
 • Adım 2: Sol tarafta bulunan sekmeden “Kişiler” kısmına basınız
 • Adım 3: “Daha Fazla” menüsünün içerisinde “Kişileri Geri Yükle” seçeneğini seçiniz.
Google Kişiler Aracılığıyla numara kurtarma

Eğer bilgisayar kullanamıyorsanız telefondan izleyebileceğiniz adımlar:

 • Adım 1: Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açınız.
 • Adım 2: Uygulamalardan Google’ı açınız
 • Adım 3: “Kur ve geri yükle”ye basınız.
 • Adım 4: Açılan kısımdan “Kişileri geri yükle”ye dokununuz.
 • Adım 5: “Kişiler geri yüklendi” ifadesini görene kadar bekleyiniz.

Yinelemeleri önlemek için telefonunuz yalnızca sahip olmadığı kişileri geri yükleyecektir.

Eğer Google değil de başka bir bulut hesabı kullanıyorsanız, bulut hesabınızın içerisindeki verileri de kontrol edebilirsiniz.

Uygulama Aracılığıyla silinen numaraları geri getirme

Eğer Google eşitlemeniz açık değilse, silinen numaraları geri getirme için kullanabileceğiniz üçüncü parti yazılımları bulunmaktadır. Yükleyebileceğiniz seçenekler:

Uygulama Aracılığıyla silinen numaraları geri getirme

IOS telefonda silinen numaralar nasıl geri getirilir?

IOS telefonda silinen numaralar nasıl geri getirilir?

iPhone telefonlarda kullanabileceğiniz silinen numaraları geri getirme seçenekleri:

 1. iCloud hesabınıza giderek penceresinin üst kısmındaki adınızı ve ardından “Hesap Ayarları”nı tıklayınız. Sayfanın altında bulunan Gelişmiş kısmının altında, “Kişileri Geri Yükle veya Yer İmlerini Geri Yükle”yi tıklayınız. İçeriği silmeden önceki tarihin yanındaki “Geri Yükle”ye basınız.
 2. iCloud hesabınıza giriş yaparak “Hesap Ayarları”nı tıklayınız. Sayfanın en altında bulunan “Gelişmiş” kısmının altında, “Takvimleri Geri Yükle”yi giriniz. Takvimlerinizin içinde numaraların silinmeden önceki tarihi seçerek, yanındaki “Geri Yükle”ye basınız. Bu şekilde verileriniz silinmeden önceki konuma gelecektir.
 3. USB kablosu ile iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayınız. iTunes uygulamasını açınız. Sağ üst köşedeki iPhone simgesine tıklayarak iPhone’u “Geri Yükle” butonuna basınız. Geri yüklemek istediğiniz yedeklemeyi seçerek işlemi başlatınız.
 4. Dr. Fone uygulamasını kullanarak numaralarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz.
Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.