SCRT Coin Nedir? Secret Network Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

SCRT Coin Nedir? (Secret Network) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

SCRT Coin nedir sorusu son günlerde en yüksek seviyesini gördüğü için kripto para yatırım dünyasının ilgisini çekmeyi başardı. Yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen güçlü bir proje ile karşımıza çıkan bu kripto para birimi bu yükselişiyle en değerli kripto paralar arasına girdi. Akıllı sözleşmelerde ilki gerçekleştirerek farklı bir yapıda olmayı başaran kripto paramız on binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Bizler de bu içeriğimizde SCRT Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlandıracağız.

SCRT Coin Nedir? Secret Network Nasıl ve Nereden Alınır?
SCRT Coin Nedir? Secret Network Nasıl ve Nereden Alınır?

SCRT Coin (Secret Network) Nedir?

SCRT Coin, 2020 yılının sonlarında akıllı sözleşmelerin şifrelenmesi ve veri güvenliğinin sağlanması gibi konuları amaç edinmiş bir kripto para projesidir. Kendi altyapısına sahip olan ve ismini verdiği ağa likitide sağlayan SCRT Coin, aslında 2014 yılında geliştirilen Enigma Coin projesinden türemiştir. Bugün bu projeye bağımlı olarak hareket etmese de geliştirilme sürecinde aynı ekip hizmet vermiştir. SCRT Coin bugün hem ağ altyapısı ile hem de yatırımcılara sağladığı avantajlar sebebiyle fazlaca ilgi görmektedir.

Secret Network, akıllı sözleşmelerin girişlerinin ve çıkışlarının tamamen şifrelenmesini sağlamaktadır. Bugüne kadar hiçbir kripto para projesinde böylesine ciddi bir amaç bulunmamıştır. Bu yüzden alanında ilk olmayı başarmaktadır. Hatta bu noktada ağ içerisinde farklı işlemlerin takibi bile mümkün olmamaktadır. Bu durum blok zinciri üzerinde işlem yapan kullanıcılar için büyük bir gizlilik ve güvenlik sağlar. Ancak bu durum illegal işlemlere de sebebiyet verebilir.

SCRT Coin İstatistikleri

SCRT Coin son zamanlarda en hızlı şekilde market hacmini arttıran kripto para birimlerinden biri olmayı başarmıştır. Bu yüzden sürekli olarak yükselen bir grafik çizmektedir. SCRT Coin istatistikleri incelendiğinde bu durum daha net bir şekilde anlaşılabilir. Zaten son zamanlardaki yükselişi, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, daha fazla yatırımcının bu kripto para birimine yatırım yapmasını sağlamıştır.

 • SCRT Coin (Secret Network) toplam market hacmi 1,7 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 190,6 Milyon adetken, dolaşımdaki arz miktarı 149 Milyon adettir.
 • SCRT Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,05’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün en yeni kripto para birimlerinden biri olmasına rağmen en değerli kripto paralar içerisine girmeyi başarmış olan SCRT Coin, gizli sözleşmelerin yanında Stake, farm gibi faiz geliri imkanlarını da yatırımcılara sunduğu için milyar dolarlık bir pazarı yönetmektedir. Bu durum kripto paramızın her geçen gün daha değerli bir hale gelmesini sağlamaktadır.

kripto para
kripto para

SCRT Coin Yorum

SCRT Coin büyük bir pazarın öncüsü olduğu ve yeni teknolojilerle birlikte hızlı yükselişler sergilediği için birçok yatırımcıdan tam puan almayı başarıyor. Bunun yanında her kripto para inceleme içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi Web 3.0 ve yapay zekâ gibi geleceğin teknolojilerini benimseyen blok zinciri projeleri bir şekilde başarılı oluyor. SCRT Coin ve Secret Network tüm bu durumları tam anlamıyla karşıladığı için bugün en değerli kripto paralar listesinde 86. Sırada bulunuyor.

SCRT Coin yorumları da tahmin edebileceğiniz üzere oldukça olumlu ve umut verici seviyelerdedir. Fakat sunmuş olduğu güvenli ve gizli transfer işlemleri bazen kötü amaçlar için kullanılmaktadır. Bu durum hem büyük kuruluşların hem de yöneticilerin olumsuz düşüncelere kapılmasına sebep olmaktadır. Ancak böylesine güçlü bir sistem kurmak için bu gibi dezavantajlar göze alınmalıdır ve yapılacak bir şey bulunmamaktadır. Yine de güvenilir olması her zaman değerini bir seviye daha arttıracak gibi gözüküyor.

SCRT Coin Fiyatı

SCRT Coin fiyatı geçtiğimiz günlerde en yüksek seviyesine ulaştığı için oldukça yüksek hareketliliğe sahiptir. Bu da kripto paramızın değeri hakkında net bir rakam vermemizi engellemektedir. Zaten çıktığı ilk zamanlardan beri diğer kripto birimlerine göre daha yüksek hareketliliğe sahip olduğu için yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. SCRT Coin tüm zamanlar fiyat değişimini de şöyle listeleyebiliriz:

 • SCRT Coin (Secret Network) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $10.64 olarak kaydedilmiştir.
 • SCRT Coin (Secret Network) tüm zamanlar en düşük değeri Kasım 2020 tarihinde $0.255 olarak kayıtlara geçmiştir.

Günümüzde $7 ile $10 arasında bir değere sahip olan SCRT Coin (Secret Network), her an yeni bir rekora koşacakmış gibi izlenim veriyor. Fakat birçok kişi kısa vadede düzeltme yapmasını bekliyor gibi gözüküyor. Kripto paramızın ilerleyişi hakkında daha teknik bilgilere erişmek isterseniz Secret Network Whitepaper makalesini inceleyebilirsiniz.

SCRT Coin Geleceği

SCRT Coin geleceği hakkında yapılan analizler ve yorumlarda kripto paramızın değer anlamında olmasa da bilinirlik ve tercih edilebilirlik konusunda çok iyi seviyelere geleceğini net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Bunun yanında daha yeni zirvesini görmüş olan kripto paramızın diğer kripto paralar ile birlikte daha da yukarı seviyelere ulaşma ihtimalinin bulunduğu söyleniyor. Düşük arz miktarı ile market hacmi karşılaştırıldığında bu durumun ne kadar mümkün olduğunu anlayabiliriz.

Ayrıca SCRT Coin yatırımcıları kripto para birimine ve blok zincirine ciddi anlamda güveniyorlar. Genellikle büyük yatırımcılar ve kuruluşlar tarafından tercih edilen SCRT Coin‘in önümüzdeki birkaç sene içerisinde $50 hedefine ulaşması bekleniyor. Bunun için aynı adımlarla ilerlemesi ve daha büyük bir yatırımcı kitlesine erişmesi yeterli olacaktır. Günümüze kadar %3000 oranından daha fazla yükseldiğini göz önünde bulundurursak bu hedefin gerçekleşmemesi için hiçbir sebep bulunmadığını görebiliriz.

kripto para
kripto para

SCRT Coin (Secret Network) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Secret Network başlı başına büyük bir blok zinciridir ve SCRT Coin bu zincirde kullanılmakta olan ana kripto para birimidir. Bu yüzden zincir üzerinde yapılan tüm işlemlerde bu kripto para kullanılmaktadır. Aynı noktada SCRT Coin almak ve satmak da mümkündür. Fakat yalnızca yatırım amaçlı SCRT Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Gate IO
 • MEXC
 • WazirX
 • CoinEx
 • HotBit
 • BitMart
 • Mandala Exchange

Bu kripto para borsaları ve kendi platformları dışında herhangi bir noktadan SCRT Coin alım satım işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Sahip olduğunuz varlıklarınızı Secret Network desteği sunan dijital ve soğuk cüzdanlarda barındırabilirsiniz. Yakın zamanda daha çok platformda da bu kripto para biriminin yer alacağından emin olabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde SCRT Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, istatistikleri, yorumları gibi detaylara erişebilmişsinizdir. Daha fazla inceleme içeriğini görüntülemek için kripto para başlıklı kategoriye göz atabilirsiniz. Hiçbir inceleme içeriğimiz yatırım tavsiyesi amacı taşımamaktadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.