RNDR Coin Nedir? Render Token Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

RNDR Coin Nedir? (Render Token) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

RNDR Coin geçtiğimiz aylarda hızlı bir yükseliş trendi içerisine girerek değerini katlarca arttırdı ve kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başardı. Dolayısıyla kripto para piyasaları içerisinde yer alan birçok yatırımcı RNDR Coin nedir araştırmasını yapmaya başladı. Diğer kripto paraların da düştüğü bir dönemde yükselmeyi başaran Render Token, haliyle market hacmini sürekli olarak arttırıyor. Web 3.0 projelerinden biri olarak sayılan kripto paramız, birden fazla altyapıyı da desteklemesi ile biliniyor. Bizler de bu içeriğimizde RNDR Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, yorumları, fiyatı, istatistikleri gibi detayları paylaşacağız.

RNDR Coin Nedir? Render Token Nasıl ve Nereden Alınır?
RNDR Coin Nedir? Render Token Nasıl ve Nereden Alınır?

RNDR Coin (Render Token) Nedir?

Render kelimesi eğer bilgisayar ortamında sanatsal işlerle uğraşıyorsanız mutlaka hatırlayacağınız bir kelimedir. RNDR Coin de bu doğrultuda oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Günümüz bilgisayarlarında kayıt almak için Render denilen işlem yapılmaktadır ve bunun için yüksek işlemci (CPU) ile grafik işlemcisi (GPU) performansı aranmaktadır. RNDR Coin geliştiricileri ise ağ üzerinde birden fazla grafik işlemcinin bir araya getirilip sunulmasını amaçlamaktadır. Böylece güçlü bir bilgisayar ağı üzerinden Render işlemleri daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılabilecektir.

Render hizmetleri için güçlü bir grafik işlemcisi gücü arayan kişiler ağ üzerindeki madencilerden ekran kartlarından alınan güçleri kiralayabilirler. Böylece daha kararlı render süreçleri oluşturulabilir. Bu süreçte cihazlarını kiralayan kişiler de RNDR Coin geliri elde etmektedirler. İşlemlerin tümü ERC-20 altyapısında geliştirilmekte olup aktif olarak birçok noktada kullanılmaktadır. Amerikan merkezli büyük film, oyun ve müzik yapımcıları da aktif olarak bu sistemi kullanmaktadırlar. Render Token projesi ve RNDR Coin hakkında daha teknik bilgileri incelemek isterseniz Render Token Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

RNDR Coin İstatistikleri

RNDR Coin, 2020 yılının ortalarında piyasaya sürülmüş ve ilk süreçte kimsenin dikkatini çekememiştir. Fakat daha sonrasında büyük firmalar bu kripto para birimi ile anlaşma yaptığını dile getirmiş, haliyle hızlı bir şekilde market hacmini arttırmaya başlamıştır. Geçtiğimiz hafta itibariyle de market hacmini milyar dolarlar seviyesine çıkarmayı başarmıştır.

 • RNDR Coin (Render Token) toplam market hacmi 2,8 Milyar Dolar
 • Maksimum arz miktarı 536,8 Milyon adet olarak belirlenen kripto paramızın toplam arzı 523,7 Milyon adet, dolaşımdaki arz miktarı ise 183 Milyon adettir.
 • RNDR Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

RNDR Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın şu an bile ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Daha yeni yükseliş sürecine girmiş olan kripto paramızın daha da fazla yükselmesi ve en değerli kripto paralar arasında en ön sıralara yerleşmesi kaçınılmaz olarak görülmektedir.

kripto para
kripto para

RNDR Coin Yorum

RNDR Coin, oldukça iyi istatistiksel değerlerine rağmen en değerli kripto paralar listesinde 215. Sırada bulunmaktadır. Bundan ötürü birçok kripto para yatırımcısı büyük oyuncuların bu kripto para birimini ön sıralara yerleştirmek istemediğini düşünmektedir. Fakat ilerleyen birkaç aylık süreçte bu sıralamanın değişeceği ve başka yatırımcıların da kripto paramıza ilgi duyacağı da belirtilmektedir. Tüm bunlara rağmen RNDR Coin yorumlarının oldukça olumlu ve iç açıcı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kripto paramız düşüşte olan piyasalarda bile günlük %20 oranlarında yükseliş göstermeyi başardı.

Bilgisayar üzerinde yapılan Render işlemlerinin her geçen gün daha yüksek performansa ihtiyaç duyması ile birlikte kişisel bilgisayarlar bu durumu karşılayamaz hale geldi. Bu noktada RNDR Coin ve altyapısı çok kullanışlı ve tercih edilebilir bir sistem sunuyor. Böylece yalnızca sanatsal işlemlerde değil, matematiksel hesaplamalar noktasında da yüksek performans ihtiyacı giderilmiş oluyor. Bu durum da kripto paramızın tercih edilebilirliğini her geçen gün daha da arttırıyor.

RNDR Coin Fiyatı

RNDR Coin fiyatı, 2020 yılından bu yana yükselen bir trend çiziyor ve bu trend her gün daha da sert bir hale geliyor. Yatırımcısını da uzun vadede hiç üzmemiş olan kripto paramız, günümüzde $4 ile $8 arasında değişen değeri ile dikkat çekiyor. En yüksek seviyesine de geçen ay ulaştığını belirtmekte fayda var. Bu yükselişin kısa vadede devam edip etmeyeceği ise maalesef bilinmiyor.

 • RNDR Coin (Render Token) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $8.76 olarak kayıtlara geçti.
 • RNDR Coin (Render Token) tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2020 tarinide $0.03676 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere en düşük seviyesinden günümüze ciddi bir yükseliş sergileyen ve bu süreçte dönemsel olarak düşüşler yaşasa da genel vadede sürekli olarak yükselmiş olan RNDR Coin, birçok kişiye göre uzun vadede hem talebi hem de market hacmi dolayısıyla katlarca daha yükselecek. Fakat bunun için takibinin iyi yapılması gerekiyor.

RNDR Coin Geleceği

RNDR Coin geleceği hakkında yorum yapabilmek için öncelikle borsalardaki talebini, daha sonrasında büyük firmalar ile yaptığı anlaşmaları takip etmek gerekiyor. Bugüne kadar HBO başta olmak üzere birçok kurumsal işletme ile anlaşma sağlayarak grafik işlemcisi kiralama hizmeti veren RNDR Coin, yakın zamanda herkesin erişebileceği ve kullanabileceği hizmetlerini sunacak. Böylece kripto paramıza olan talebin artması gerektiği düşünülüyor. Düşük arz miktarına da sahip olduğu için önünde uzun bir yol olduğu net bir şekilde gözlemlenebiliyor.

Yalnızca bir yıl içerisinde en düşük değerinden en yüksek değerine %14500 oranında yükselmiş RNDR Coin, halihazırda birçok yatırımcıya ciddi miktarda kazanç sağlamış durumda. Bugün arkasında on binlerce takipçi bulunuyor ve bu durum daha fazla borsada listelenmesini sağlıyor. RNDR Coin’e güvenen yatırımcılar ise kripto paramızın önümüzdeki birkaç sene içerisinde rahatlıkla $50 seviyelerine ulaşacağını düşünüyorlar. Tüm istatistikler göz önünde bulundurulduğunda bunun gerçekleşmesi için hiçbir engel bulunmuyor.

kripto para
kripto para

RNDR Coin (Render Coin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan ve projesi dahilindeki işlemleri gerçekleştirebilmek için bu altyapıyı kullanan kripto paramız Polygon altyapısını da desteklemektedir. Bu yüzden birçok noktada kolayca transferi ve kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca halen çok bilinen bir kripto para birimi olmamasına rağmen 30’dan fazla kripto para borsası üzerinden RNDR Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Balancer
 • Bybit
 • Uniswap
 • ProBit Global
 • Bitrue

Eğer RNDR Coin sahibiyseniz ve kripto paramızı daha güvenli bir şekilde saklamak, DApp’ler ile kullanımını sağlamak gibi amaçlarınız varsa MetaMask, TrustWallet gibi dijital cüzdanları kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda daha çok noktada transfer edebileceğinizden ve alım satımını gerçekleştirebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde RNDR Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Yine de en iyi yatırım planını oluşturmak için kendi teknik ve grafiksel analizlerinizi yapmayı unutmayın. Diğer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına ilerleyebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.