REQ Coin Nedir? Request Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

REQ Coin Nedir? (Request) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

2017 yılından beri piyasalarda varlığını korumayı başaran REQ Coin, tüm kullanıcıların kolayca ödeme sistemlerini kullanabilmesini sağlıyor. Özellikle yeni yatırımcılar ve büyük işletmeler sıklıkla “REQ Coin Nedir?” sorusunu araştırıyorlar. Coinbase üzerinde de listelenmesi ile birlikte değer kazanan ve haberlere konu olan kripto paramız, Ethereum altyapısını kullanıyor ve buna rağmen güvenlik ile hız konusunda kendisini kanıtlıyor. Bizler de bu içeriğimizde REQ Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak ve fiyatı ne kadar gibi çok merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız.

REQ Coin Nedir? Request Nasıl ve Nereden Alınır?
REQ Coin Nedir? Request Nasıl ve Nereden Alınır?

REQ Coin (Request) Nedir?

REQ Network, her kişinin herhangi bir varlık veya statü gerekmeksizin ödeme gönderip talep edebileceği bir platform olarak tanımlanabilir. Birçok kripto para birimiyle anlaşması bulunan ve fiat para birimlerini de destekleyen bu platform, güvenli bir şekilde aktarım yapılmasını ve bunun hem en düşük maliyetle hem de en hızlı şekilde dünyanın bir ucundan diğer ucuna gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilen platformlar arasında yer alıyor. Bu platformun işlemleri ve yönetimi için ise REQ Coin kullanılıyor.

İşlemler sonucunda muhasebe kayıtları da tutulmaktadır ve böylece hem ödeme alan kişi hem de gönderen kişi fatura yazdırabilir. Ethereum ağında bulunan akıllı sözleşmeler sayesinde geliştirilen sistem üzerinde yapılan her işlem için belli bir miktarda ödeme yapmak gerekebiliyor. Ancak büyük rakamlar için bunun pek de bir önemi kalmıyor. Tamamen bağımsız ve yüksek güvenlik önlemlerine sahip olduğu için yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başaran REQ Coin ve REQ Network hakkında teknik bilgilere ulaşmak isterseniz Request Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

REQ Coin İstatistikleri

REQ Coin, istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydetmiş olan ve belli bir zümreyi her zaman bünyesinde barındırabilen kripto para birimlerindendir. Değer olarak uzun zamanlar boyunca fazla değişim göstermemiş olsa da market hacmini kararlı bir şekilde yükseltmiş ve günümüzdeki seviyelerine ulaşmayı başarmıştır. REQ Coin istatistikleri de yatırımcıları memnun edebilecek seviyededir.

 • REQ Coin toplam market hacmi 210 Milyon Dolar seviyelerindedir.
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarı da aynıdır. Yani tüm REQ Coin arzı günümüzde piyasalardadır.
 • REQ Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 196. Sırada bulunan REQ Coin, düşülenin aksine tam da istediği seviyelerdedir. Platformunda milyonlarca dolarlık hacim bulunduran REQ, işletme olarak da kripto para piyasasında bulunan sayılı platformlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Tabii ki burası bir üst sınır olarak da görülmemektedir.

kripto para
kripto para

REQ Coin Yorum

REQ Coin hakkında belirtilen görüşler oldukça olumludur. 2017 yılından bu yana pek fazla sert hareketlilik göstermeyen kripto paramıza karşı olan umut bir hayli fazladır. Ödeme sistemleri gibi bir proje üzerinden ilerlediği için de işi tamamen kripto paramızın yükselmesine odaklanmaktadır. Platform üzerindeki para akışı ne derece yüksek olursa REQ Coin talebi aynı oranda artış gösterir ve dolayısıyla hem market hacmine hem de fiyatına olumlu bir etki yaratır. Bu yüzden REQ Coin geliştiricilerinin daha fazla pazarlama yapması ve sistemlerini tüm dünyaya tanıtması gerekmektedir.

Yatırımcıların REQ Coin yorumları ise değişiklik gösterebilmektedir. Büyük bir çoğunluk REQ Coin hakkında olumlu görüşlerini dile getirse ve yatırım yapılması gerektiğini önerse de bir kısım bu kripto para biriminin doğası gereği sabitleneceği ve yatırımcısına çok gelir sağlayamayacağını belirtiyor. Eğer böyle durum gerçekleşirse de REQ Coin güvenli liman olarak görülecektir ve yine değerini arttıracaktır. Bu yüzden olumsuz görüşlerin piyasalar üzerinde pek fazla geçerliliği bulunmamaktadır. Yine de yatırım planı oluştururken tüm detaylar incelenmeli ve detaylı analizler yapılmalıdır.

REQ Coin Fiyatı

REQ Coin fiyatı, yüksek arz miktarına ve ortalama market hacmi değerlerine sahip olduğu için bir miktar düşüktür. Günümüzde $0.16 ile $0.30 arasında değişiklik gösteren REQ Coin, ortalama üstü volatilite değerlerine sahiptir. Çünkü 2021 yılı itibariyle sessizliğini bozmuş ve hızlı bir yükseliş trendine giriş yapmıştır. Tüm zamanlar fiyat değişimi de yatırımcıları çeken en önemli değişkenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • REQ Coin (Request) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $1.18 olarak kaydedilmiştir.
 • REQ Coin (Request) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.004651 olarak kayıtlara geçmiştir.

En düşük noktasından günümüze %4000 oranında yükseliş göstermiş olan REQ Coin, günümüzde yeni bir yükseliş içerisindedir. Ancak eski zirvesine ulaşması için market hacmini milyar dolar seviyelerine çıkarması gerekiyor. Bunu da kısa vadede gerçekleştirebilmesi mümkün değil gibi gözüküyor.

REQ Coin Geleceği

REQ Coin geleceği hakkında ortaya atılan birçok teori bulunuyor. Ödeme sistemlerini geliştirmesi ve daha fazla kripto parayı destekleyerek altyapısını güçlendirmesi halinde hızlı bir yükseliş sürecine girmesi kaçınılmaz olacak olan kripto paramızın istikrarlı bir ilerleyiş sergilediğini görebiliyoruz ancak üstüne çok fazla bir şey katmamış olması da dikkat çekiyor. Bu yüzden geliştirici ekibin daha iyi çalışması gerektiği kripto para bilirleri tarafından sıklıkla dile getiriliyor.

REQ Coin’e inancı tam olan yatırımcılar ise önümüzdeki senelerde bazı hedefler koymuş durumdalar. Teknik analizler ve ilerleyiş hakkında yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre REQ Coin’in önümüzdeki birkaç sene içerisinde $1 değerine tekrar ulaşması bekleniyor. Fakat bunun için market hacmini en az beşe katlaması ve çok daha fazla yatırımcıyı bünyesine katması gerekiyor. Bunu başarabilir mi bilemiyoruz ancak 2017 yılından beri piyasadaki sağlam duruşunun kolay kolay bozulmayacağı aşikâr.

kripto para
kripto para

REQ Coin (Request) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısında geliştirilen ve bu altyapıyı destekleyen REQ Coin, bugün neredeyse her türlü platform üzerinde ve kendi sistemlerinde barındırılabiliyor. Ayrıca kendi platformunda stake ve farm ödülleri olarak da kazanılabiliyor. Fakat siz bu kripto para birimine yalnızca yatırım yapmak istiyorsanız başvurabileceğiniz birçok kripto para borsası bulunuyor.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Uniswap (V2)
 • Bitfinex
 • WazirX
 • Bitvavo

Bunların yanında 40’a yakın kripto para borsası üzerinden REQ Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca benzer kripto para içeriklerimiz için sitemizdeki kripto paralar kategorisine göz atabilirsiniz. Umarız içeriğimizde REQ Coin nedir sorusunun cevabını bulabilmiş ve detayları hakkında fikir sahibi olabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi amacı içermediğini unutmayın!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.