Başlangıç Borsa Helium Coin Nedir? Helium Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Helium Coin Nedir? Helium Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Helium Coin nedir sorusu son zamanlarda birçok geliştirici ve yazılımcı tarafından sıklıkla araştırılmaya başlandı. 2013 yılından beri marka olarak var olan fakat 2020 senesinde kripto para piyasalarına giren Helium Coin, Helium firması tarafından üretiliyor. IoT ismini verdiğimiz nesnelerin interneti üzerine çalışan Helium, bunu daha da geniş bir alana yaymak için Helium Coin kullanıyor. Bizler de bu içeriğimizde Helium Coin nedir, ne işe yarar, yorumları ve geleceği nasıldır ve nereden satın alınır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Helium Coin Nedir? Helium Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Helium Coin Nedir? Helium Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

IoT (Nesnelerin İnterneti) Ne Demektir?

Helium firmasının ve Helium Coin’in ne olduğunu anlamadan önce IoT (Nesnelerin interneti) kavramını öğrenmek gerekiyor. Nesnelerin interneti olarak bahsettiğimiz kavram, fiziksel aletlerin ağa bağlanması yoluyla birbirleri ile iletişime geçmesi anlamına geliyor. Bu tanımın içerisinde normalde teknolojik olmayan ürünler de bulunuyor.

Örneğin evinizde bulunan bir led ışığını telefonunuzdan kontrol edebilmeniz IoT cihazlara giriyor. Bunun yanında evinizden uzaktayken klimanızı açıp kapatabilmeniz veya evinizin sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıktığında otomatik olarak çalışmaya başlayan klimanız IoT teknolojisi olduğunu göstermektedir. Bu teknoloji hayatı kolaylaştırmanın yanında birçok ürünü akıllı bir hale getirmektedir.

Helium Coin (HNT) Nedir?

Helium Coin (HNT) ve Helium firması IoT sektörünü daha kullanılabilir ve esnek olmayı amaçlıyor. Daha düşük ağ gücü ile daha fazla noktaya ulaşmayı hedefleyen ve IoT cihazlarını tercih edilebilir kılmayı amaçlayan Helium Coin (HNT), IoT teknolojilerinin sorunları bularak çözüyor. Yeni bir teknolojiye yatırım yaptığı ve gelecek için çok parlak görüldüğü için birçok yatırımcı tarafından tercih ediliyor.

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Helium Coin (HNT), IoT ağlarının oluşmasında, yönetilmesinde ve enerji tüketiminin düşürülmesinde rol alıyor. Merkeziyetsiz olduğu için ve herhangi bir kontrol birimine de bağlı olmadığı için, uzaktan yönetilmesi ve sistemlere sızılması oldukça düşük bir ihtimal oluyor. Bunun yanında hizmet sağlayıcılar Helium Coin sayesinde IoT teknolojilerinde güvenli bir şekilde kazanç sağlayabiliyorlar. Bu kripto para hakkında daha fazla teknik bilgi öğrenmek istiyorsanız Helium Coin (HNT) White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

Helium Coin İstatistikleri

Helium Coin güçlü bir projeye sahip olduğu için çok iyi istatistiklere de sahip. Daha yeni sayılabilecek bir kripto para olmasına rağmen hızlıca yükselmeyi başaran Helium Coin (HNT), en değerli kripto para listesinde 63. sırada bulunuyor. Helium Coin temel istatistiklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Helium Coin (HNT) toplam market hacmi 5 Milyon Dolar
 • Helium Coin toplam ve maksimum arz miktarı 223 Milyon adettir. Dolaşımda olan arz miktarı ise 100 Milyon adete yakındır.
 • Helium Coin (HNT), tüm kripto para borsalarının %0,10’unu domine etmektedir.

Birçok teknolojiyi blok zinciri ve kripto para teknolojileri ile birleştiren bu kripto para birimi, çok daha fazla yükseleceğe benziyor. Hacmini her gün daha da fazla arttıran Helium Coin, zamanla herkesin görüş açısına giriyor.

Helium Coin Yorum

Helium Coin yorumları, tahmin edebileceğiniz üzere oldukça olumlu. Birçok analist ve yatırımcı tarafından en iyi projelerden biri olarak gösterilen ve bu süreçte çok değerlenmesi beklenen Helium Coin, şimdilik başarılı ilerliyor gibi gözüküyor. Yorumcular tarafından da yatırım yapılabilir kripto paralardan biri olarak gösteriliyor.

Gelecekte IoT hayatımızın daha içinde olacak, dolayısıyla bu sektör dünya üzerindeki en değerli sektörlerden biri olma potansiyeline sahip. Durum böyle olunca, bu alanda yapılan tüm çalışmalar gelecekte değerlenme ihtimalini taşıyor. Helium Coin de IoT teknolojilerini en aktif şekilde kullanan ve bu teknolojiyi kurumsal çözümlere entegre etmeyi başarabilen bir kripto para birimi olduğu için önemli bir noktaya gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Helium Coin Fiyatı

Helium son zamanlarda hızlı bir yükseliş trendine girdi ve bu trendi sürdürmeye devam ediyor. Şu an Helium Coin fiyatı $20 ile $22 arasında değişkenlik gösteriyor. Yeni rekorlara koşan ve daha fazla yatırımcıyı bünyesine katan bu kripto para biriminin tüm zamanlar fiyat istatistikleri ise şöyle:

 • Helium Coin tüm zamanlar en yüksek fiyatı Ağustos 2021 tarihinde $26.69 olarak kayıtlara geçti.
 • Helium Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2020 tarihinde $0.253 olarak kaydedildi.

Yalnızca son bir yıl içerisinde %8000’den fazla yükselen Helium Coin, daha da yükseleceğe benziyor. Yükseliş trendine son gaz devam eden ve bu trendi bozmayacakmış gibi görünen kripto paramız, böyle devam etmesi halinde birkaç ay içerisinde en değerli kripto paralar listesinde çok daha ön sıralara gelebilir.

Helium Coin Geleceği

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Helium Coin geleceği en parlak olan kripto paralardan biri olarak görülüyor. Önümüzdeki bir sene içerisinde $50 hedefini geçmesi beklenen Helium Coin, düşük seviyede dolaşımda olan arz miktarına sahip olduğu için de yolun başında olduğunu belirtebiliriz. Bu yüzden daha fazla kişiye erişmesi ve dolaşımdaki arz miktarını arttırması halinde çok daha fazla değerlenebilir.

Kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyorsanız ve ciddi anlamda kaliteli bir proje ile güçlü bir yatırımcı kitlesine sahip kripto paraları arıyorsanız, doğru kripto para birimini bulmuş olabilirsiniz. Çünkü Helium Coin, diğer kripto para birimlerine göre daha farklı ve daha çok gelecek vadeden kripto para birimlerinden biridir. Yine de böyle devam etmesi için projesini kararlı bir şekilde yönetmeli ve herhangi bir hataya yer vermemeleri gerekiyor.

kripto para
kripto para

Helium Coin (HNT) Nasıl ve Nereden Alınır?

Helium Coin, bu kadar güçlü ve büyük yatırımcı kitlesine sahip olmasına rağmen çok fazla borsada listelenmiyor. Kendi altyapısına da sahip olduğu için çoğu cüzdanda barındırılamayan ancak kendi sistemleri üzerinde rahatlıkla kullanılabilen Helium Coin alım satım işlemlerini aşağıdaki borsalardan gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Gate.io
 • FTX
 • BKEX
 • WazirX
 • TokoCrypto

Bunların dışında 10’dan fazla borsada daha bulunan fakat herhangi bir Türk kripto para borsasında bulunmayan Helium Coin (HNT), ilerleyen aylarda çok daha fazla borsada listelenecektir. O günlere kadar yukarıda bahsettiğimiz borsaları kullanabilirsiniz.

İçeriğimizin sonuna geldik. Bu içerikte bulunan yorumlar ve açıklamalar kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. İçeriğimizi bunu dikkate alarak incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca benzer kripto para içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto paralar kategorisini inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!