Başlangıç Borsa RAY Coin Nedir? Raydium Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

RAY Coin Nedir? Raydium Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

0

Serum DEX borsası ve bu borsada halka arz edilen kripto para birimleri gittikçe popülerleşiyor. RAY Coin nedir sorusu da Serum DEX borsasında listelendiği için yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılmakta. SRM Coin ve Serum ile birlikte oluşturulmuş olan ve gelişmiş bir DeFi projesine sahip olan RAY Coin, gelecek vadeden kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız mutlaka araştırmanız gereken kripto paralardan biri. Bizler de bu içeriğimizde RAY Coin nedir, kullanım amacı nedir, fiyatı ne kadardır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız.

RAY Coin Nedir? Raydium Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
RAY Coin Nedir? Raydium Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

RAY Coin (Raydium) Nedir?

RAY Coin, aynı SRM Coin gibi Solana (SOL) altyapısında oluşturulmuş ve Serum DEX borsasının hizmet tokeni olarak hizmet vermekte olan bir kripto para birimidir. Otomatik piyasa yapıcı olarak adlandırdığımız AMM yapısına sahiptir. Yatırımcısına Stake, Farm, Takas getirileri ve faiz getirileri gibi birçok avantaj sağlamaktadır. Solana altyapısına sahip olmasının yanında ERC-20 altyapısını da desteklediği için yerleşmiş teknolojiler ile güncel teknolojileri bir arada kullanabilme imkânı sunmaktadır.

Raydium Coin geliştiricileri bu kripto para biriminin tamamen açık kaynak kodlu ve merkeziyetsiz olmasını hedefliyor. Fakat şimdilik güvenlik önlemlerinin tam anlamıyla oturabilmesi için bazı güncellemeler ve değişikliklerin yapıldığını, bu yüzden açık kaynak kodlu hale getirmediklerini belirtiyorlar. İlerleyen zamanlarda tamamen kendi kararlarını alabilen, özgür, kolay ulaşılabilir ve üçüncü bir ele ihtiyaç duymayacak noktaya gelecek. RAY Coin DeFi projesi hakkında daha fazla teknik bilgiye ulaşmak isterseniz Raydium Protocol LitePaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

RAY Coin İstatistikleri

Uygun Gas ücretleri ile Raydium merkeziyetsiz borsası ve Serum DEX üzerinde ticareti gerçekleştirilebilen kripto paramızın tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri kolay ve ucuz ulaşılabilir olmasından geçiyor. Ayrıca Solana altyapısında oluşturulduğu ve bu altyapının son zamanlarda çok popüler olması da RAY Coin istatistiklerini bir hayli yüksek noktalara getirmiş durumda.

 • RAY Coin (Raydium) toplam market hacmi 6,6 Milyar Dolar
 • RAY Coin toplam arz miktarı 555 Milyon adetken, dolaşımda olan arz miktarı yalnızca 69,8 Milyon adettir. Bu durum da mevcut olabilecek RAY Coin miktarının sadece 10/1’inin piyasada olduğunu göstermektedir.
 • RAY Coin tüm kripto para piyasalarının %0,04’lük kısmını domine etmektedir.

Milyarlarca dolarlık bir piyasaya hükmeden ve en değerli kripto paralar listesinde 107. sırada bulunan RAY Coin, her geçen gün market hacmini daha da yükseltiyor. Merkeziyetsiz, AMM yapısına sahip olan ve DEX borsasını kendi bünyesinde barındıran bir kripto para birimi olduğu için de yatırımcıların ilgisini her daim çekmeyi başarıyor.

RAY Coin Yorum

RAY Coin yorumları birçok analizciden elde edilen açıklamalara göre oldukça umut vadeden seviyededir. Solana altyapısın kullanması, güçlü bir DeFi projesi olması ve kolay erişilebilir olmasından dolayı birçok kişiye göre en iyi noktalara gelecek kripto paralardan biri olma özelliğine sahiptir. Fakat önünde Solana ve Serum Coin bulunmaktadır. Serum Coin ile oldukça fazla benzerlik gösteren kripto paramız, kendi merkeziyetsiz borsasına ve uygulamasına da sahip olduğu için kendini daha ön plana çıkarabilir.

RAY Coin, bugün en değerli kripto paralar arasında adı geçen bir kripto para birimi olduğu için market hacmini bu seviyelere getirmeyi başarmıştır. Her gün katlayarak ilerleyen kripto paramız, 2021 yılının başlarında halka arz edildiği için henüz yeni yeni adımlarını atmaya başlamıştır. Buna rağmen hızlı bir şekilde yükselmiş ve günümüzdeki seviyelerine ulaşmıştır. Fiyat konusunda da oldukça ilgi çekici bir grafiğe sahiptir.

RAY Coin Fiyatı

RAY Coin fiyatı, oldukça hareketlidir. Yüksek volatiliteye sahip olan kripto paralardan biri RAY Coin, çıktığı ilk zamanlarda hızla yükselmiş, geçtiğimiz birkaç ay öncesinde sert düşüş yaşamış ve şimdi tekrar yükselişe geçmiştir. Bu sebeple hem uzun vadeli hem de kısa vadeli yatırımcıların ilgi noktasındadır. Bugün on binlerce kişinin takip listesinde bulunan kripto paramız, $6 ile $16 aralığında değere sahiptir. RAY Coin (Raydium) tüm zamanlar fiyat hareketliliği ise oldukça ilgi çekicidir.

 • RAY Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $16.93 olarak kayıtlara geçti.
 • RAY Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $1.57 olarak kaydedildi.

Yalnızca geçtiğimiz haftalara kadar yeni ATH rekorunu kıran ve daha sonrasında sert bir düşüş yaşayan RAY Coin, en düşük noktasından günümüze %650 oranında yükseliş gösterdi. Yeni ve hareketli bir kripto para birimi olduğu için de verdiğimiz bu istatistikler her an hızlıca değişiklik gösterebilir.

kripto para
kripto para

RAY Coin Geleceği

RAY Coin geleceği hakkında birçok kripto para biliri olumlu yorumlar yapmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi henüz yeni bir kripto para birimi olan ve çok fazla hareketlilik sergileyen bu kripto para birimi, ilerleyen zamanlarda çok daha iyi noktalara gelip kendini bu noktalara sabitleyebilir. Fakat bunun için projesinin daha bilinir bir hale gelmesi ve dolayısıyla daha yüksek market hacmi rakamlarına ulaşması gerekiyor. Ayrıca arz miktarını arttırırken talebinin de doğru orantılı olması büyük bir etmen olacaktır.

RAY Coin yatırımcıları ise bu kripto para biriminden oldukça umutlular. RAY Coin ve Solana altyapısı ile ilgilenen kripto para yatırımcılarının birçoğu bu kripto paranın gelecek birkaç sene içerisinde $100 hedefine ulaşmasını öngörüyor. Fakat bunun gerçekleşebilmesi için öncelikle arz miktarını arttırması ve doğru orantılı olarak market hacmini de büyütmesi lazım. Böyle bir durumda neredeyse Solana ile aynı seviyelere ulaşmış olacaktır. Bunu başarabilir mi bilemiyoruz ancak, böyle devam etmesi halinde bazı hedeflere ulaşacağı oldukça açık.

RAY Coin (Raydium) Nasıl ve Nereden Alınır?

RAY Coin, öncelikli olarak kendi platformu üzerinden satın alınabiliyor ve ticareti gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca RAY Coin projesinin kendi DEX uygulaması da bulunuyor. Bu platform üzerinden avantajları ile birlikte RAY Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında RAY Coin (Raydium) alabileceğiniz 50’ye yakın kripto para borsası bulunuyor.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Serum DEX – Geliştirici Borsa
 • Raydium – Kendi Borsası
 • FTX
 • WazirX
 • SushiSwap
 • LBank

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Solana altyapısında geliştirilen ve ERC-20 altyapısını destekleyen RAY Coin, neredeyse tüm platformlarda rahatlıkla barındırılabiliyor, transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ve bu işlemler diğer kripto para birimlerine göre çok daha hızlı ve düşük ücretlerle gerçekleştiriliyor. Kısacası, bu kripto para birimini kolayca satın alabilir ve ticareti ile transferini gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Umarız RAY Coin nedir, nereden alınır, yorumları ve geleceği nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sorularınıza burada cevap bulmayı başarmışsınızdır. Diğer kripto para inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto paralar kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!