Başlangıç Borsa POLY Coin Nedir? Polymath Nasıl ve Nereden Alınır?

POLY Coin Nedir? Polymath Nasıl ve Nereden Alınır?

0

POLY Coin, geçtiğimiz günlerde tekrar yükseliş trendine girerek kripto para ile ilgilenen herkesin tekrar POLY Coin Nedir sorusunu araştırmasını sağladı. Günümüz yasaları ile blok zinciri teknolojilerin anlaşma halinde hareket etmesini sağlayan bu kripto para birimi, halka arz edildiği 2018 yılının ortalarından beri birçok kişinin merceğinde yer alan kripto paralardandır. Amerikan borsalarında da kabul gören bu POLY Coin hakkında konuşulması gereken birçok konu bulunmaktadır. Bizler de bu içeriğimizde POLY Coin nedir sorusunu inceleyecek, yorumları ve geleceği hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

POLY Coin Nedir? Polymath Nasıl ve Nereden Alınır?
POLY Coin Nedir? Polymath Nasıl ve Nereden Alınır?

POLY Coin (Polymath) Nedir?

Polymath Network, kendi geliştirmiş olduğu blok zinciri üzerinde dijital olarak menkul kıymet varlıkları oluşturmayı amaçlamakta ve bunların yönetimini, paylaşımını ve sürdürülebilirliğini kontrol etmektedir. Böylece yasal olarak hiçbir sorunu olmayan, tamamen geleneksel piyasalara odaklanmış fakat blok zinciri teknolojileri ile güçlendirilmiş yeni bir teknolojiyi sunmuş olur. Bugün bünyesinde 200’den fazla dijital menkul kıymetler tokeni bulundurmaktadır.

Açık kaynak kodlu sunulan bu proje, tamamen otomatikleştirilmiş ve merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yasalara uygun bir şekilde çalışan ancak kontrol birimine sahip olmayan sayılı kripto para projelerinden biridir. Tüm bu sistemlerin yönetiminde ve yönlendirilmesine POLY Coin aktif olarak kullanılmaktadır. Menkul kıymetlerin oluşturulması, ticaretinin gerçekleştirilmesi gibi konularda da kripto paramız aktif olarak kullanılmaktadır. Polymath ve POLY Coin hakkında daha fazla teknik bilgiyi incelemek isterseniz Polymath Resource Center sayfasına göz atabilirsiniz.

POLY Coin İstatistikleri

Sunduğu tüm bu özelliklerin yanında kurumların ve kişilerin gizliliğini de önemseyen POLY Coin, ERC-20 altyapısını desteklemektedir. Fakat bu ağ üzerinde yapılan tüm işlemler şeffaftır ve takip edilebilir. Ne kadar blok zinciri teknolojilerine ve merkeziyetsiz yapıya sahip olsa da güvenlik kaygıları yüzünden belli kontrol birimleri oluşturulmuştur. Politikaları konusunda hatırı sayılır seviyede başarılı olmuş olacak ki POLY Coin istatistikleri ortalamanın üstünde değerlere sahiptir.

 • POLY Coin (Polymath) toplam market hacmi 550 Milyon Dolar
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarı 625 Milyon adettir.
 • POLY Coin, kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 147. Sırada bulunan POLY Coin geçtiğimiz aylarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirerek 200 sıra ilerleme kaydetti. Her geçen gün daha fazla tokeni piyasaya sürerek hem geleneksel finans sistemlerini yeni teknolojilere entegre etmeye devam ediyor hem de kendi altyapısını güçlendiriyor.

kripto para
kripto para

POLY Coin Yorum

POLY Coin hakkında geleneksel piyasada söz sahibi olan kişiler oldukça iyimser görüşler belirtiyorlar. Bunun yanında kripto para bilirleri biraz çekingen yaklaşsalar da güçlü bir proje olduğunu reddetmiyorlar. Bu yüzden birçok kişiye göre POLY Coin kararlı, güçlü ve gelecek vadeden kripto para birimlerinden biri olarak görülüyor. Çıkış yapmasının üzerinden dört yıl geçmesine rağmen halen aktif olan ve sürekli olarak yeni birimleri piyasaya süren Polymath, işini hakkıyla yapıyor gibi gözüküyor.

Tüm bunlara rağmen istediği performansı ve başarıyı elde edememiş gibi gözüken POLY Coin, dönemsel olarak ciddi yükselişler sergileyerek birçok habere konu olsa da mevcut düzenden daha iyisini yapmaları gerektiğini biliyorlar. POLY Coin yorumlarının da bu görüşü destekler nitelikte olduğunu net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Umarız ilerleyen süreçlerde daha iyi bir performans göstermeyi başarır, çünkü bu potansiyeli içerisinde fazlasıyla barındırıyor.

POLY Coin Fiyatı

POLY Coin fiyatı, çok yüksek hareketliliğe sahip olmasa da bazı zamanlarda şaşırtıcı yükselişler gösterebiliyor. Bu yükselişlerden ilkini, halka arz edildiği ilk zamanlarda, ikincisi 2021 yılı itibarinin başında üçüncüsünü de geçtiğimiz haftalarda yaptı. Bu yüzden şu sıralar birçok yatırımcı tarafından yakından takip ediliyor. Günümüzdeki fiyatı da $0.5 ile $1 aralığında değişkenlik gösteriyor. Şu an riskli bir yatırım olarak görülmesine rağmen, on binlerce kişi tarafından sürekli olarak inceleniyor.

 • POLY Coin (Polymath) tüm zamanlar en yüksek değeri 2018 yılının şubat ayında $1.66 olarak kaydedildi.
 • POLY Coin (Polymath) tüm zamanlar en düşük değeri ise 2020 yılının mart ayında $0.01075 olarak kayıtlara geçti.

POLY Coin, geçtiğimiz aylarda ulaştığı $1.24 değeri ile neredeyse yeni bir fiyat rekoruna (ATH) ulaşacaktı. Fakat bu değeri gördükten sonra büyük kripto para birimlerinin de etkisiyle yarı yarıya düşüş yaşadı. Fakat halen yeni bir rekor kırmaya hazır bir kripto para birimi gibi duruyor.

POLY Coin Geleceği

POLY Coin, en düşük değeri olan $0.01 seviyelerinden günümüze %5000 oranında yükseliş göstermeyi başardı. Haliyle bu durum birçok yatırımcının ilgisini çekti ve market hacmini sürekli olarak arttırmasını sağladı. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni rekoruna oldukça yakın olan POLY Coin geleceği birçok kripto para bilirine göre oldukça parlak. Fakat bunun için çizgisini bozmadan süreci yönetmesi gerekiyor.

POLY Coin için 2021 yılının sonuna kadar tekrar $1 hedefine ulaşması ve kendini buralarda sabitlemesi bekleniyor. 2025 yılına kadar ise ulaşacağı tahmin edilen maksimum değerin $4.7 olması gerektiği analizler sonucunda karşımıza çıkıyor. Bu değerlere ulaşabilmesi için ise iyi bir yol izlemesi ve market hacmini çok daha yüksek seviyelere çıkarması gerekiyor.

kripto para
kripto para

POLY Coin (Polymath) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

POLY Coin, eski bir kripto para birimi olmasına rağmen çok fazla platformda kullanılamıyor. Fakat ERC-20 altyapısına sahip olması birçok yerde transfer işlemlerinin gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Eğer POLY Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız 30’a yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken herhangi bir borsaya kayıt olarak POLY Coin işlem çiftlerinde istediğiniz fiyattan emir oluşturmaktır.

 • Coinbase Exchange – En Yüksek Hacme Sahip Platform
 • Binance
 • Poloniex
 • Huobi Global
 • WazirX
 • Sushiswap
 • BKEX
 • Pionex
 • HitBTC

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısına sahip olan POLY Coin (Polymath) MetaMask, Trust Wallet, ConnectWallet ve Binance Cüzdan gibi dijital cüzdan platformlarında barındırılabilir, stake işlemleri yapılabilir ve transfer edilebilir.

Umarız içeriğimiz sayesinde Polymath Network ve POLY Coin nedir sorularınıza cevap bulabilmiş, geleceği, yorumları ve istatistikleri hakkında bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!