POLS Coin Nedir? Polkastarter Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

POLS Coin Nedir? (Polkastarter) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Blok zinciri üzerinde yeni projeler geliştirmek ve fon sağlamak isteyen geliştiriciler POLS Coin nedir sorusunu araştırmaktadırlar. Çünkü POLS Coin (Polkastarter), yeni girişimlerin önünü açmak için geliştirilmiş oldukça kullanışlı bir kripto para birimidir. 2020 yılının sonlarında halka arz edilen ve kısa süre içerisinde yatırımcıları da bünyesine kazandırmayı başaran bu kripto para birimi, bugün hızla yükselen kripto paralar arasında yer almaktadır. Bizler de içeriğimizde POLS Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi en çok merak edilen soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

POLS Coin Nedir? Polkastarter Nasıl ve Nereden Alınır?
POLS Coin Nedir? Polkastarter Nasıl ve Nereden Alınır?

POLS Coin (Polkastarter) Nedir?

POLS Coin ve Polkastarter projesi, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi yeni projelerin geliştirilmesi ve yayılması için büyük bir platform sunmaktadır. Polkadot başta olmak üzere birçok altyapının desteğini sunan POLS Coin kısa süre içerisinde ekosistemini büyütmeyi başarmış ve birçok proje bünyesi dahilinde geliştirilmiştir. Polkastarter platformunun içerisinde projelerin geliştirilmesi ve fon oluşturulması için aktif olarak POLS Coin kullanılmaktadır.

Bugün Solana’dan Binance Smart Chain altyapısına kadar birçok altyapıyı destekleme özelliğine sahip olan Polkastarter, milyonlarca dolarlık fon oluşturmayı ve geliştiricilerin projelerini halka açık hale getirmesini sağlamıştır. Platform içerisinde açık arttırmalar ve POLS Coin varlıkları ile ICO düzenlenebilmekte, yeni projelerin halka arz edilmesi sağlanabilmektedir. Bugün piyasada bulunan birkaç kripto para birimi de Polkastarter platformu sayesinde var olmuştur. Polkastarter ve POLS Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz Polkastarter Docs sayfasını inceleyebilirsiniz.

POLS Coin İstatistikleri

POLS Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın ne denli önemli olduğunu ve nasıl bir ilerleme gösterdiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Yeni bir kripto para birimi olarak nitelendirilmesine rağmen ciddi seviyede ilerleme göstererek en değerli kripto paralar arasına giren POLS Coin, bugün milyonlarca dolarlık bir marketi yönetmektedir. Bunun yanında her geçen gün yatırımcısını arttıran kripto paralardan biri olarak bilinmektedir.

 • POLS Coin (Polkastarter) toplam market hacmi 280 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 100 Milyon adet olan POLS Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 81 Milyon adettir.
 • POLS Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Toplam arz miktarı oldukça düşük olan POLS Coin, market hacmi sebebiyle halen istenilen değerlere ulaşmayı başaramadı. Ancak altyapısında yer alan yeni projeler ile birlikte incelendiğinde günümüzdeki en değerli kripto paralardan bile daha iyi seviyelerde olduğunu görebilmek mümkündür.

kripto para
kripto para

POLS Coin Yorum

POLS Coin yorumları, birçok projeye ev sahipliği yaptığı için oldukça olumludur. Bugün blok zincirleri üzerinde her yeni projenin bir önemi bulunmaktadır ve bunu sağlayan platformlar sürekli olarak yükseliş içerisinde bulunmaktadırlar. POLS Coin de böyle bir amaca hizmet ettiği için kripto para bilirleri tarafından gelecek vadeden kripto para birimleri arasında nitelendirilmektedir. Fakat henüz çok fazla projeye ev sahipliği yapmadığı ve geliştiricileri büyük masraflarla karşı karşıya bıraktığı için olumsuz görüşler de mevcuttur.

Ethereum altyapısı ile geliştirilen ancak ana ağ olarak Polkadot altyapısını kullanan, tüm bunların yanında neredeyse tüm büyük kripto para birimlerinin blok zincirlerini destekleme özelliğini içerisinde barındıran POLS Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 198. Sırada bulunmaktadır. Ve bu sıralama her geçen gün daha da önlere ilerlemektedir. Böylece kripto paramız daha fazla yatırımcının dikkatini çekmekte, dolayısıyla her geçen gün market hacmini daha da arttırmaktadır.

POLS Coin Fiyatı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi düşük arz miktarına sahip olmasına rağmen yeterli market hacmi seviyelerine ulaşamamış olan POLS Coin, yine de bugüne kadar birçok yatırımcıya büyük kazançlar verdi. Bunun yanında altyapısında geliştirilmiş olan kripto para projeleri de piyasalarda yerlerini almayı başardılar. Bu yüzden POLS Coin halka arz edildiği günden bu yana ciddi oranda yükseliş gösterdi.

 • POLS Coin (Polkastarter) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $7.51 olarak kaydedilmiştir.
 • POLS Coin (Polkastarter) tüm zamanlar en düşük değeri ise Ekim 2020 tarihinde $0.09986 olarak kayıtlara geçmiştir.

POLS Coin fiyatı günümüzde $1.5 ile $4 arasında değişkenlik gösteriyor. Son zamanlarda piyasaların hareketli olması ve ismini daha fazla duyurması sebebiyle fiyat hareketliliği maksimum seviyelere ulaşmış olan kripto paramız uzun vadeli yatırımcıların yanında kısa vadeli yatırımcıların da oldukça fazla ilgisini çeken bir kripto para haline gelmiş durumdadır.

POLS Coin Geleceği

Tüm zamanlar fiyat değişimi istatistiklerinden de görüleceği üzere yalnızca birkaç aylık süreç içerisinde en düşük seviyesinden en yüksek seviyesine ulaşmış olan POLS Coin, bugüne kadar %2700 oranından daha fazla yükseliş gösterdi. Bu sayede kısa vadeli yatırımcılar dahi kripto paramız sayesinde büyük kazançlar elde ettiler. Bugün POLS Coin geleceği hakkında, parlak bir yol olduğu belirtilmektedir. Ancak bunun için bünyesine daha çok projeyi kazandırmalı ve mevcut problemlerinin üstesinden gelmelidir.

POLS Coin yatırımcıları Polkadot altyapısı sebebiyle bu kripto para birimine oldukça fazla güvenmektedirler. Halen istenilen seviyelere ulaşmayan market hacmi sebebiyle de ilerleyen zamanlarda çok iyi yerlere geleceği düşünülmektedir. Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde $7.5 rekorunu geçmesi ve $20 seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Fakat bu değerlerin kısa vadede oluşması beklenmemektedir. Uzun vadeli yatırımcıları üzmeyecek bir DeFi projesi olduğunu söyleyebiliriz.

kripto para
kripto para

POLS Coin (Polkastarter) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın içerisinde de bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısında geliştirilen ancak temel olarak Polkadot altyapısını destekleyen POLS Coin, bunların yanında BSC, Kusama, Polygon ve Solana altyapılarını da desteklemesiyle bilinmektedir. Bu sayede hem yeni projeler daha geniş bir çerçeveye hitap edebilir, hem de POLS Coin kendi ekosistemini en güçlü haline getirebilir. POLS Coin alım satım işlemleri yapmak için ise aşağıdaki kripto para borsalarına başvurabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Uniswap (V2)
 • Huobi Global
 • Poloniex
 • OKEx
 • BitMart
 • BKEX
 • Latoken
 • Pionex
 • AEX

POLS Coin, bugün neredeyse her türlü platforma kolay bir şekilde gönderilebilir, barındırılabilir ve ticari işlemleri gerçekleştirilebilir. Yatırım amaçlı almış olduğunuz POLS Coin varlıklarınızı da MetaMask, ConnectWallet, Trust Wallet, Ledger gibi dijital ve soğuk cüzdanlarda rahatlıkla barındırabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde POLS Coin Nedir sorusunu yanıtlamaya ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız içeriğimizi inceledikten sonra kripto paramız ve çalışma prensibi hakkında daha net bilgilere sahip olabilmişsinizdir. Ancak burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer inceleme içerikleri için kripto para başlıklı kategoriye göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.