PAXG Coin Nedir? PAX Gold Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

PAXG Coin Nedir? (PAX Gold) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

PAXG Coin nedir sorusu, piyasada çok bilinmemesine rağmen yüksek değeri sebebiyle çoğu yatırımcı tarafından araştırılmaktadır. Düşük arz miktarı ile öne çıkan ve genellikle büyük düşüşlerden çok fazla etkilenmeyen PAXG Coin, çıktığı günden bu yana hep yükselen trend içerisinde yer almış ve yatırımcısına ciddi kazançlar sağlamıştır. Adından da anlaşılacağı üzere gerçek altını kripto paralara uyarlamış olan projemiz, bugün yatırımcılarına büyük kazançlar vadetmektedir. Bizler de bu içeriğimizde PAXG Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandıracağız.

PAXG Coin Nedir? PAX Gold Nasıl ve Nereden Alınır?
PAXG Coin Nedir? PAX Gold Nasıl ve Nereden Alınır?

PAXG Coin (PAX Gold) Nedir?

PAXG Coin, Paxos firması tarafından 2018 yılında geliştirilen ve 2019 yılında halka arz edilen, gerçek altın endeksli bir kripto para birimidir. Paxos firması, her PAXG Coin yatırımcısı için bünyesinde gerçek altın saklamaktadır. Arz miktarı da bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir. Ayrıca PAXG Coin sahipleri direkt olarak anlaşmalı noktalar üzerinden altın ve dolar çevrimi yapabilmektedirler.  Şirketin asıl amacı, altın varlıklarının fiziksel barındırılmasından çok dijital ortamda tutulmasını sağlamaktır. Böylece hem firma hem de yatırımcılar güvenli bir ortamda ticaretlerini gerçekleştirebilirler.

Ethereum altyapısında geliştirilmiş olan PAXG Coin, kendi ekosistemine ve teknolojilerine sahiptir. Bunun yanında ERC-20 altyapısındaki işlem ücretleri PAX Gold için kısmen geçerli olmakta, işlemler de bu altyapıya göre çok daha hızlı sürelerde yapılmaktadır. Kısacası PAX Gold, geleneksel yatırım ve dijital yatırımı bir araya getirmek isteyen kullanıcılar için benzersiz bir platform olma özelliğine sahiptir. PAX Gold projesi ve PAXG Coin hakkında daha teknik bilgilere erişmek isterseniz PAXG Coin Whitepaper makalesini inceleyebilirsiniz.

PAXG Coin İstatistikleri

PAXG Coin, her geçen gün piyasalarda kendisine daha fazla yer bulan ve dolayısıyla market hacmini giderek arttıran kripto para birimlerinden biridir. Normal kripto para yatırımcıları bile PAX Gold kripto para birimine ilgi duymakta, az da olsa yatırım yapmaktadır. Bu durum PAXG Coin istatistiklerinin her geçen gün daha iyi bir seviyeye ilerlemesini sağlar ve en değerli kripto para listesinde sürekli olarak ön sıralara ilerletir.

 • PAXG Coin (PAX Gold) toplam market hacmi 320 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 173,620 adettir.
 • PAXG Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Paxos firması, bünyesinde bulundurduğu altın arzı kadar PAXG Coin piyasaya sunmaktadır. Bu yüzden kripto paramızın belli bir maksimum arzı bulunmamaktadır. Piyasaya sürülmüş olan PAXG Coin’ler de direkt olarak satılmakta ve market hacminin artmasını sağlamaktadır.

kripto para
kripto para

PAXG Coin Yorum

PAXG Coin, Paxos firmasının elinde bulunan altın miktarına göre arz ürettiği ve buna göre şekillendiği için aslında hakkında söylenebilecek pek bir şey bulunmuyor. Fakat talebin her geçen gün artması ve Dünya üzerinde altın fiyatının da artması kripto paramızı olumlu yönde etkiliyor. Durumun böyle olduğunu bilen yatırımcılar PAXG Coin yatırımlarını düzenli olarak arttırıyorlar. Bu yüzden PAXG Coin yorumlarının içerisinde olumlu yorumların mevcut olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz.

PAXG Coin, bugün piyasa üzerinde çok fazla hakimiyet kuramıyor olsa da en değerli kripto paralar listesinde 178. Sırada bulunuyor. Ve bu sıralamada her geçen gün daha da ilerliyor. Ayrıca kendisine ait bir yapıya sahip olduğu için diğer kripto paraların hareketliliklerinden oldukça az etkileniyor. Fiziksel altın taşımanın zor ve zahmetli olduğu günümüzde, dijital olarak bu varlığın alınabilmesi ve ticaretinin yapılabilmesi, altın yatırımcılarının da ilgisini çektiği için kripto para piyasalarına daha çok kullanıcı katılıyor gibi gözüküyor.

PAXG Coin Fiyatı

PAXG Coin fiyatı, düşük arzı ve yüksek talebi sebebiyle günümüzde $1750 ile $1880 arasında değişkenlik gösteriyor. Kripto para piyasalarında yer alan bir varlık olmasına rağmen aynı altın gibi hareketlilik sergiliyor. Yani diğer kripto paralarla kıyaslandığında çok daha düşük fiyat hareketliliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum bazı kişiler için dezavantaj olsa da bazı yatırımcılar için uzun vadeli yatırım yapmak için en uygun kripto para birimlerinden biri olarak nitelendiriliyor.

 • PAXG Coin (PAX Gold) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2020 tarihinde $3487 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • PAXG Coin (PAX Gold) tüm zamanlar en düşük değeri ise Ekim 2019 tarihinde $1387 olarak kaydedilmiştir.

Görüldüğü üzere kripto paramızın çok fazla yükselmemiş ve düşmemiştir. Genellikle yavaş bir ilerleme gösterse de ilk çıktığı günden bu yana yavaş bir şekilde yükselerek bir miktar kazanç sağlamıştır. Birçok kişiye göre ilerleyen zamanlarda da bu süreç böyle devam edecektir.

PAXG Coin Geleceği

PAXG Coin geleceği hakkında ise birçok kişi nötr duygularını dile getirmektedir. Altın endeksli bir kripto para birimi olduğu için günümüz kripto paraları gibi hareketlilik sergilemesi beklenmemektedir. Zaten en düşük seviyesinden günümüze yalnızca %35 oranında yükseliş göstermiştir. Durum böyle olunca genel kripto para yatırımcıları PAXG Coin yatırımı genellikle yapmazlar. Ancak parasını enflasyona karşı korumak isteyen yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

PAXG Coin yatırımcıları ise süreç yavaş ilerlese bile kripto paramızın ilerleyen zamanlarda çok değerleneceğini belirtiyorlar. Hatta Paxos firmasının önümüzdeki yıllarda rezervini katlarca arttıracağını ve böylece talebin de artarak fiyatın uçacağı tahmin ediliyor. Analiz sonucu çıkan raporlarda ise PAXG Coin’in önümüzdeki birkaç yıl içerisinde rekor tazeleyerek $4000 hedefine ulaşması beklenmektedir. Bunun gerçekleşmesi için ise hem market hacmini arttırması hem de altın rezervine daha fazla ekleme yapması gerekmektedir.

kripto para
kripto para

PAXG Coin (PAX Gold) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

PAXG Coin, çok fazla bilinen ve kullanılan bir kripto para birimi olmamasına rağmen birçok kripto para borsası üzerinde anlık olarak listelenmektedir. ERC-20 altyapısına sahip olduğu için de neredeyse tüm platformlara belli bir ücret karşılığında aktarımını yapabilirsiniz. Ayrıca kendi platformlarını kullanarak PAX Gold varlıklarınızı gerçek altına veya dövize çevirebilirsiniz. PAXG Coin alım satım işlemleri için ise aşağıdaki kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Uniswap
 • FTX
 • Kraken
 • KuCoin
 • Bitglobal
 • ProBit Global
 • WazirX

Sahip olduğunuz PAXG Coin varlıklarınızı MetaMask, ConnectWallet ve TrustWallet gibi cüzdanlara hızlıca aktarabilir, uzun vadeli olarak bu cüzdanlarda barındırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında tekrar borsalar üzerinden satış yapabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde PAXG Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında aradığınız tüm bilgilere bu içerik sayesinde erişebilmişsinizdir. Diğer içeriklerimizi incelemek için sitemizde bulunan kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.