Haber

Otizmli genç 15 yaşında CIA ve FBI’ı parmağında oynattı!

Bilim ve teknolojinin sürekli gelişmekte olduğu bu dönemlerde ilgimizi çeken hackleme vakaları hız kesmeden devam ediyor. Bilişim camiasının şuan konuştuğu 15 yaşındaki Kane Gamble, Tersine mühendislik kullanarak bakın nasıl CIA ve FBI’ı kandırdı…

Daha 15 yaşındayken FBI ve CIA başkanı kimliğine bürünüp ilgili kurumların onlarca şubelerinden çeşitli bilgileri sızdırmayı başaran Gamble, 3 yıldır tüm bu suçlamalar nedeni ile yargılanıyor fakat yaşı 18 olmadığı için ceza alamıyordu.

cia ve fbi ı hackleyen genç

Afganistan be İran’daki istihbarat operasyon bilgilerine CIA başkanı gibi davranarak erişen Gamble, tüm bu işleri yapmak için tersine mühendislik dediğimiz yöntemi kullanıyor. CIA başkanı gibi davranıp ilgili kurumlardaki çalışanları kandırıp sistemlere giriyor ve istediği bilgileri alıyor.

Kendisi FBI başkanı John Brennan olarak tanıtıp çalışanları ikna eden ve direktörlerin bilgisayarına giren Gramble, bu şekilde ilgili personelleri kandırıp istediği tüm bilgileri ele geçiriyor.

Kod bilgisi olmadan belirlediği sistemlere sızmayı başaran bu genç, teknik olarak hacklediği bu iki dünya devini dize getirmeyi başaramasa da tüm bunları Amerika’nın Filistin’de masum insanları öldürmesi sebebiyle yaptığını söylüyor. Duyarlılığını bu şekilde ifade etmesi ona pekte iyi olmayan bir hayat vaat edecektir.

cia ve fbi ı hackleyen genç

Teslim edildiği doktorlar tarafından otizmli olduğu anlaşılan Gramble, 12-13 yaşlarındaki çocuklar gibi gelişim gösteren bir yapıya sahip. Otizmli olması normal insanlardan daha farklı ve ayrıntılı düşündüğünü anlamaya yardımcı oluyor.

Eğer gerçekten anlattığı gibi bir vizyonu var ise bizden de bir tebrik aldı. Helal olsun 🙂

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.