Ana sayfa Mobil Cihazlar Oppo Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Oppo Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Oppo ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? Ekran görüntüsü almak pek çoğumuzun gün içinde sıklıkla kullandığı bir özelliktir. Oppo cihazların da bu özelliği bulunmaktadır. Peki, Oppo cihazda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Oppo Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Oppo Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere piyasada Oppo, Apple, Samsung ve bunun gibi çok cep telefonu, bilgisayar ve tablet markası bulunmaktadır. Elbette her markanın kendi işletim sistemi ve içeriğinde barındırdığı birtakım özellikleri bulunmaktadır. Her ne kadar telefonların bazı özellikleri birbirine benzese de çoğunlukla diğer özellikler ile birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle android cihazların birbirine benzemekte olduğunu görmekteyiz. Özellikle İOS ile kıyaslandığında android cihazlar kendi arasında daha çok birbirine benziyor olmasına rağmen yalnızca kendi araların kıyaslandığı zaman büyük oranda birbirinden ayrıldıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Çinli bir akıllı telefon ve elektronik üreticisi olan Oppo hayatımıza 2004 yılı itibari ile dahil olmuştur. Zamanla kıyasıya rekabette yerini almış ve diğer dev markalar ile mücadele etmeye başlamıştır. Halen özellikle bazı ülkelerde Oppo diğer markaları geride bırakma başarısını sürdürmektedir. Her zevke ve ihtiyaca hitap eden bu akıllı cihazlar da diğer cihazlarda olduğu gibi çeşitli özelliklere sahiptir.

Oppo Ekran Görüntüsü Alma

Oppo’nun en sık kullanılan özelliklerinden biri cihazda ekran görüntüsü alma işlemidir. Oppo ekran görüntüsü alma için kullanıcılara 2 farklı seçenek sunmaktadır. Cihazdan ekran görüntüsü alabilmeniz için kullanabileceğiniz ilk seçenek fiziksel tuşlardır. Bunun için ses kısma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Telefonunuzdan denklaşön sesi gelene kadar basılı tutmaya devam etmelisiniz. Bu işlem yaklaşık olarak 1-2 saniye kadar sürecektir. Denklaşön sesi geldiğinde ekran görüntüsü alınmış olduğunu göreceksiniz. Aldığınız ekran görüntüsü galeriniz üzerinde kayıt altına alınacaktır.

Oppo, ekran görüntüsü alabilmeniz için fiziksel tuşlara alternatif olarak bir özelliği daha içeriğinde barındırmaktadır. Markanın hemen hemen tüm sürümünde yer alan bu özellik, 3 parmak ile ekran görüntüsü alabilmektir. 3 parmak ile ekran görüntüsü alabilmeniz için 3 parmağınızı ekrana dokunduktan sonra aşağı doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için aktif hale gelmesi gerekmektedir.

Telefonunuzdan ayarlar menüsüne geldiğinizde akıllı kolaylık kısmından jest ve hareket bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Burada yer alan 3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif haline getirmeniz gerekmektedir. Görüldüğü gibi Oppo ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!