OCEAN Coin Nedir? Ocean Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

OCEAN Coin Nedir? (Ocean Protocol) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

OCEAN Coin nedir sorusu geçtiğimiz günlerde tekrar yükselmeye başladığı ve değerini neredeyse ikiye katladığı için birçok kripto para yatırımcısı tarafından araştırılmaya başlandı. Veri alışverişi amacıyla oluşturulmuş olan ve hem müşterilere hem de alıcılara kazanç sağlama fırsatı veren geliştirilmiş bir platform olarak ön plana çıkan Ocean Protocol, yapay zekâ ile büyük veri kavramlarını besleyici bir yapıya sahiptir. Birçok blok zinciri ekosistemini desteklediği için çoğu noktada bulunabildiği ve hızla yükselen bir değer olarak ön plana çıktığı için takipçileri de her gün artıyor. İçeriğimizde OCEAN Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi en çok sorulan soruları cevaplandıracağız.

OCEAN Coin Nedir? Ocean Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
OCEAN Coin Nedir? Ocean Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?

OCEAN Coin (Ocean Protocol) Nedir?

OCEAN Protocol, gizliliğin ve kararlılığın sağlandığı bir platform üzerinde veri alışverişi yapılmasını ve kullanıcıların verilerini paylaşırken kazanç elde etmesini sağlıyor. Bu noktada verileri kullanmak isteyen kişiler ödeme yapıyorlar ve böylece iki tarafta da anlaşma sağlanmış oluyor. Günümüzde büyük bir sorun olan veri güvenliği ve paylaşımına blok zincirleri ile böyle bir çözüm sağlamakta olan projemizin finansal desteğinin sağlanması için OCEAN Coin kullanılıyor. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için de verilerin başkalarının eline geçmesi önleniyor.

Büyük veri kavramı her geçen gün internet ve dünya için daha önemli bir kavram haline geliyor. Veriler artıyor ve bunların ayıklanarak anlamlı bütünler haline getirilmesi zorlaşıyor. Ocean Protocol ile büyük verinin yönetilmesi ve yönlendirilmesi yerine, yalnızca gerekli verilerin elde edilmesi sağlanıyor. Bu durum büyük işletmelerin masraflarının azalmasını sağlıyor ve verilerini satan kişiler bunun karşılığında OCEAN Coin olarak kazanç sağlıyorlar. Web 3.0 teknolojilerini de benimsemiş olan projemiz çok daha güvenilir, hızlı ve dengeli bir hale bürünüyor.

OCEAN Coin İstatistikleri

Böylesine farklı ve güçlü bir teknolojik altyapıya sahip olan OCEAN Coin, tahmin edebileceğiniz üzere depolama ve dosya paylaşımı konusunda da gelişmiş bir seviyede bulunuyor. Tüm bu durumların bir araya gelmesi, yatırımcının ilgisini çekerek OCEAN Coin istatistiklerinin her geçen gün daha iyi bir hale gelmesini sağlıyor. 2019 yılından bu yana istikrarlı bir yükseliş sergileyerek, pazardaki etki alanını sürekli genişletiyor.

  • OCEAN Coin (Ocean Protocol) toplam market hacmi 1,74 Milyar Dolar seviyesindedir.
  • Maksimum arz miktarı 1,4 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 613 Milyon adettir.
  • OCEAN Coin, kripto para piyasaları üzerinde %0,03’lük bir etkiye sahiptir.

OCEAN Coin’in arz miktarı geliştirici ekip tarafından belirlenmekte ve mevcut verinin boyutu ile aktarımına göre arttırılmaktadır. Zaten çok yüksek arz miktarına sahip olmadığı için değerlenme konusunda da sorun yaşamamaktadır. Grafiği incelendiğinde bu durum daha net bir şekilde izlenebilir.

kripto para
kripto para

OCEAN Coin Yorum

Yukarıdaki paragraflarda da bahsettiğimiz gibi veri depolama ve büyük verinin aktarılması gibi durumlar günümüz teknolojileri için büyük problemler oluşturmaktadır. Ayrıca verinin güvenliği de büyük önem taşımakta, haberlerde sıkça veri hırsızlıkları olayları ile karşılaşılmaktadır. Tüm bunlara blok zincirleri ile önlem geliştirmek büyük bir atılım olarak nitelendirilmektedir. Bu yüzden OCEAN Coin yorumları olumsuz açıklamalar içermemektedir. DeFi projesi olduğu için yönetimin de etkileyemeyeceği veri depoları, tamamen veri sahibi ve alıcı arasında iletişime sahip olmaktadır. Bu durum kripto paramızın etkili bir hale gelmesini sağlamaktadır.

OCEAN Coin, istatistikler üzerinde de görebileceğiniz gibi büyük bir markete hükmetmektedir. Burada hacim miktarının büyük bir kısmını veri ticaretleri ve buradan elde edilen kazançlar oluşturmaktadır. Verilerini satarak kazanç elde eden ve daha fazla OCEAN Coin üretilmesinin önünü açan kişiler varlıklarını satmamakta ısrarcı davranmakta ve böylece talebin artmasını sağlamaktadırlar. Bu durum da bugün kripto paramızın en değerli kripto paralar listesinde 130. Sıraya kadar yükselmesinin önünü açmıştır. Buna rağmen çoğu kişi daha yeni yeni yükselmeye başladığını ve önünde çok uzun bir yol olduğunu belirtiyorlar.

OCEAN Coin Fiyatı

OCEAN Coin fiyatı, ilk çıktığı günden bu yana ortalama üstü volatilite değerleri (Fiyat hareketliliği) ile göze çarptı. Bu da tüm yatırımcıların kripto paramıza ilgi duymasını sağladı. 2019 yılından 2020 yılına kadar çok hareketlilik sergilememiş olsa da 2020 yılı içerisinde rekor seviyelere birden fazla kez ulaştı ve daha sonrasında hafif geri çekilmeler yaşadı. Bugün tekrar aynı yükseliş trendine girdiği için yeni bir rekor kırması beklenmektedir.

  • OCEAN Coin (Ocean Protocol) tüm zamanlar en yüksek fiyatı 2021 yılının nisan ayında $1.94 olarak kayıtlara geçti.
  • OCEAN Coin (Ocean Protocol) tüm zamanlar en düşük fiyatı ise 2019 yılının ağustos ayında $0.01365 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere geniş bir fiyat aralığına sahip olan ve muhtemelen bu aralığı yakın zamanda daha da genişletecek olan kripto paramız, son dönemlerde $0.90 ile $1.40 arasındaki değer değişimi ile dikkat çekiyor. Çünkü tüm zamanlar en yüksek rekoruna her gün daha da yaklaşıyor. Ayrıca tüm kripto para birimleri düşüş yaşarken OCEAN Coin yükselmeye devam ediyor.

OCEAN Coin Geleceği

OCEAN Coin geleceği hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Veri önümüzdeki on yıl içerisinde en önemli kavramlardan biri haline gelecek ve küçükten büyüğe birçok sektörde yönetilmesi zor bir sistemler bütünü haline gelecek. Fakat Ocean Protocol projesi bu süreçlerin daha da kolaylaştırılmasını ve işletmelerin kolaylıkla kullanışlı verilere ulaşmasını sağlayarak hem kripto para piyasalarının hem de dünya ekonomilerinin önünü açacak niteliğe sahip olacak. Bunu bilen kripto para bilirleri ve yatırımcıları, halihazırda OCEAN Coin’i takip listelerine almış durumdalar.

Fiyat bazında incelendiğinde, en düşük seviyesinden günümüze %8800 oranında yükselmiş olan OCEAN Coin, yeni rekorunu kırmaya çok yakın. OCEAN Coin yatırımcıları ise rekorun tekrar kırılması halinde katlarca yükselebileceğini ve en değerli kripto paralar arasında çok daha ileri sıralara ilerleyebileceğini düşünüyorlar. Hatta birçok kişiye göre 2025 yılında en değerli kripto paraların en ön sıralarında OCEAN Coin’i görebilmemiz oldukça mümkün. Ancak bu süreçte fiyat bazında nasıl bir ilerleme göstereceği tam olarak kestirilemiyor. OCEAN Coin hakkında teknik detaylara ulaşmak isterseniz Ocean Protocol Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

kripto para
kripto para

OCEAN Coin (Ocean Protocol) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan fakat şu an hem kendi altyapısına sahip olan hem de Sora, Polygon, Polkadot gibi altyapıları destekleyen OCEAN Coin, birçok platformda kolayca bulunabiliyor. Yani eğer bu kripto para birimine ulaşmak gibi bir niyetiniz varsa çok uğraşmamanız gerektiğini bilmeniz yeterlidir. Bunun en büyük örneği olarak kripto paramızın Binance, Kraken, KuCoin, Bitfinex, Bittrex, Bithumb, Poloniex, MEXC, WazirX gibi dünyanın önde gelen borsalarında listelenmesi gösterilebilir. Bunların yanında 70’den fazla kripto para borsası üzerinden OCEAN Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ocean Protocol platformuna kayıt olarak kendi verilerinizi paylaşarak kazanç elde edebilir veya diğer kullanıcıların verilerini satın alarak bunu kendi sistemleriniz üzerinde kullanabilirsiniz. Fakat geliştirici değilseniz ve bu konular hakkında çok fazla bilginiz yoksa, öğrenmeden işlem yapmanızı tavsiye etmeyiz. Sahip olduğunuz OCEAN Coin varlıklarınızı da MetaMask, TrustWallet gibi dijital cüzdanlara aktarabilirsiniz.

Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Umarız burada OCEAN Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve diğer detaylara tam anlamıyla hâkim olmuşsunuzdur. İçeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.