Netflix Party Nasıl Yapılır? NETFLIX Party Nedir?
Genel, Haber

Netflix Party Nasıl Yapılır? NETFLIX Party Nedir?

Netflix Party nasıl yapılır sorusu özellikle Netflix üzerinden arkadaşlarınızla film ve diziler izlemek istiyorsanız mutlaka araştırmanız ve öğrenmeniz gereken eklentilerden biridir. Oldukça kullanışlı olan ve sürekli sosyal kalmanızı sağlayabilecek Netflix Party özelliği ile tüm Netflix içeriklerini sevdiklerinizle eş zamanlı olarak izleyebilirsiniz. İçeriğimizde Netflix Party Nedir ve Netflix Party nasıl yapılır sorularını yanıtlayacağız.

Netflix Party Nasıl Yapılır? NETFLIX Party Nedir?
Netflix Party Nasıl Yapılır? NETFLIX Party Nedir?

Netflix Party Nedir?

Netflix Party terimi ve buna bağlı uzantılar geçtiğimiz senelerde özellikle pandeminin etkisiyle oldukça fazla popülerleşmeye ve kullanılmaya başlandı. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla, sevgilinizle, ailenizle farklı konumlarda da bulunsanız aynı anda Netflix içeriklerini izleyebiliyorsunuz. Yalnızca iki kişiyle sınırlı kalmayan Netflix Party etkinliğinize istediğiniz kadar kişiyi davet edebilirsiniz.

Netflix üyeliği dışında tamamen ücretsiz bir eklenti olan Netflix Party ile hem etkileşim kurabilir hem de film ve dizileri sınırsız bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu eklentinin görevi, aynı anda birden fazla Netflix hesabında aynı içeriği eş zamanlı olarak oynatmasıdır. Bu süreçte bir kişi içeriği durdurduğunda diğerlerinde de durur ve böylece herkesin aynı anda, aynı sahneleri izlemesi sağlanır. Bunun yanında sağ tarafında bir sohbet ekranı da bulundurur.

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Netflix Party nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Oldukça kolay bir şekilde eklentiyi yükleyebilir ve kısa süre içerisinde kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bundan sonrası da yalnızca arkadaşlarınızın bağlanabilmesi için oda oluşturmak ve filmi başlatmaktır.

Teleparty Uzantısını Yükleme
Teleparty Uzantısını Yükleme

Teleparty Uzantısını Yükleme

Netflix Party teriminin arkasında Teleparty uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama Chrome tarayıcılara ücretsiz bir şekilde eklenebilmektedir. Böylece kolay bir şekilde kurulum yapılmış olur. Teleparty eklentisini aşağıdaki adımları izleyerek tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Teleparty Uzantısını Yükleme
Teleparty Uzantısını Yükleme
  • Google Chrome internet tarayıcısını açın.
  • Chrome Web Store üzerinden Teleparty uygulamasının kurulum sayfasına girin.
  • Ekranın sağ tarafında yer alan Chrome’a Ekle butonuna tıklayın.
  • Gelecek olan uyarı ekranında “Uzantı Ekle” seçeneğine tıklayın.
Teleparty Uzantısını Yükleme
Teleparty Uzantısını Yükleme

Bu işlemlerden sonra Netflix Party uygulaması tarayıcınıza yüklenmiş olacaktır. Böylece size gönderilen Netflix bağlantıları üzerinden partilere özgürce katılabilirsiniz. Fakat bu süreçte aynı tarayıcı üzerinde Netflix hesabınızın açık olması gerektiğini unutmayın.

Netflix Party Odası Oluşturma

Uzantıyı cihazınıza yüklediyseniz ve kendiniz yeni bir oda oluşturarak arkadaşlarınızı davet etmek istiyorsanız uygulamanız gereken yalnızca birkaç basit adım bulunuyor. Bu adımları sürekli uygulayarak yeni odalar açabilir ve istediğiniz içerikleri arkadaşlarınızla izleyebilirsiniz.

  • Netflix hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapın ve izlemek istediğiniz filmi veya diziyi seçin.
  • Daha sonra tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan Teleparty logosuna tıklayın.
  • Burada bulunan “Create a Netflix Party” altında bulunan seçenekleri tercihinize göre işaretleyin.
  • Start the Party” butonuna tıklayın.
  • Açılan yeni sayfa içerisinde bulunan bağlantıyı kopyalayın ve arkadaşlarınıza gönderin.

Bu URL üzerinden bağlanan arkadaşlarınız, sizinle aynı odaya gelecek ve sizin yönetiminizde Netflix içeriklerini eş zamanlı olarak izleyebileceksiniz. Bu süreçte ister yetkiyi kendiniz alarak içeriği kontrol edebilir, isterseniz herkese bu yetkileri verebilirsiniz. Netflix En İyi Bilim Kurgu Filmleri başlıklı içeriğimiz de incelemek isteyebilirsiniz.

İçeriğimizde Netflix Party Nasıl Yapılır sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde sizler de Teleparty uygulamasını tarayıcınıza yükleyebilmiş ve arkadaşlarınızla beraber kullanabileceğiniz odalar oluşturmuşsunuzdur.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.