Başlangıç Haber Mobil İnternet Paylaşımı Artık Ücretli Mi?

Mobil İnternet Paylaşımı Artık Ücretli Mi?

0

Mobil internet paylaşımı artık ücretli mi değil mi son günlerin gündemine oturan bu soru hakkında bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırma sonucunda bazı operatörlerin internet paylaşımı için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini öğrendik…

Mobil internet paylaşımı ücretli mi?

Mobil internet paylaşımı 15 Ocak 2020 tarihinde sadece Turkcell operatörü için ücretli olacak. 2 GB için 9 lira fiyat belirleyen Turkcell, bu konuda müşterilerini oldukça üzmüş gibi görünüyor. Telefondan internet paylaştığınız anda 9 lira daha ödemeniz gerekiyor. 2GB’a kadar 9 lira ödemeniz gerekmekte. Fakat Vodafone ve Türk Telekom’dan gelen açıklamalar Turkcell’i daha da zora soktu.

mobil internet paylaşımı

Diğer operatörler mobil internet paylaşımı için herhangi bir ücret talep etmediklerini duyurdu. Bu durumda sadece Turkcell kullanıcıları mobil internet paylaşımı için ek ücret ödeyecek gibi görünüyor.

Mobil internet paylaşımı hakkında bilinmesi gerekenler…

Kendi internetinizi başkaları ile paylaşmak cömert bir davranış olabilir. Bardağın dolu tarafından bakarsanız her halükarda yaptığınız iyi bir davranıştır. Fakat aynı özveriyi karşı taraftan da bekliyorsanız bunu yaparsınız. Aksi halde internetinizi kullanan kişilerin yapacağı her yasa dışı olay sizin başınızı ağrıtacaktır. Mobil internet paylaşımı hakkında bilinmesi gerekenlerin en önemlisi, sizin internetiniz kullanıldığı sürece tüm kullanıcıların yaptıkları yorumlar ve paylaşımlar sizin tarafından yapılmış gibi görünecektir.

Örnekle açıklayacak olursam, internetinizi paylaştığınız bir kişi sizden habersiz bir şekilde devletin önemli personelinden herhangi birine hakaret içerikli bir yorum yaparsa bulacakları ilk kişi sizsiniz. Yani ona internet sağlıyorsanız sorumluluklarını da göze almanız gerekir. Aynı şekilde evinizdeki interneti kullanırken ve paylaşırken de bunlara dikkat etmelisiniz.

 

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!