MDX Coin Nedir? Mdex Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

MDX Coin Nedir? (Mdex) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

2021 yılının başlarında halka arz edilen ve çıktığı günden bu yana birçok kişi tarafından merak edilen, dolayısıyla araştırılan MDX Coin nedir sorusunu siz de soruyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. Çin merkezli bir borsa olarak kendini tanıtan ve gün geçtikçe daha da popülerleşen bu kripto para birimi, geçtiğimiz haftalarda hızlı bir yükseliş yaparak birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Bizler de bu içeriğimizde MDX Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadar, yorumları ve geleceği nasıldır gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

MDX Coin Nedir? Mdex Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
MDX Coin Nedir? Mdex Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

MDX Coin (MDEX) Nedir?

MDEX, merkeziyetsiz ve AMM (Otomatik piyasa oluşturma) sistemine sahip bir DEX borsasıdır. Çin merkezli olup 2021 yılında kripto para yatırımcılarına sunulmuştur. Bu borsanın ana kripto parası ise MDX Coin’dir. Hem Ethereum hem de Huobi altyapısını aktif olarak kullanmaktadır. Bu sebeple diğer DEX kripto para yönetim tokenlerine göre daha etkili ve kararlıdır. İkili madencilik ismi verilen sistemler sayesinde de borsa üzerinden aynı anda iki farklı kripto paranın madenciliğini yapmak mümkün olmaktadır.

Sahip olduğu sistem dolayısıyla MDX Coin, oldukça düşük işlem masrafları ve hızlı işlem süreleri sunmaktadır. Ayrıca bu kripto para birimi borsa içerisinde birçok farklı avantaj sunmaktadır. Örneğin MDX Coin sahipleri borsa üzerindeki güncellemeler hakkında oy sahibi olabilmekte ve yapılan işlemler sonucunda ödül olarak MDX Coin kazanabilmektedirler. MDEX borsası ve MDX Coin hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz MDEX Docs sayfasını inceleyebilirsiniz.

MDX Coin İstatistikleri

AMM altyapısına sahip olan her kripto para borsasında olduğu gibi Swap işlemlerine izin veren ve farm, stake gibi özellikleri de içerisinde barındıran MDEX, ana kripto para birimi olan MDX Coin’in kısa sürede çok iyi seviyelere getirmeyi başarmıştır. Günümüzde en kısa sürede en yüksek market hacmine ulaşan DEX borsalarından ve kripto para birimlerinden biri olma unvanına sahiptir. MDX Coin istatistikleri de bu durumu net bir şekilde göstermektedir.

 • MDX Coin (MDEX) toplam market hacmi 1,6 Milyar Dolar
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 1 Milyar adetken, dolaşımdaki arz miktarı 675 Milyon adettir.
 • MDX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,05’lik kısmını domine etmektedir.

Yüksek değerlere sahip olan kripto paramız, en değerli kripto paralar listesinde 94. sırada bulunmaktadır. Çıktığı 2021 Ocak tarihinden günümüze var olduğunu düşünürsek, oldukça iyi bir performans sergilediğini daha açık bir şekilde anlayabiliriz. MDX Coin, böyle devam ederse çok daha iyi noktalara gelebilir.

kripto para
kripto para

MDX Coin Yorum

MDX Coin yorumları, bulunduğu ülke dolayısıyla karmaşık bir hal almaktadır. Çin hükümeti kripto paralara ve kripto para borsalarına karşı sert bir tavra sahip olduğu için MDEX borsasının ve MDX Coin’in nasıl bir ilerleme göstereceği tamamen belirsizdir. Kendi projesi ve amaçları doğrultusunda hatasız bir şekilde ilerlemesine rağmen, hükümet tarafından getirilecek küçük bir engel ile tüm ilerleme alt üst olabilir.

DeFi ismini verdiğimiz kripto para ve blok zinciri teknolojilerinin kullanımının yaygınlaşması ve DEX platformlarının eskiye göre birçok kişi tarafından daha yoğun bir şekilde kullanılmasının sonucu olarak MDX Coin’de büyük umut vadediyor. Bu vadettiği umut yatırımcıların ilgisini çekmiş olacak ki, kısa süre içerisinde milyar dolar seviyesinde market hacmine ulaştı. Umarız bu istikrarını sürdürmeyi başarır ve çok daha iyi noktalara gelir.

MDX Coin Fiyatı

MDX Coin fiyatı, ilk çıktığı aylarda beklenmedik şekilde yükseliş gösterdi. Fakat daha sonrasında ilk seviyesinin de altlarına indi. Bugün hala alt seviyelerde bulunan MDX Coin, $1.20 ile $2.15 aralığında değere sahip. Ortalama fiyat hareketliliği bulunan kripto para birimimiz için bu günler alım seviyesi olarak nitelendiriliyor. Tüm zamanlar fiyat değişimi ise oldukça ilgi çekici.

 • MDX Coin (MDEX) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $10.06 olarak kayıtlara geçti.
 • MDX Coin (MDEX) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $1.05 olarak kaydedildi.

Günümüz itibariyle $1.20 seviyelerinde olan MDX Coin’in en düşük noktalarında olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bunun sebebi borsasında yaşanılan erişim problemleri ve Huobi Global üzerinde eski etkisini yitirmesinden kaynaklanıyor. Buna rağmen en düşük konumundan günümüze %50 oranında yükselmiş görünüyor. Tekrar ayaklanmayı başarabilirse yatırımcısına bir miktar gelir sağlayabilir.

MDX Coin Geleceği

MDX Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi hükümet baskısı riski taşıyan bir kripto para birimi. Buna rağmen yatırımcıları bu kripto para biriminden oldukça memnun. O kadar memnunlar ki MDX Coin geleceği hakkında oldukça yüksek tahminlerde bulunuyorlar. Birçok yatırımcıya göre MDX Coin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde $20 seviyelerine ulaşacak. Fakat bu seviyeye ulaşabilmek için uluslararası platformlarda daha etkin olmalı ve market hacmini neredeyse yirmi katına çıkarmalı.

Kripto para bilirleri, MDX Coin’in biriminin büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve ilerleyen zamanlarda UniSwap, PancakeSwap gibi kripto para birimlerine rakip olabileceğini belirtiyorlar. Fakat bunun için Çin baskısından kurtulması ve uluslararası platformlara açılması gerekiyor. Aksi taktirde MDX Coin yatırımcılarını çok fazla üzebilir. Bu durumun devam etmesi de zaman içerisinde güveni kaybettirebilir.

kripto para
kripto para

MDX Coin (MDEX) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

MDX Coin (MDEX) bugün kendi borsası başta olmak üzere birçok borsada listelenmektedir. Özellikle Huobi Global borsası ile anlaşması olduğu için bu borsada yüksek market hacmine sahip olan MDX Coin alım satım işlemlerini 60’a yakın borsa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Huobi Global – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • MDEX – Kendi Borsası
 • LBank
 • WazirX
 • BitWell
 • BKEX
 • TokoCrypto

Binance Smart Chain ve Huobi Token altyapısına sahip olan MDX Coin’i, belirtilen altyapıları destekleyen tüm platformlarda kullanabilirsiniz. Dijital cüzdan olarak Binance Cüzdan, Trust Wallet ve MetaMask gibi cüzdanları kullanmanız mümkündür. Kendi borsası üzerinde de birçok işlemi yapabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde MDX Coin nedir, nereden satın alınır, istatistikleri ve yorumları nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir yorum yatırım tavsiyesi değildir! Diğer kripto para inceleme içeriklerimiz için kripto paralar kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.