Ana sayfa Mobil Cihazlar iPhone Aramaları Duyur özelliği nedir ve nasıl kullanılır ?

iPhone Aramaları Duyur özelliği nedir ve nasıl kullanılır ?

0

iPhone Aramaları Duyur özelliği | iPhone kullanıcıları siri ile oldukça iyi vakit geçiriyor. Son zamanlarda bilinen ve günden güne seveni artan siri, bildiğimiz üzere iOS cihazlarda bize asistanlık yapıyor. Peki gelen aramaların kim tarafından olduğunu size söylediğini ve arayan kişinin adını size okuduğunu biliyor muydunuz? İşte Aramaları Duyur özelliğinin kullanımı…

iPhone kullanıcısı iseniz gelen aramalarınızın kim tarafından olduğunu telefona bakmadan öğrenmeniz mümkün. Cep telefonunuza gelen aramaları sesli bir şekilde okuyan ve kimin aradığını size söyleyen siri, bunun için sizden ek bir ücret ve internet bağlantısı talep etmiyor. Özelliği kullanmak için ise iPhone Gelen Aramaları Duyur ayarlarını aktif etmeniz gerekiyor.

iphone aramaları duyur
iphone aramaları duyur

Peki nasıl kullanılır bu özellik?

iPhone kullanıcıları Aramaları Duyur özelliği sayesinde gelen aramaları sesli olarak duyabiliyor. Bu sayede telefona bakamadığımız durumlarda kimin aradığından haberdar olabiliyoruz. Böylece eğer çağrısına cevap vermemiz gerekmeyen bir arama gelmiş ise işimizi bırakıp telefona bakmama seçeneğimiz olabiliyor. Ya da telefona bakmak istemediğimiz bir zamanda aramaları duyur sayesinde önemli bir arayanın çağrısını yanıtlayabiliyoruz.

Önerilen İçerik: En İyi iPhone İnternet Tarayıcıları

iPhone Aramaları Duyur özelliği nasıl kullanılır?

Aşağıdaki adımları sırası ile yapın. Eğer bu özelliği kapatmak istiyorsanız aynı işlemleri tersten yapın. Aktif olan ilgili ayarı Pasif moda alın ve Gelen aramaların siri tarafından sesli olarak okunmasını engelleyin.

  • Ayarlar‘a girin.
  • Telefon ayarlarına girin. (yeşil ikonlu ve aşağılarda bulunan)
  • Aramalar başlığı altında Aramaları Duyur yazısına dokunun.
  • Her Zaman olanı seçtiğinizde :

Her gelen aramada siri, kimin aradığını size sesli bir şekilde okuyacaktır. Hiçbir Zaman seçeneğini seçtiğinizde bu özelliği pasif moda almış olursunuz ve siri size gelen aramaların kime ait olduğunu sesli olarak okumaz. Böylece aramaları duyur kapatma işlemini yapmış olursunuz ve bu sayede gelen aramalar sesli olarak bildirilmez.

Bu yazıda sizlere iPhone aramaraları duyur özelliği hakkında detaylı bilgiler verdik. Umarım sorularınızın cevabını içeriğimizde bulmuşsunuzdur. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!