En İyi 10 İntihal Programı; Kopya ve İmla Kontrolü

Tez, makale ya da yayımlanacak bir metin yazarken konu ve içeriğin kalitesi haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise içeriğin özgün ve imla kurallarına uygun olmasıdır. Bunu teyit etmek için kişiler intihal programı kullanmaktadır. Özetle intihal programı, bir yazarın kaleme aldığı metnin özgün olup olmadığını kontrol etmektedir. Özgünlük ya da imla kontrolü yapabilmeniz için içeriğimizde en başarılı intihal programlarını listeledik. İşte o programlar…

En İyi 10 İntihal Programı

Tarayıcınıza intihal programı yazıp arattığınız da karşınıza sayfalarca seçenek çıkmaktadır. Fakat neredeyse hiçbir intihal programı %100 net sonuç vermez bu sebeple birkaç farklı program ile doğruluk sağlanması yani teyit edilmesi sizin için faydalı olacaktır. İşte herhangi bir sıralama olmaksızın ücretli ve ücretsiz en iyi intihal programları.

1. Turnitin

Turnitin

Turnitin; ödev, tez ya da rapor gibi metinlerde intihal oranı tespiti için oldukça sık kullanılan ve günden güne popülaritesi artan bir intihal programı. Özellikle akademisyenlerin sıkça kullandığı üniversitelerde tercih edilen bir program. Turnitin’de benzerlik oranı için %2-3’lük aralık oldukça ideal bir değerdir.

Daha fazla bilgi almak için Turnitin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Grammarly

Grammarly

Piyasadaki en iyi intihal programlarından biri olan Grammarly sadece intihal taraması yapmıyor bununla birlikte İngilizce gramer hatalarını bulup sizleri uyarmaktadır. Bu özelliği sayesinde öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Grammarly binlerce kaynak arasından tarama yapıp sizlere intihal raporunu çok kısa bir sürede sunuyor. Tüm bunların yanı sıra %100 ücretsiz bir platform.

Daha fazla bilgi almak için Grammarly web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

3. DupliChecker

DupliChecker

Online intihal programları arasında popüler olan ve sıkça tercih edilen bir programdır. Kullanımı tamamen ücretsiz ve sizler için günlük 50 tarama hakkı sunuyor. https://www.duplichecker.com/ adresine girdikten sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. SmallSEOTools

SmallSEOTools

Online intihal programları arasında sıkça tercih edilen bir diğer program SmallSEOTools’dur. Bu program sayesinde sadece intihal taraması değil birçok işlem gerçekleştirebilmektesiniz. Gramer kontrolünden, yazım denetleyicisine kadar hatta kelime sayacı gibi birçok hizmeti bulunuyor. İntihal taramasını ise cümle cümle raporlayarak diğer programlardan bir adım önde duruyor.

Daha fazla bilgi almak için SmallSEOTools web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Kelime İşlemci Programları – Yazılımları

Bu konu ilginizi çekebilir

5. Plagium

Plagium

Plagium başarılı bir intihal programı olmak ile birlikte sizlere ücretli ya da ücretsiz olarak iki seçenek sunuyor. Kullanımı oldukça basit ve günde 5000 kelimeye kadar tarama hizmeti sunuyor.

Daha fazla bilgi almak için Plagium web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

6. Plagiarism Checker

Plagiarism Checker

Kullanımı oldukça basit ve etkili bir program olan Plagiarism Checker oldukça sık bir şekilde eğitim alanında da kullanılmaktadır. Başarılı sonuçlar veren programa http://www.plagiarismchecker.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

7. Viper

Viper

Viper güçlü ve etkili bir intihal programı olmakla birlikte Türkçe yazılım içermiyor fakat yine de Türkçe arama yapabiliyorsunuz. 10 milyondan fazla doküman üzerinde çalışma yapabiliyor olması ile kullanıcılara çok büyük avantaj sağlıyor. Fakat bu programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Windows kullanıcıları için biraz sorun yarattığı bilinen programın ücretsiz olması bu sorunu görmezden gelmeye yetiyor. Programı buradan indirebilirsiniz.

8. PaperRater

PaperRater

PaperRater ‘da sunduğu hizmetler ile oldukça başarılı bir program fakat güncel kur fiyatları ile ülkemizde o kadar da sık tercih edilmiyor .Program kullanıcılarına gramer kontrolü, intihal raporu ve yazım önerileri sunuyor. Buradan ücret ve program hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

9. Quetext

Quetext

Quetext, geniş bir aralıkta tarama yapıp herhangi bir kopya içeriğin olup olmadığını bulmak için tescilli bir intihal yazılımı kullanmaktadır. Quetext ücretli ve ücretsiz olmak üzere sizlere iki sürüm sunmaktadır. Buradan siteye ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

10. CopyLeaks

CopyLeaks

CopyLeaks ücretsiz versiyonun da her yıl 10 sayfa taramanıza izin vermektedir. Oldukça çeşitli dilleri ve karakter tabanlı lehçeleri destekler. Çok başarılı bir intihal programı olmasına karşın ne yazık ki ücretleri pahalı. Yine de göz atmak isterseniz web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın