2023’nin En İyi 10 Siber Güvenlik Şirketi

Saldırıları önlemek için kurumların siber güvenliğe yatırım yapması hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu içerikte siber platformlar sunan en iyi şirketlere bakıyoruz.

1. Palo Alto Networks

Palo Alto Networks

Palo Alto Networks, merkezi Santa Clara, California’da bulunan çok uluslu bir Amerikan siber güvenlik şirketidir. Platformu, bu güvenlik duvarlarını güvenliğin diğer yönlerini kapsayacak şekilde genişleten gelişmiş güvenlik duvarları ve bulut tabanlı hizmetler içerir. 2005 yılında kurulmuş olup, bugün 150’den fazla ülkede dünya çapında 85.000’den fazla müşteriye sahiptir.

Şirketin misyonu, dijital yaşam tarzımızı koruyarak tercih edilen siber güvenlik çözüm ortağı olmaktır. Şirket, entegre bir platform sunarak ve büyüyen bir ortak ekosistemini güçlendirerek bulutlar, ağlar ve mobil cihazlar arasında on binlerce kuruluşu koruyor. Palo Alto’nun teknolojisi, müşterilerin herhangi bir bulutu güvence altına almasına, güvenlik operasyonlarını otomatikleştirmesine, sıfır veri tehditlerini sıfır zamanda durdurmasına ve hibrit iş gücünü güvence altına almasına olanak tanır.

2. McAfee

McAfee

McAfee Corporation, merkezi San Jose, CA’da bulunan bir Amerikan küresel bilgisayar güvenlik yazılımı şirketidir. Intel Güvenlik bölümünün bir parçası olmak üzere Şubat 2011’de Intel tarafından satın alınan McAfee, çevrimiçi korumada dünyanın önde gelen firmalarındandır. Temel özellikleri, cihazlarını değil insanları korumaya odaklanmaktır. Bu Siber güvenlik firması, dünya çapında 182 ülkede 108 milyondan fazla müşteriye sahiptir.

McAfee’nin ürün paketi, bilgisayarları virüslere karşı taramak ve fidye yazılımı, casus yazılım, reklam yazılımı ve daha fazlası gibi her türlü kötü amaçlı yazılımı tespit ederek gerçek zamanlı olarak korumak için kullanılabilen virüsten koruma yazılımını içerir. 2022’nin En iyi 10 Antivirüs Programı

McAfee Skyhigh Security Cloud’dan bulutta yerel veri koruması ve McAfee Cloud Workload Security’den tehdit savunması ile müşteriler bulut riskini iş hızlandırmaya dönüştürebilir. Şirketin siber çözümleri, cihazlar, BT altyapısı ve bulut arasında tehdit savunmasını entegre etmek için tasarlanmıştır.

3. CyberArk

CyberArk

CyberArk, kimlik güvenliğinde dünya lideridir. Alon N. Cohen ve patentli bir dijital kasa teknolojisini tanıtan şu anki CEO’su Udi Mokady tarafından 1999’da kurulan şirket, iş uygulamaları, dağıtılmış iş gücü, hibrit bulut iş yükleri ve genelinde her türlü kimlik için – insan veya makine – kapsamlı bir güvenlik hizmeti sunuyor.

CyberArk, kuruluşundan bu yana, kurum içi ayrıcalıkların arkasına saklanan ve kritik kurumsal varlıklara saldıran siber saldırılara karşı kurumları güvence altına alma konusunda pazara öncülük etmiştir. Şirket, liderlerin siber saldırılara karşı daha proaktif olmalarına yardımcı olan yenilikçi güvenlik çözümleri sunar.

4. Darktrace

Darktrace

Darktrace, AI kullanarak, devam eden siber saldırıları teknolojisiyle engelleme ve önleme yeteneğine sahiptir. Fidye yazılımı, e-posta kimlik avı ve bulut ortamlarına ve kritik altyapıya yönelik tehditler dahil olmak üzere saldırılara karşı savaşabilir. Şirketin, siber kesintileri önlemek için Darktrace’in dijital bağışıklık sistemine güvenen dünya çapında 6.500’den fazla müşterisi var.

2013 yılında kurulan Darktrace, makinelerin firmaları otonom bir şekilde savunabilmesi için Kendi Kendine Öğrenen Yapay Zeka uygular. Şirket ayrıca, 1.700 çalışanı ve dünya çapında 30’dan fazla ofisi ile Cambridge, İngiltere’de bulunmaktadır.

5. Trend Micro

Trend Micro

Bulut ve kurumsal siber güvenlik alanında lider olan Trend Micro, bulutlar, ağlar, cihazlar ve uç noktalarda 500.000’den fazla kuruluşu ve 250’den fazla kişiyi koruyan siber güvenlik platformuyla 65 ülkede yaklaşık 7.000 çalışana sahiptir.

Platform, AWS, Microsoft ve Google gibi ortamlar için optimize edilmiş güçlü bir dizi gelişmiş tehdit savunma tekniği ile gelişmiş algılama ve yanıt için merkezi görünürlük sağlar. Trend Micro, onlarca yıllık güvenlik uzmanlığı, küresel tehdit araştırması ve sürekli inovasyon tarafından yönlendirilmektedir.

6. Cisco

Cisco

1984 yılında kurulan Cisco, kendi güvenlik platformu SecureX’i sunan bir yazılım geliştirme şirketidir. Bu bulut tabanlı platform, XDR özelliklerini içerir ve Cisco Secure portföyünü müşterilerinin güvenlik altyapısıyla bütünleştirir, algılama, yanıt ve kurtarmayı hızlandırır.

Müşterilerin ürünleri genelinde tutarlı, yerleşik bir deneyim sunarak onlara tüm güvenlik portföyleri için birleşik görünürlük, sezgisel otomasyon ve sağlam güvenlik sağlar. Cisco Secure, müşterilerin tehditlere karşı savunma yapmalarını ve güvenlik esnekliği ile işin en hayati yönlerini korumalarını sağlar.

7. Crowdstrike

Crowdstrike

Crowdstrike, bulutta yerel uç nokta koruma yazılımı sağlar. Platformu Falcon, tehdit analizindeki varsayımları ortadan kaldırarak anormallikleri otomatik olarak araştırarak basit tehdit algılamanın ötesine geçer. Crowdstrike, müşterileri arasında gelir açısından en büyük 10 küresel şirketten üçünü koruyor. Şirket 2011 yılında kurulmuştur ve merkezi Austin, Teksas’tadır.

CrowdStrike Security Cloud tarafından desteklenen CrowdStrike Falcon Platformu, aşırı hassas algılamalar, otomatik koruma ve iyileştirme sağlamak için gerçek zamanlı saldırı ve tehdit istihbarat göstergelerinden yararlanır.

8. Fortinet

Fortinet

Merkezi Sunnyvale, California’da bulunan Fortinet, fiziksel güvenlik duvarları, antivirüs yazılımı, izinsiz giriş önleme sistemleri ve uç nokta güvenlik bileşenleri dahil olmak üzere siber güvenlik çözümleri geliştirmekte ve satmaktadır. Fortinet Security Fabric platformu, dünya çapındaki en büyük işletme, hizmet sağlayıcı ve devlet kurumlarının çoğunu güvence altına alır.

Şirket, platformuyla tüm ağ uçlarındaki tüm kullanıcılar, cihazlar ve uygulamalar için kapsamlı siber güvenlik koruması sağlamak için yakınsama ve konsolidasyon kavramlarını bir araya getiriyor.​

9. Vm Ware

Vm Ware

Yirmi yılı aşkın bir süre önce kurulan VMware, tüm uygulamalar için lider bir çoklu bulut hizmetleri sağlayıcısıdır ve kurumsal kontrol ile dijital inovasyonu mümkün kılar. Merkezi Palo Alto, California’da bulunan VMware, şirketin 2030 Gündemi aracılığıyla daha iyi bir gelecek inşa etmeye kararlıdır.

VMware, CloudHealth’i 2018’de satın aldı ve genel bulutun yanı sıra VMware iş yükleriyle daha derin entegrasyon sağlamak için 2019’da genişletti. CloudHealth, kuruluşların güvenlik ve mevzuat uyumluluğunu hizalamasına yardımcı olmak için bulut yönetişim özellikleri sağlar.

10. Zscaler

Zscaler

2007 yılında kurulan Zscaler, işletmelere sıfır güven ilkeleri üzerine kurulu bulut tabanlı bir güvenlik platformu sağlar. Zscaler, ağırlıklı olarak 10.000 veya daha fazla çalışanı olan ABD merkezli işletmelere hizmet vermektedir.

Geçen hafta şirket, Zero Trust Exchange bulut güvenlik platformu ve CrowdStrike eXtended algılama ve yanıt (XDR) platformu aracılığıyla sağlanan güvenlik algılama yeteneklerini sergiledi ve müşterilerin, yeni güvenlik ihlali göstergelerini (IoC’ler) ve şüpheli sinyalleri belirlemek için birden çok kaynaktan gelen güvenlik verilerini ilişkilendirmesine yardımcı oldu.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın