ICP Coin Nedir? Internet Computer Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

ICP Coin Nedir? (Internet Computer) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

ICP Coin nedir sorusu, son zamanlardaki hızlı yükselişi sebebiyle birçok kişi tarafından sorulmaya başlandı. İnternet aleminde yeni bir çağı başlatmayı hedefleyen ve yıllardır sektörde bulunan DFINITY firması tarafından geliştirilen bu kripto para birimi, güçlü projesi sayesinde en değerli kripto paralar listesinde en baştaki sıralara yerleşti. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla ICP Coin nedir, nasıl alınır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

ICP Coin Nedir? Internet Computer Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
ICP Coin Nedir? Internet Computer Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

ICP Coin (Internet Computer) Nedir?

Blockchain teknolojilerini kullanan kripto para projeleri genelde belirli uygulamalar veya işlemler için projeler geliştirirler. Yani niş bir alana çözüm getirmeyi hedeflemektedirler. Fakat ICP Coin, tüm internet altyapısını hedef almakta ve bilinen sistemlerin hepsini ölçeklendirmeyi amaçlamaktadır. Kısacası internet ile blockchain teknolojilerinin bir bütün halinde çalışmasını istemektedir.

2016 yılından beri geliştirilmesine rağmen 2021 yılında piyasaya sunulan bu kripto para birimi, internetin de artık merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmasını sağlıyor ve büyük yöneticileri devre dışı bırakıyor. ICP Coin sahipleri yapılan gelişmeler ve güncellemeler hakkında oy kullanabiliyorlar ve böylece daha adil bir ortamın oluşması mümkün oluyor. Zincir Ağ Teknolojisi teknolojisiyle tüm bunları başaran ICP ve DFINITY, tüm işlemlerini günümüz internetinin hızında gerçekleştirir. Teknik bilgi hakkında daha fazla noktayı öğrenmek istiyorsanız ICP Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

ICP Coin İstatistikleri

ICP Coin, ilk duyurulduğunda birçok büyük firmanın ve yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. 10’dan fazla büyük firma tarafından ve birçok yatırımcı tarafından ön satışta 100 Milyon Dolardan daha fazla para toplayan ICP Coin, halka açık hale getirildiğinde de çok yüksek bir hacme ve değere sahip oldu. ICP Coin istatistikleri ise günümüzde şöyledir:

  • ICP Coin (Internet Computer) toplam market hacmi 30 Milyar dolar seviyelerindedir.
  • ICP Coin toplam arz miktarı 472,7 Milyon, maksimum arz miktarı 469,2 Milyon, dolaşımdaki arz miktarı ise 157,1 Milyon adettir. Yani arzın çoğu daha kullanıcılara sunulmamıştır.
  • ICP Coin tüm kripto para borsalarının %0,48’ini domine etmektedir.

En değerli kripto paralar listesinde 17. Sırada bulunan ve her gün daha ileri sıralara ilerleyen ICP Coin, balina olarak nitelendirdiğimiz yatırımcılara sahip ve arkasında büyük güçleri bulunduruyor. Böylece büyük ve güçlü projesinin daha da geçerli olmasını sağlıyor.

kripto para
kripto para

ICP Coin Yorum

ICP Coin (Internet Computer) yalnızca birkaç ay içerisinde en değerli kripto paralar arasına girmeyi başardı ve her gün değerini daha da arttırıyor. Durum böyle olunca ICP Coin yorumları da oldukça iyi seviyede oluyor. Birçok analizci ve yatırımcı tarafından en iyi ve güçlü kripto paralardan biri olduğu belirtilen bu kripto paramız, market hacmini de durmadan arttırıyor.

Yüzbinlerce kişinin takip listesinde bulunan ve birçok borsa tarafından hızla listelenmeye başlanan ICP Coin, projesinin arkasında durması ve performansını sürdürmesi halinde yakın zamanda en çok konuşulan kripto paralardan biri olabilme potansiyeline sahip. Herhangi bir amacı olmayan ve yalnızca eğlence amaçlı üretilmiş kripto paralara göre, bu tür kripto paralar yatırımcılar ve yorumcular tarafından daha çok değer görürler ve potansiyellerini daha iyi değerlendirebilirler.

ICP Coin Fiyatı

Halka açık bir konuma getirildiği andan ve Binance borsasında listelenmesiyle devasa bir yükseliş yapan ve beklenmeyen bir değere sahip olarak açılan ICP Coin fiyatı günümüzde $60 ile $70 arasında değişkenlik gösteriyor. Ortalama volatilite değerlerine sahip olan kripto paramız, ilk çıkışından beri ciddi bir yükseliş trendine giremedi. Tüm zamanlar istatistikleri ise şöyle:

  • ICP Coin (Internet Computer) tüm zamanlar en yüksek değeri 2021 Mayıs tarihinde $737.1 olarak kayıtlara geçti. (Halka satışa çıktığı gün)
  • ICP Coin (Internet Computer) tüm zamanlar en düşük değeri ise 2021 Haziran tarihinde $20.08 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere değer bakımından da beklenenin üstünde olan ICP Coin, yakında sert bir yükseliş veya düşüş yaşayabilir. Bunun sebebi birkaç aydır sabit bir şekilde ilerleme kaydetmiş olmasından kaynaklanıyor.

ICP Coin Geleceği

ICP Coin geleceği, yazımızın başından beri bahsettiğimiz üzere oldukça parlak görülüyor. Kendi altyapısı ile böylesine geniş bir alana hitap eden ve kısa süre içerisinde büyük işler başaran ICP Coin, yatırımcısına da büyük umutlar aşılıyor. En düşük noktasından günümüze yalnızca %200 seviyesinde yükseliş gösteren ancak 20-30 kat daha yukarı değerleri gören kripto paramız hakkında birçok değer tahmini bulunuyor.

ICP Coin yatırımcıları ve analizciler tarafından, projenin böyle devam etmesi ve yatırımcıyı daha çok kendine çekmesi halinde, önümüzdeki bir sene içerisinde $1000 hedefi bulunuyor. Bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağı hakkında net bir görüş belirtmek oldukça zor ancak, projenin böyle devam etmesi halinde önünde hiçbir engel bulunmuyor.

kripto para
kripto para

ICP Coin (Internet Computer) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

ICP Coin yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen birçok borsada şimdiden listelenmeye başladı. Henüz ülkemizdeki borsaların yalnızca birinde bulunan ancak yakında daha fazlasının geleceğini düşündüğümüz bu kripto para birimini kendi ağı üzerinden satın alabilir veya uluslararası borsalara başvurabilirsiniz. ICP Coin alım satım yapabileceğiniz borsaları Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global, Bitfinex, WazirX, BitExen (Türk Borsası) ve TokoCrpyto şeklinde sıralayabiliriz.

Ayrıca anlaşmalı olduğu cüzdanlar üzerinde de (Binance Wallet, Trust Wallet, Metamask vs.) barındırabileceğiniz ICP Coin, gelecekte hayatımızın her noktasında kullanılabilir bir konuma gelebilir. İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bunu dikkate almanızı tavsiye ederiz. Benzer kripto para içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.