Başlangıç Mobil Cihazlar Huawei Garanti Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei Garanti Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

0

Huawei marka bir cihaz aldıysanız Huawei garanti servis sorgulama nasıl yapılır sorusu ile garanti süresini öğrenebilirsiniz. Sıfır olarak alınan cihazlarda garanti süresi belli olsa da ikinci el olarak ya da yenilenmiş olarak aldığınız cihazlarda garanti süresi farklılık gösterecektir. İkinci elden telefon almak ya da satmak isteyenler için de cihazın garanti süresi önemlidir. Garanti servis sorgulama ile Huawei cihazların garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Huawei Garanti servis sorgulama
Huawei Garanti servis sorgulama

Huawei Garanti Süresi Sorgulama

Huawei cihazın garanti süresini sorgulamak için öncelikle IMEI numarasına ihtiyacınız vardır. Eğer bilmiyorsanız telefondan arama kısmına “*#06# yazarak arama tuşuna basın. Böylece karşınıza IMEI numarası çıkacaktır. Bu numara 14 ya da 16 haneli olabilir. Şimdi Huawei garanti sorgulama işlemine geçebiliriz:

 • Huawei Garanti Süresi ve Destek Hizmeti Sorgulaması işlemi ile sorgulamalar yapılmaktadır.
 • Bu linke tıkladığını zaman karşınıza çıkan ekranda ilk satırda IMEI numarasını girmeniz gerekir.
 • Alt satırda ise doğrulama kodu bulunur. Resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin.
 • Ara butonuna basmanız hakinde sorgulama yapılarak sonuç gösterilecektir.

Huawei garanti süresini sorgulamak bu kadar kolaydır. Tek yapmanız gereken firmanın resmi web sitesine girerek oradaki adımları takip etmektir. Bunun için de ihtiyacınız olan tek bilgi IMEI numarasıdır.

ilgini çekebilir: Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei Teknik Servis Onarım Sorgulama

Huawei telefonunuzu teknik servise vermeniz halinde telefonunuzu takip etmeniz gerekir. Böylece onarımın ne durumda olduğu ve sürenin dolup dolmadığı öğrenilebilecektir. Teknik serviste süre çok önemlidir. Çünkü telefonun serviste kaldığı süre boyunca bazı haklara hak kazanılacaktır. Haklar şu şekilde örneklendirilebilir:

 • Teknik servise verilen cihazın onarım süresi 10 günü geçemez. Geçerse kullanıcıya yedek bir cihaz verilerek geçici olarak ihtiyacı giderilir.
 • Onarım işlemi 20 iş gününden fazla olursa tüketici, firmadan cihaz bedelini isteyebilecektir.
 • Cihaz garanti süresi içinde 2 kere teknik servise giderse ve sorun çözülemezse satıcı firma bir üst modeli göndermelidir. Cihazın garantiye gönderilmesinden itibaren 30 gün içinde sorunun çözülmesi gerekir. İşte bu durum 2 kere yaşanırsa artık firma yeni cihaz göndermelidir.
 • Eğer garantiye giden cihaz onarılamazsa firma tarafından yenisi verilir.

Huawei Garanti servis sorgulama

Bu haktan yararlanmak için cihazın mutlaka Huawei teknik servisine verilmesi gerektiğini unutmayın. Cihazların serviste geçirdiği süre garanti süresinin sonuna eklenerek süre uzatılır. Tüm bu haklarınızı kullanmak için Huawei servis sorgulama şu şekilde yapılır:

 • Teknik servise giden cihazın durumu Huawei Teknik Servis Onarım Durumu üzerinden takip edilmektedir.
 • Bu linke tıkladığını zaman karşınıza çıkan ekranda ilk satırda IMEI numarasını girin.
 • Alt satırda ise resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin.
 • Ara butonuna basmanız hakinde sorgulama yapılarak sonuç gösterilecektir.

Cihazların servisteki durumu sürekli olarak güncellenir ve tüketiciler bilgilendirilir. Cihazın durumundaki değişiklikler sisteme eklenir. Böylece cihazın durumunu, kaç gün olduğunu, tahmini teslim tarihini öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!