Getir Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

Online alışveriş, alışveriş yapma şeklimizde devrim yarattı. Sayısız avantajlar ve faydalar nedeniyle, bugünlerde giderek daha fazla insan, online mağazalarda gezinerek ihtiyaçlarını gideriyor. Faydalarının yanı sıra bazen hesaplarımızı kapatmamız gerekiyor. Online alışverişin en bilinenlerinden biri: Getir. Peki Getir hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Kimi zaman memnun kalmadığımız için, kimi zaman başka bir hesap aktive ettiğimiz için, kimi zaman da farklı sebeplerle online alışveriş sitelerinde hesabımızın aktif kalmasını istemiyoruz. Kişisel bilgilerimizin yanı sıra kredi kartı bilgilerimizi de saklayabilen kurumlardaki hesaplarımızı kapatmak isteyebiliyoruz. Online alışveriş uygulamaları içerisinde en bilinenlerinden biri olan Getir’de, hesap silme işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Getir Hesap Silme
Getir Hesap Silme

Getir Hesap Silme İşlemi

Getir hesap silme işlemi için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Telefon ve e-mail aracılığıyla, silinmesini talebiniz kısa süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Özellikle online alışveriş siteleri müşterilerin sıkıntılarına ve sorunlarına karşı özenle yaklaşıyor. Memnuniyetin sektördeki önemini bilen şirketler, bu gibi konuda hassas davranıyorlar.

Eğer karar verdiyseniz, Getir hesap silme işlemini gerçekleştirebileceğiniz adımlar:

Getir Hesap Silme İşlemi

Telefon Aracılığıyla

Getir müşteri hizmetleri numarası olan,  0850 532 50 50 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisiyle yapacağınız görüşmelerde kimlik kontrolünün ardından isteğinizi dile getirebilir ve hesap silme işleminizi başlatabilirsiniz.

E-mail Aracılığıyla

Kullandığınız bir e-posta aracılığıyla, [email protected] adresine mail atarak hesap silme talebinde bulunabilirsiniz. E-mail’in konu kısmına “hesap silme talebi” yazmayı unutmadan, göndereceğiniz maillere kısa süre içerisinde dönüş sağlanmaktadır.

Getir İnternet Sitesi Üzerinden

İnternet sitesi üzerinde yer alan İletişim menüsünden mesajınızı iletebilirsiniz. Mesaj kısmından ad, soyad ve iletişim bilgilerinizi girerek hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Getir Hesap Silme İşlemi

Getir Masterpass Hesap Silme

Eğer sadece kredi kartı bilgilerinizi silmek istiyor, ancak hesabınızın aktif kalmasını tercih ediyorsanız; Getir uygulamasının içinde profilinize giriniz. “Ödeme Yöntemleri” kısmında kayıtlı kartlarınızı görebilirsiniz. Eğer herhangi birini silmek istiyorsanız, sağ tarafında yer alan çöp kutusu işaretine tıklamanız yeterli. Kayıtlı kredi kartınız silinecektir.

Silinmediği Durumlarda Ne Yapılmalı?

Eğer hiçbir yöntem işe yaramadıysa; kayıtlı kredi kartınız silinmiyor ve Getir hesap silme yöntemlerinden hiçbiri işe yaramıyorsa, kredi kartınızı değiştirmeyi öneriyoruz. Kısa süre içerisinde bankanızla iletişime geçerek kredi kartınızı değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Böylece kredi kartı bilgileriniz kullanılamaz duruma gelecektir.

Bir başka yöntem olarak ise sanal kart kullanabilirsiniz. Bunun için diğer içeriğimize göz atabilirsiniz: E-ticaretin en iyi ödeme yöntemi Sanal POS ile alıcı da satıcı da güvende

Yorum yapın