FIO Coin Nedir? FIO Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

FIO Coin Nedir? (FIO Protocol)✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Kripto para ve blok zinciri dünyasındaki en büyük eksikliklerden biri cüzdanlar arası transferler ve bu transferlerin ücretleridir. Blok zincirleri üzerinde işlem yapmak istediğinizde birçok detaya hâkim olmanız beklenmektedir. Ancak FIO Coin, bu sorunu gidermeyi amaçlamaktadır. Bu yüzden birçok yatırımcı FIO Coin nedir sorusunu araştırmaktadır. Bünyesinde kendi cüzdan sistemlerini ve NFT gibi yeni sistemleri de barındıran kripto paramız, yeni olmasına rağmen kabul edilebilir seviyede ilerleme göstermiş durumdadır. Bizler de bu içeriğimizde FIO Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

FIO Coin Nedir? FIO Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
FIO Coin Nedir? FIO Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?

FIO Coin (FIO Protocol) Nedir?

FIO Protocol, kullanıcıların karmaşık adresler ile blok zincirleri üzerinde transfer işlemleri gerçekleştirebilmesinin önüne geçiyor. Her kripto para birimi ve token FIO Protocol üzerinde ayrı bir adrese sahip olabiliyor. Böylece tek tip adresler üzerinden para göndermek ve talep etmek mümkün hale geliyor. FIA projesinin içerisinde kendi cüzdanı bulunuyor ve bu cüzdan içerisinde birçok kripto para birimi varlığı tutulabiliyor. Bu açıdan incelendiğinde farklı döviz çeşitlerini destekleyen ancak aynı IBAN numarasına sahip olan bir banka hesabı gibi düşünülebilir.

FIA Protocol ve cüzdan içerisinde yapılan tüm işlemlerde işlem ücreti olarak FIO Coin alınıyor. Böylece hem platform dışarısında herhangi bir sorun yaşanmıyor hem de kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanıyor. Bugün yalnızca bireysel yatırımcılar değil, kurumsal olarak varlık sahibi olan kişiler de bu sistemleri aktif olarak kullanıyor. Yeni bir proje ve kripto para birimi olmasına rağmen oldukça iyi ilerleme sergiliyor gibi gözüküyor. FIO Protocol ve FIO Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz FIO Knowledge Base sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

FIO Coin İstatistikleri

FIO Protocol projesi uzun zamandır geliştiriliyor olsa da FIO Coin 2020 yılının ortalarında halka arz edildi. Günümüze kadar yatay bir grafik çizmiş olan kripto paramız, benzeri kripto para birimlerine göre bir adım daha yavaş ilerleme gösteriyor. Buna rağmen sürekli olarak market hacmini arttırdığı için FIO Coin istatistikleri dikkat çekmeyi başarıyor.

 • FIO Coin (FIO Protocol) toplam market hacmi 200 Milyon Dolar seviyesine yakındır.
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 1 Milyar adettir ve dolaşımda olan arz miktarı ise 361,7 Milyon adettir.
 • FIO Coin, en değerli kripto paralar listesinde 521. Sırada bulunmaktadır.

En değerli kripto paralar listesinde biraz geri sıralarda bulunuyor olsa da önünde bulunan birçok kripto para birimine göre daha iyi seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Nispeten düşük arz miktarı sayesinde market hacmini arttırması halinde çok daha iyi yerlere geleceğinden emin olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

FIO Coin Yorum

FIO Coin, yeni ve birleşik bir sistem içerisinde kullanılan kripto para birimi olduğu için platformun kullanımına göre değer kazanmaktadır. Asıl amacı işlemlerin daha kararlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak olan FIO Coin, garip bir şekilde yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Böylece ağ üzerinde yalnızca işlem ücreti ödemek için kullanılmıyor ve birçok kişi kripto paramıza yatırım yapıyor. Büyük kuruluşlar da ticaretlerini daha kolay gerçekleştirebilmek için FIO Coin kullanabiliyor.

Tüm bunlardan yola çıkarak FIO Coin yorumlarının da olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Belli bir potansiyelin üstüne çıkamayacak olsa da gelecekte en kullanışlı aktarım araçlarından biri olabilecek olan FIO Coin, şimdilik kararlı bir ilerleme sergiliyor. Fakat projenin hızlanması ve tanıtımının daha fazla yapılması gerektiği, kripto para bilirleri tarafından belirtiliyor.

FIO Coin Fiyatı

FIO Coin fiyatı, günümüzde $0.15 ile $0.30 arasında değişkenlik gösteriyor. Ortalama üstü fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paramız, yukarıda da belirttiğimiz gibi düşük arz miktarına sahip olduğu için çok daha yüksek seviyelere erişebilir. Cüzdan uygulamasının kullanımının artmasıyla birlikte aşağıdaki tüm zamanlar değişim grafiği de tamamen değişebilir.

 • FIO Coin (FIO Protocol) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $0.569 olarak kaydedilmiştir
 • FIO Coin (FIO Protocol) tüm zamanlar en düşük değeri Ocak 2021 tarihinde $0.058 olarak kayıtlara geçmiştir.

Yalnızca birkaç aylık süreçte hem en düşük hem de en yüksek seviyesini görmüş olan FIO Coin, kısa vadede yatırımcısına büyük kazançlar sağlamıştır. Fakat bu durum uzun sürmemiş, günümüzde biraz daha gerileme yaşamıştır.

FIO Coin Geleceği

FIO Coin ve FIO Protocol bugün beklenildiği kadar çok kişi tarafından kullanılmıyor. Buna rağmen kripto paramızın binlerce takipçisi bulunuyor. Bu durum ilerleyen zamanlarda daha fazla talebin doğacağının ve arz miktarı sebebiyle değerin yükseleceğinin habercisi gibi gözüküyor. Fakat varsayımın gerçekleşebilmesi için, FIO Protocol geliştiricileri hiçbir hataya yer vermeden daha hızlı bir ilerleme sağlamalılar. Daha fazla platformda bulunması ve daha çok borsada yer alması ile birlikte en değerli kripto paralar listesinde çok daha ön sıralara ilerleyebilir.

En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %200 oranında yükseliş göstermiş olması, FIO Coin geleceğinin büyük kazançlar barındırdığı anlamına geliyor olabilir. Güçlü ve kullanışlı bir projeye de sahip olduğu için birçok kripto para bilirine göre bu piyasalarda yeri sabitlenmiş durumdadır. Hatta FIO Coin yatırımcıları kripto paramızın kısa süreler içerisinde $1 seviyesine ulaşacağını belirtmektedirler. Umarız beklenen olur ve FIO Coin daha fazla noktada aktif bir şekilde kullanılmaya başlanır.

kripto para
kripto para

FIO Coin (FIO Protocol) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

FIO Coin kendi altyapısına ve ekosistemine sahip olan bir kripto para birimidir. Ayrıca tüm tokenlerin blok zincirini tanımlama ve entegre etme yeteneği bulunsa da kendisi herhangi bir altyapıyı desteklememektedir. Bu yüzden anlaşmalı olmayan noktalarda FIO Coin barındırma ve transfer işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bu kripto para biriminin ticaretini ise aşağıdaki kripto para borsaları üzerinden yapabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Liquid
 • Gate IO
 • Bitglobal
 • BitMart
 • Mandala Exchange

Bunların yanında 15’e yakın kripto para borsası üzerinden FIO Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kendi platformları üzerinden de FIO Coin alabilirsiniz. Platform içerisindeki varlıklarınızla işlem ücretlerini ödeyebilir veya stake gibi faiz getirisi sağlayan sistemlere kayıt olabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla FIO Coin nedir, FIO Protocol nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak gibi merak edilen soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız FIO Coin hakkında aradığınız tüm bilgilere içeriğimiz sayesinde ulaşabilmişsinizdir. Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.