Başlangıç Internet En iyi Link Kısaltma Sitesi 2020 – Link Kısaltma Siteleri ile internetten...

En iyi Link Kısaltma Sitesi 2020 – Link Kısaltma Siteleri ile internetten Para Kazanma

0

En iyi link kısaltma sitesi demişken, Link, (URL) kısaltma nedir: Orjinal link uzunluğunu belirli araçlarla kısaltarak paylaşabilmenizi sağlayan hizmettir. Uzun bir link bağlantısını ortalama 15 karaktere kadar düşürerek kullanıcıya büyük kolaylık sunuyor. İlgili web sayfasına yönlendirme yaparak ek adres işlevi gören kısaltma işlemi, İngilizce de “link shorter” olarak adlandırılıyor. Özellikle karakter sınırlamasına sahip sosyal medya platformlarında daha kısa linklerle paylaşım yapmanıza olanak sağlıyor.

URL kısaltmasını bilmiyor olabilirsiniz, ancak bahse girerim her çevrimiçi olduğunuzda bu bağlantılara tıklamışsınızdır. Link kısaltma siteleri, uzun URL’leri kısa URL’lere dönüştürmek için birebirdir.

link kısaltma-webdeyazilim
link kısaltma

Nerelerde Kullanılır?

URL kısaltıcılar, web sitelerinin bağlantılarını sosyal medyada, özellikle de Twitter’da paylaşırken kullanılır, bu da yalnızca 140 karakter sınırında yazmanıza izin verir.

Nasıl çalışır?

Benzersiz bir kısa URL’ler oluştururlar ve bunu orijinal URL’lere bağlarlar ve veritabanlarında saklarlar, böylece bir kullanıcı kısa URL’yi tıklarsa, uzun URL’lere yönlendirilirsiniz.


Önerilen içerik:  Ücretsiz backlink alma yöntemleri


Bu bağlantı sonsuza kadar mı çalışıyor?

Bazı servis sağlayıcılar bu URL’lerin hiçbir zaman sona ermediğini iddia ediyor, ancak bu doğru değil. Sahip siteleri, isterlerse veya gerektiğinde herhangi bir bağlantıyı kaldırabilir. Bazı URL’ler web sitesini kısaltırken, oluşturulan URL’lerin ömrü 5 dakika ile 24 saat arasında sınırlanır.

En iyi Link Kısaltma Siteleri 2020

1. Goo.gl 

2012’de Google tarafından bu tür hizmetler yükselişte iken başlatıldı. Bu günlerde oldukça popüler hale geliyor. Bir URL’lere alınan tıklama sayısını izlemenize olanak sağlar.

2. Bit.ly 

En popüler ve çevrimiçi olarak kullanılabilen en eski URL kısaltma hizmetlerinden biridir.  URL’lerin istatistik kazanımını sağlar. Ayrıca bir şirket veya marka için özel URL’ler oluşturabilir.

3. Su.pr 

Su.pr, StumbleUpon’un resmi URL kısaltıcısıdır. Hatta zamanlama özelliğine sahiptir ve ayrıca çevrimiçi yayınlamak için en iyi zamanın ne olduğunu size söyleyecektir. Aynı anda Facebook,Twitter ve StumbleUpon’da gönderi paylaşmanıza olanak tanır.

4. Adf.ly

URL’leri kısaltmanın yanı sıra biraz para kazanmak istiyorsanız, o zaman bu tam size göre. Kısaltılmış URL’lerinizdeki her 1000 tıklama için size 4-5 $ verirler. Ancak reklamları can sıkıcı olduğu için Adf.ly bağlantılarından her zaman uzak durma eğilimindeyim.

5. T.co 

Eğer bir Twitter kullanıcısıysanız, Twitter kullanıcılarının hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Aslında twitter, bir tweet’te otomatik olarak “t.co” bağlantısını oluşturur. Bu hizmet, tweet’lerinde spam olmasını önlemek için Twitter tarafından sağlanmaktadır. Ancak sorun şu ki; Yalnızca Twitter alan adlarının URL’lerini kısaltması.

Sizin bu içerik hakkında görüşleriniz neler yorum yaparak bizimle paylaşın.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!