En iyi Kombi Markası | +12 Kombi Markası ✔️ 2023

Kış ayları için en önemli öncelik kombi seçimi. Fiyatların da artmasıyla birlikte hem evi sıcak tutacak hem de performansı doğrultusunda tasarruf sağlayabilecek bir kombi seçeneği cazip geliyor. En iyi kombi markası hangisidir? Bu sorunun cevabı evinize ve bütçenize bağlı olarak değişecektir.

İyi bir kombi, evin her tarafına yeterli sıcak suyu sağlamalıdır. Duşlarınız, banyolarınız ve lavabolarınız için bol miktarda sıcak su sağlamalıdır. En soğuk kış aylarında radyatörlerinizin borularını sıcak tutmalıdır.

En iyi Kombi Markası
En iyi Kombi Markası

Bir kombi sistemi, hacimli bir depolama tankı olmadan, geleneksel kombilere kıyasla evinizde çok az yer kaplar. Kombine kazanlar, soğuk su tedarikini doğrudan şebekeden aldığından, geleneksel kazanlara göre montajı daha kolaydır.

En iyi kombiler büyük oranda enerji verimliliği yüksek ve ekonomiktir. Eğer doğru markayı seçerseniz en az 10-20 yıl yeni bir kombi alma derdiniz olmaz. Enerji verimliliği ve maliyet tasarrufu, bugünlerde birçok hane için en önemli konular. Eğer daha fazla araştırma yapmak niyetindeyseniz, diğer içeriğimize de bakabilirsiniz: Kombi Tavsiye: En iyi 6 Kombi Tavsiyesi & Fiyatları ✔️

En İyi Kombi Markası

Kominiz 15 yaşından büyükse ve yoğuşmasız kombi kullanıyorsanız, yenilemeyi düşünebilirsiniz. Veya daha tasarruflu bir modele geçebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma göre uzmanların sizin için önerecekleri kombi tipleri farklı olacaktır. Üç farklı kombi çeşidi içerisinde seizin evinizin konumuna ve çevre şartlarınıza göre kombi seçimleri değişecektir.

En iyi Kombi Markası
En iyi Kombi Markası

En İyi Kombi Markası – Hermetik Kombi

Hermetik kombilerde doğal gazın yanmasıyla birlikte ortaya çıkan su buharı olduğu gibi havaya salınmaktadır. Hava sirkülasyonu olmayan yerler için ideal bir kombi türüdür.

 1. Baymak Lambert LPY 24 FI 
 2. Demirdöküm Nitromix P-24 24Kw 
 3. Buderus Logamax Plus GB062 24 kW 
 4. Bosch Condens 2500 W WBC 24-1 DCE 

En İyi Kombi Markası – Yarı Yoğuşmalı Kombi

Yarı yoğunlaşmalı kombiler ise, hermetik ve tam yoğuşmalı kombilerin aksine içerisine bir eşanjör ilave edilmektedir. Tam yoğuşmalı kombilerden düşük ama hermetik kombilerden fazla verim sağlamaktadır.

En iyi Kombi Markası
En iyi Kombi Markası
 1. Buderus Logamax Plus GB012-25K
 2. Lambert (Baymak) Attivo 24/24 LN 
 3. Baymak Luna Avant 24/24 LN
 4. Baymak&Brötje Star Bridge 24/24 LN 

En İyi Kombi Markası – Tam Yoğuşmalı Kombi

Tam yoğuşmalı kombiler, özel bir yapı olarak tasarlanmaktadır. Özel bir yanma odasına sahip olan bu tür kombilerde yanmayla birlikte ortaya çıkan su buharı dönüştürülerek %100’ü geçen bir verimlilik sağlanmaktadır.

 1. Buderus Logamax Plus GB122i
 2. Demirdöküm Atromix 20 kW
 3. Baymak Duotec Compact 24 Kw
 4. Bosch Condens 2300i W

Yorum yapın