En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir? ✔️ 2023

Emek tasarrufu sağlayan en önemli temizlik yardımcılarından biri çamaşır makineleri. Büyük saatler harcamadan kısa süre içerisinde çamaşırları yıkayabildiğimiz bu makineler, fiyatları nedeniyle satın almadan önce kapsamlı bir değerlendirme gerektiriyor. En iyi çamaşır makinesi hangisidir? sorusu bu nedenle önem taşıyor.

Çamaşır makineleri artık her evde bulunuyor. Çoğu son yıllarda yeni özelliklerle donatılmış durumda. Diğer ev aletleri gibi çamaşır makinelerine de teknolojik yeniliklerle hayatı kolaylaştırıcı özellikler dahil edildi. Bazıları uzaktan çalıştırmayı ve diğer gelişmiş özellikleri etkinleştirmek için bir akıllı telefona bağlanabilir veya çoğu artık her yıkamada kullanılan enerji veya suyu sınırlayan eko ayarlarla donatılmıştır.

En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?
En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?

Çamaşır makinesi ile birlikte son yıllarda kurutma makineleri de çok fazla satın alınmaya başlandı. Zaruri bir ihtiyaç olarak görülmeye başlayan kurutma makinelerinden bir tane edinmek istiyorsanız, diğer içeriğimize de bakabilirsiniz: En iyi 7 Çamaşır Kurutma Makinesi & Fiyatları ✔️

En İyi Çamaşır Makinesi

Bir çamaşır makinesinin göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz en önemli özellik, temel performans özellikleri. Kapasitesi, taşıyabileceği yük, enerji derecesi ve eko ayarlarını dikkate alarak bir değerlendirme yapabilirsiniz. Evde çıkan çamaşır hacminize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Bir diğer önemli özellik ise sıkma döngüsüdür. Eğer kurutma makinesi almayacaksanız, dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri budur. Çünkü bu özellik, yükü makinedeyken kısmen kurutarak toplam kurutma süresini azaltmaktadır.

En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?
En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?

Kurutma makinesi performansı vermese de iç mekanda kurutma yapacaksanız bu özelliği dikkate almanızı öneriyoruz. Bir çamaşır makinesinin maksimum sıkma hızı ne kadar yüksek olursa, kurutma kapasitesi de o kadar iyi oluyor. Bunun yanı sıra iki özelliği bünyesinde barındıran makineler de seçebilirsiniz.

Eğer marka bazında bir değerlendirme istiyorsanız, En iyi Çamaşır Makinesi Marka Model Tavsiye ✔️ içeriğimize göz atabilirsiniz. Bu içeriğimizde ise evde yerleştirmek istediğiniz mekana göre tercih edebileceğiniz en iyi çamaşır makinesi seçenekleri bütün bu özellikler dikkate alınarak listelenmiştir.

Bağlantısız En İyi Çamaşır Makinesi

Bu tür makineleri evin istediğiniz yerine koyabilir, daha sonra tekrar yerini değiştirebilir ve dilediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz. Koymak istediğiniz yerde bağlantı borularını da hesaba katarak en az 15 cm’lik bir mesafe bırakmanız gerekmektedir.

Eğer kurutma makineniz ile yan yana koymayı düşünüyorsanız da aralarında en az 3 cm boşluk olmasına özen göstermelisiniz. Yerinizin uygun olmaması dolayısıyla üst üste koymayı planlıyorsanız, boyutlarını ve uygunluklarını kontrol etmelisiniz.

En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?
En iyi Çamaşır Makinesi Hangisidir?

Entegre olmayan çamaşır makineleri içerisinde en iyi olarak sınıflandırılanlar:

 1. BOSH WGA252XVTR SERİE 4 10 KG
 2. Siemens WM14XM8XTR
 3. Samsung 10.5 Kg 1400 Devir
 4. Vestel CMI 128222
 5. Hoover WDXOA5106AH/5-17
 6. Arçelik 9123 N Mg A+++ 
 7. Altus AL 9101 D A+++ 
 8. BEKO BK 9121 PRMG
 9. Electrolux EW6F3146EB A+++

Entegre Tipi En İyi Çamaşır Makinesi

Çoğunluk diğer ev eşyaları ile birlikte entegre alınmak istenen çamaşır makinelerinde seçenekler biraz daha kısıtlıdır. Bu gibi çamaşır makinelerinde boyut önemli olmaktadır. En iyi çamaşır makinesi seçenekleri içerisinde değerlendirebileceğiniz modeller:

 1. Bosch WIW28301GB 
 2. SMEG LST147 
 3. BEKO Pro WIX845400 
 4. NEFF W543BX1GB
 5. INDESIT 097BIWDIL75125UKN
 6. AEG L8FC8432BI

Yorum yapın