En iyi 12 Adım Sayar Uygulaması İnternetsiz ✔️ Ücretsiz 2023

Günlük ne kadar yürüyüş yaptığınızı öğrenmek için en iyi adım sayar uygulaması işinizi kolaylaştırır. Hem kaç adım attığınızı öğrenirsiniz, hem de kalori hesabı yapmanıza yardımcı olur. Sadece pedometre (adım sayar) olarak kullanabileceğiniz uygulamaların yanı sıra hem adım sayar hem de kalori hesabı yapan uygulamalar mevcuttur. Böylece forma girmek çok daha kolaydır.

En iyi 12 Adım Sayar Uygulaması – 2022

en iyi adımsayar uygulaması
en iyi adım sayar uygulaması

Adım sayar uygulamaları telefonunuzu yanınızda olduğu her an çalışacaktır. Elinizde, cebinizde ya da çantada olması fark etmez. Ayrıca ekran kilidi açık ya da kapalı olması da çalışmasını değiştirmez. İnternetsiz adımsayar uygulaması internet ve şarj tüketmemesi ile oldukça kullanışlıdır.

Android kullanıcısı iseniz adım sayar olarak kullanabileceğiniz uygulamalar içinden güvenilir olanları seçmelisiniz. Çünkü yanlış hesap yapan uygulamalar sizi yanıltabilir. Bu tür uygulamalar çokça şarj tüketebilir. Daha az şarj harcayan uygulamaları seçmeye özen göstermelisiniz.

1. Adım Sayar – Ücretsiz Pedometre Ve Kalori Sayacı

Adım Sayar – Ücretsiz Pedometre Ve Kalori Sayacı
Uygulama AdıAdım Sayar
İndirme Sayısı50 Milyon +
Genel Puan4,9 (1,3 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

En iyi adımsayar uygulamaları arasında sevilen bir uygulamadır. Az şarj tüketmesi ile öne çıkar. Adım sayma, yürüme süresi hesaplama, yakılan kalori, içilen su gibi tüm detaylar hesaplanır. Sağlığınız ve formunuz için kullanılabilecek bir uygulamadır. Toplanan verilerle sizin için haftalık grafikler oluşturulur ve performansınızı görmeniz sağlanır. Ayrıca uygulama içinde size yararlı olacağı düşünülen beslenme ve spor tüyoları da verilecektir.

Uygulamanın App Store bağlantısı bulunmuyor. Resmi web sitelerinde de App Store bağlantısı eklenmediği için sadece Google Play kullanıcıları yani Android telefon kullanan kişilerin kullanabileceği bir adım sayar uygulamasıdır.

2. StepApp Adım Sayar

StepApp Adım Sayar
stepsapp
Uygulama AdıStepApp Adım Sayar
İndirme Sayısı5 Milyon +
Genel Puan4,6 (70,9 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Adım sayar olarak sunulan uygulamada aynı zamanda kalori hesaplama da mevcut. Yürünen mesafeyi hesaplama ve kilo kaybını hesaplama gibi ek özellikler de sunuluyor. Bu uygulamanın ara yüzü oldukça basit olduğu için herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecektir.

3. Pacer Pedometre ve Adım Sayar

Pedometre – Adım Sayacı Kalori Ve Kilo Takipçisi 
pedometre
Uygulama AdıPacer Pedometre
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,7 (879 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

En iyi adımsayar uygulaması arayanlar için seçeneklerden biridir. Ücretsiz olan uygulama aynı zamanda az şarj tüketir. Hem adım sayar hem de kalori takibi yapar. Elde ettiği verilerle hazırladığı istatistikleri size sunarak kendiniz için ders çıkarmanızı sağlar. Ayrıca kalorisi düşük sağlıklı tariflerle kalori hedefinizi destekler.

4. Pedometre – Adım Sayıcı, Kalori ve Kilo Takipçisi

Pedometre - Adım Sayıcı, Kalori ve Kilo Takipçisi
step counter
Uygulama AdıPedometre – Adım Sayıcı
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,6 (12,5 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Android için en iyi adım sayar denilince muhtemelen karşınıza bu uygulama çıkar. Hatırı sayılır bir indirme sayısına sahip olan uygulama diğerlerine nazaran daha çok özellik sunmaktadır. Adım sayma, kalori takibi, arkadaşlarınla iletişim gibi özellikler vardır.

Eğilimler sekmesinden kendi geçmişinizi görebilirsiniz. Gruplar sekmesinden uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarınızla iletişime geçebilir, verilerini görebilir ve birbirinizi teşvik edebilirsiniz. Ben sekmesinden ise kilo takibi yapmanız sağlanır.

Konumunuzu harita üzerinden izleme özelliği mevcuttur. Sağlıklı atıştırmalık tarifleri ile kalorisi düşük yemekler önerir. Doğruluğunun yüksek olması ve pek çok telefonla uyumlu olması sayesinde sevilerek kullanılır.

5. Adım ve Kalori Sayacı

Adım ve Kalori Sayacı
adım ve kalori sayacı
Uygulama AdıAdım ve Kalori Sayacı
İndirme SayısıVeri Yok
Genel Puan4,9 (4,6 Bin Oy)
Android 🔴Google Play Store
iOS 🟢App Store

İPhone için en iyi adım sayar arayanlar bu uygulamayı kullanabilirler. GPS izleme yapmayıp telefondaki sensörü kullandığı için hem internet hem de şarj tüketimi konusunda oldukça cimridir. Apple Watch ile de uyumludur.

Yürüme mesafesi, hızı, kalori yakımı gibi özellikler sunulur. Giriş yapmadan kullanıma uygundur.

6. Adım İzleyici – Adım Sayar

Adım İzleyici - Adım Sayar
Uygulama AdıAdım İzleyici
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,9 (406 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Adım izleyici uygulaması en iyi adım sayar uygulamalarından biridir. 10 milyondan fazla indirmeye sahip bu adım sayar uygulaması 550bin kullanıcıdan 4,9 ortalama puan almayı başarmıştır.

Adım sayma takibi gün içerisinde sürekli olarak yapılır. Bu da telefonunuzda güç tüketimine sebep olur. Fakat bu adım sayar uygulaması günlük adımlarınızı büyük oranda pilden tasarruf sağlayan yerleşik sensörlerle sayıyor.

7. Adım Sayar GPS – adım sayacı

Adım Sayar GPS - adım sayacı
Uygulama AdıAdım Sayar GPS
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,5 (3,26 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

GPS üzerinden adım sayma ve kat ettiğiniz mesafenin ölçüsünü görme gibi özellikler arıyorsanız Adım Sayar GPS – Adım Sayacı uygulaması tam size göredir.

İnternetsiz adımsayar olma özelliği ile rakiplerine bu alanda üstünlük sağlayan bu adımsayar uygulaması kalori hesaplama ve kilo verme ipuçları ile donatılmıştır. 500.000 üzerinde indirmeye sahip olan bu uygulamayı mutlaka deneyip kararınızı öyle verin.

8. Pedometre – Adımsayar

Pedometre - Adımsayar
Uygulama AdıPedometre – Adımsayar
İndirme Sayısı50 Milyon +
Genel Puan4,6 (792 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Android ve iOS için en iyi adımsayar uygulamalarından biri olan Pedometre – Adımsayar uygulaması oldukça kullanışlı bir uygulama.

Diğer adımsayar uygulamalar ile aynı görevi üstlense de App Store üzerinde 4,9 oy almayı başarmış bu uygulama oldukça beğeniliyor. “Pedometre” attığınız adım sayısını kaydeder ve yaktığınız kalori miktarı, mesafe, yürüyüş süresi ve saatlik hızla birlikte gösterir.

Adımsayar, aşağıdaki insanlar için tavsiye edilir:

 • – Adım sayınızı kontrol etmek istiyorsanız.
 • – Bir adımsayar denemek istiyorsanız.
 • – Bir diyete girmek istiyorsanız.
 • – Yürüyüşlere ve gezintilere gidiyorsanız.
 • – Koşuya gidiyorsanız.
 • – Popüler bir adımsayar kullanmak istiyorsanız.
 • – Adımsayar ekranınızı sosyal medyada paylaşmak istiyorsanız.
 • – İşiniz için çok yürüyorsanız.
 • – Kullanımı kolay bir adımsayar istiyorsanız.
 • – Daha fazla yürümek istiyorsanız.
 • – Bir yürüyüş alışkanlığı oluşturmak istiyorsanız.
 • – Kendinizi formsuz hissediyorsanız.
 • – Sizin sevdiğiniz bir teması olan bir adımsayar kullanmak istiyorsanız.
 • – Etrafta elde taşınır bir adımsayar taşımak yerine akıllı telefonunuzu kullanmak istiyorsanız.

9. Adım sayar GPS koşu pedometre

Adım sayar GPS koşu pedometre
Uygulama AdıAdım sayar GPS
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,3 (10,8 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Uygulama marketleri üzerinde en çok indirme ve yorum alan adım sayar uygulamalarından biri de Adım sayar GPS koşu pedometre adlı uygulamadır. Uygulamada standart adım sayar özellikleri bulunur. GPS üzerinden adım sayma ve diğer kalori yakma aktiviteleri için takip özellikleri bulunur.

10. Adım Sayacı Yürüyüş Adımsayar

Adım Sayacı Yürüyüş Adımsayar
Uygulama AdıYürüyüş Adımsayar
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,1 (51,1 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Spor yaparken pek çok veriyi depolamak ve bu veriyi spor aktivitelerini geliştirmek son derece önemlidir. Fitness uygulamaları genellikle adım sayma, kalori hesaplama gibi özellikleri bizlere sunar.

Bu uygulama ise bu özelliklerin yanı sıra motivasyon sistemi, haftalık ilerleme, arkaplanda çalışma ve batarya sağlığı gibi ek özellikleri de içerisinde barındırır.

11. Samsung Health

Samsung Health
Uygulama AdıSamsung Health
İndirme Sayısı1 Milyar +
Genel Puan3,6 (1,41 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Pek çok Samsung kullanıcısının bildiği Samsung Health uygulaması oldukça popüler bir adım sayar uygulaması. Çok kapsamlı özellikleri olan bu uygulama özellikle Samsung Akıllı Saatler ile oldukça uyumludur.

Platformlardaki yorumları biraz düşük kalsa da bu uygulamayı mutlaka deneyin ve adım sayma aktivitenizi kayıt altına alırken spora ayırdığınız vakti en verimli şekilde geçirin.

12. Google Fit: Aktivite İzleme

Google Fit: Aktivite İzleme
Uygulama AdıGoogle Fit
İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,1 (546 Bin Oy)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Google’ın geliştirmiş olduğu bu adım sayar uygulaması da oldukça popüler. Bu popülerliğin arkasında çok büyük bir marka olmanın verdiği de var elbette. Fakat ilgili uygulama Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Amerikan Kalp Derneği (AHA) işbirliği ile geliştirilip yayınlanmış.

Bu da demek oluyor ki ilgili uygulama ciddi yatırımlar alarak en iyi verileri göstermeye programlanmış. Adımlarınızı saymak ve kalori takibinizi yapmak için oldukça iyi bir uygulama.

Adım Sayar Uygulamaları – Sonuç

Android  ve iOS (iPhone) için en iyi adım sayar uygulamalarını listelediğimiz bu içeriğin sonuna geldik. Listedeki uygulamalar sayesinde adımlarınızı sayabilir ve günde kaç adım attığınızı rapor olarak kayıt edebilirsiniz. Daha sonra bu raporlara göre dönemsel olarak ne kadar adım attığınızı ve ne kadar kalori harcadığınızı detaylı olarak analiz edebilirsiniz.

Adım sayar uygulamaları sayesinde günlük kalori hedefinizi tamamlayabilirsiniz. Kaç adım attığınızı bilmek, kısa ve uzun sürede kalori analizleri yapmanıza yardımcı olur. Günlük atılan adımı sayan uygulamaların kullanılması oldukça yaygınlaşıyor. En iyi adım sayar uygulamalarını yazımızda bulabilir ve içinden size en uygun olanı tercih edip kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Yaşam için Adım Sayar İndir
Sağlıklı Bir Yaşam için Adım Sayar İndir

Sağlıklı Bir Yaşam için Adım Sayar İndir

Gündelik hayatımızda hareket etmek son derece önemli. Sağlıklı yaşamak için teknolojinin imkanlarından faydalanmak da bir o kadar önemli. Adım sayar indirerek günde kaç adım attığınızı ve kaç adım atmanız gerektiğini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Adım sayar saat yardımı ile de bu imkanlara erişebilirsiniz. Akıllı saatler bu konuda oldukça yenilikçi özelliklerle karşımıza çıkıyor. Adım sayar özelliği olan saatleri satın alarak adım sayınızı an be an ölçebilirsiniz.

Xiaomi Adım Sayar

Xiaomi adım sayar uygulamaları ve saatleri ile bu alanda oldukça başarılı bir marka. Giyilebilir teknoloji konusunda oldukça büyük bir pazara sahip olan bu markanın adım sayar ürünlerini de incelemekte fayda var.

Sağlıklı Bir Yaşam için Adım Sayar İndir
Sağlıklı Bir Yaşam için Adım Sayar İndir

iPhone Adım Sayar

iPhone adım sayar uygulamaları ve Apple Watch ürünü ile pazarda yer almayı bu alanda da başarmış. Giyilebilir teknoloji yatırımları oldukça popüler olan Apple, adım sayar uygulama ve saatleri ile hizmet veriyor. Apple ürünlerini beğeniyor iseniz mutlaka iPhone adım sayar uygulama ve donanımlarını inceleyin.

En iyi adımsayar uygulaması hakkında sıkça sorulan sorular;

Akıllı telefonunuz için en iyi adımsayar uygulamalarını araştırırken pek çok soruya denk gelebilirsiniz. Ziyaretçilerimizin bize iletmiş olduğu bazı soruları bu bölümde sizlerle paylaşıyoruz. Sadece soruları değil, yanıtları da sizlerle paylaşarak benzeri soruları sormak isteyen ziyaretçilerimize zaman kazandırmayı ve bilgi vermeyi hedefliyoruz.

En iyi adımsayar uygulaması hangisidir?

Google Play Store üzerinde bulunan Adım Sayar – Pedometre ve Kalori Sayacı adındaki bu adımsayar uygulaması adından sıkça bahsettiriyor. Market üzerinde de editörün seçimi arasında kendisine hep yer buluyor.

1 milyon üzerinde değerlendirmeden 5 üzerinden 4,9 puan almayı başarmış bu uygulama en iyi adımsayar uygulaması olarak adlandırılabilir.

Cep telefonu adımsayar için uygun bir teknoloji midir?

Adımsayar uygulamalarının en iyi çalıştığı donanımlardan biri de akıllı telefonlardır. Akıllı saatler ve akıllı telefonlar için geliştirilmiş en iyi adımsayar uygulamaları ile hem kalori hesabı yapabilirsiniz hem de ne kadar hareket ettiğinizin istatistiğini tutabilirsiniz.

Samsung adımsayar uygulaması yayınladı mı?

Samsung Health uygulamasında adımsayar özelliği bulunuyor. Samsung adımsayar uygulaması olarak da bilinen bu uygulamayı Samsung telefonlarınızda kullanabilirsiniz.
Diğer uygulamalar da Android platformlarında çalıştığı için Samsung telefonlarda da çalışmaktadır.

Ücretsiz adımsayar uygulamaları iyi çalışıyor mu?

Adımsayar uygulamalarının pek çoğu ücretsizdir. Uygulama içi satın almalar içerseler de pek çok özelliği ücretsiz olarak kullanmanıza izin verirler. Ücretsiz adımsayar uygulamaları iyi çalışır.

Huawei adımsayar uygulaması yayınladı mı?

Huawei’nin geliştirmiş olduğu adımsayar uygulaması Huawei Health ile adımsayar gibi özelliklere erişebilirsiniz. Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Uygulama sağlık için bir dizi farklı özellikleri de bünyesinde barındırır.

Türkçe adım sayar uygulaması işlevsel midir?

Pek çok uygulamanın Türkçe dil desteği bulunuyor. Yayıncıları Türk olmasa da Türkiye pazarını es geçmediklerini görmek mümkün. Pek çok adımsayar uygulamasının Türkçe versiyonu var. Ve diğer dillerdeki tüm özellikler Türkçe dilinde de kullanılabiliyor.

İnternetsiz adım sayar uygulaması olur mu?

İnternetsiz adımsayar uygulaması olur. Listede yer alan uygulamalardan birkaçı internet kullanmadan adım sayıyor ve ölçüm yapıyor.

Ücretsiz pedometre ve kalori sayacı uygulaması bulabilir miyim?

Google Play Store ve App Store üzerinde pek çok pedometre ve kalori sayacı uygulaması bulunuyor. Bunlardan en iyi 3 tanesi genelde editörün seçimi oluyor. Farklı uygulamaları deneyerek farklı özellikleri keşfedebilir ve sizin için en iyi pedometre vs kalori sayacı uygulamasını bulabilirsiniz.

Yorum yapın