DGB Coin Nedir? DigiByte Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

DGB Coin Nedir? (DigiByte) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

DGB Coin nedir sorusu, madencilik yapacak kripto para birimi arayan ve güçlü bir DeFi projesine ihtiyaç duyan yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz aylarda tüm zamanlar en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran 2014 yılından beri piyasalarda varlığını kanıtlamış olan kripto paramız ve projesi, altyapısı dahilinde birçok kripto para biriminin de piyasalara sunulmasında büyük rol oynadı. Halen büyük bir topluluk tarafından bilinmemekte, buna rağmen marketteki etkisi yok sayılamayacak seviyededir. İçeriğimizde DGB Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıl, fiyatı ne kadardır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız.

DGB Coin Nedir? DigiByte Nasıl ve Nereden Alınır?
DGB Coin Nedir? DigiByte Nasıl ve Nereden Alınır?

DGB Coin (DigiByte) Nedir?

DGB Coin, 2014 yılında DigiByte ismi verilen firma tarafından piyasaya sürülmüş ve merkeziyetsiz bir yapıya bürünerek tanıtılmıştır. Hız ve güvenlik konularında da büyük atılımlar yapmayı amaçlayan ve blok zincirleri üzerindeki problemlerin giderilmesi noktasında birçok gelişim sunan projemiz, uzun süredir piyasalarda bulunmasına rağmen halen kendisini geliştirmeye devam ediyor. Geliştirici ekip, blok zinciri ağının Bitcoin ve Litecoin gibi büyük kripto para birimlerine göre daha hızlı ve güvenli bir ağ geliştirdiklerini, böylece ilerleyen zamanlarda bu kripto para birimlerinden daha etkili olacaklarını iddia ediyorlar. Fakat bilinirliği fazla olmadığı için bu hedeflerine ulaşmak için daha önlerinde uzun bir yol bulunuyor.

DigiByte projesi, diğer kripto para birimleri gibi farklı sektörlere hitap eden ve ciddi anlam taşıyan bir yapıya sahip değil. Çıktığı ilk dönemlerde Bitcoin rakibi olarak tanınmasına rağmen bugün ortalama ve eskimiş bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Buna rağmen birçok yatırımcı kripto paramıza halen yatırım yapıyor ve madenciler DGB Coin kazımı yapmaya devam ediyorlar. Güvenlik konusunda da cüzdanlar için büyük yenilikler getirmiş olan DGB Coin, aktarım konusunda gerçekten de başarılı gibi gözüküyor. DigiByte projesi ve DGB Coin hakkında teknik detayları öğrenmek isterseniz DigiByte Community Infopaper sayfasına göz atabilirsiniz.

DGB Coin İstatistikleri

DGB Coin istatistikleri incelendiğinde birçok noktadan Bitcoin’e benzerlik gösterdiğini görebilirsiniz. Örneğin Bitcoin arz miktarı 21 Milyon adetken, DGB Coin arz miktarı 21 Milyar adettir. Buna rağmen market hacmi bakımından maalesef çoğu kripto paraya göre geri sıralarda yer almaktadır. Yine de yeterli ve güçlü istatistiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 • DGB Coin (DigiByte) toplam market hacmi 1 Milyar Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Maksimum arz miktarı 21 Milyar adet olan kripto paramızın 14,8 Milyar adeti dolaşımdadır.
 • DGB Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

DGB Coin, madenciliği yapılabilir bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Arz miktarı da belli dönemlerde azaltılmaktadır. Mantık olarak incelendiğinde ise arz miktarının maksimum seviyeye ulaşması Bitcoin ile yakın zamanlarda gerçekleşecektir. Bunun yanında ödeme sistemleri olarak kullanılmasının yaygınlaştırılması buradaki değerleri tamamen değiştirebilir.

kripto para
kripto para

DGB Coin Yorum

DGB Coin ne kadar Bitcoin rakibi olarak hız, güvenlik ve merkeziyetsiz yapısıyla öne çıkarılmış olsa da asıl amacı bir ödeme sistemi oluşturmak ve geleceğin teknolojilerini blok zincirlerine entegre etmektir. Son zamanlarda DigiByte projesinin ismi IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojileri ile bir anılmaya başlanmış ve NFT pazarlarında da ulaşılabilir, kullanılabilir hale gelmiştir. Bu durum kripto paramızın yeni teknolojilere de ayak uydurabildiği anlamına gelmektedir.

DGB Coin, son zamanlar oyun piyasalarına da girdi ve kendi oyunları ile gündeme gelmeyi başardı. Böylece artık NFT pazarlarında oyun içi ögelerin alımı ve satımı yapılabilecek, böylece daha çok kişi kripto paramız hakkında bilgi sahibi olacak. Bu yüzden DGB Coin yorumları incelendiğinde kripto paramızın büyük bir potansiyele sahip olduğu görülebilir. Ayrıca arz miktarının maksimum seviyesine ulaşması durumunda daha hızlı bir şekilde değer kazanacağı düşünülmektedir. Günümüz itibariyle ise en değerli kripto paralar listesinde 136. Sırada bulunmaktadır.

DGB Coin Fiyatı

DGB Coin fiyatı günümüzde $0.042 ile $0.069 arasında değişkenlik gösteriyor. 2021 yılında kripto para birimlerinin boğa sezonuna girmiş olması kripto paramızı da etkiledi ve tüm zamanlar rekorunu kırmayı başardı. Daha sonrasında biraz gerilemiş olmasına rağmen her an yeni bir rekora yükselecekmiş izlenimi vermektedir.

 • DGB Coin (DigiByte) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $0.1825 olarak kaydedildi.
 • DGB Coin (DigiByte) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2014 tarihinde $0.00002028 olarak kayıtlara geçti.

İlk dönemlerinde sabit bir ilerleme sergileyen ve çok fazla yükseliş göstermeyen DGB Coin, şimdilerde yüksek fiyat hareketliliği sayesinde küçük ve kısa vadeli yatırımcıların da ilgi odağı durumunda. Geçtiğimiz yıllarda en değerli kripto paralar listesinde çok daha ön sıralarda bulunmasına rağmen gerilemesinin sebebi ise market hacminin yeterli olmamasından kaynaklanıyor.

DGB Coin Geleceği

DGB Coin geleceği hakkında söylenecek neredeyse her şeyi yukarıda zaten siz okuyucularımıza belirttik. Fakat yine de kripto paramızın geleceği hakkında net bir yargıya varabilmek için yatırımcıları ve kripto para bilirleri tarafından belirtilen görüşleri de incelemekte fayda var. Eski bir teknoloji olduğu için eskisi kadar önem verilmese ve tutunmayı başarmasa da en yüksek seviyesini çok uzun süre önce görmüş olduğunu ve en düşük seviyesinden günümüze %238000 oranında yükselmiş olduğunu unutmamak gerekiyor. Yeni teknolojilere de ayak uydurmaya çalışan DGB Coin, ilerleyen zamanlarda daha fazla kişinin dikkatini çekerek popüler olduğu günlere geri dönebilir.

DigiByte projesi ve DGB Coin güçlü bir kripto para projesi olarak karşımızda bulunuyor. Bu yüzden ne kadar bilinmiyor olsa ve benzeri kripto para birimleri kadar yükselmeyi başaramamış olsa da bu ilerleyen zamanlarda unutulacağı anlamına gelmiyor. Çünkü kripto paramız piyasalarda varlığını kanıtlamış ve bunu sürdürmeyi başaracak bir kripto para birimidir. DGB Coin’e güvenen yatırımcılar da ilerleyen birkaç yıl içerisinde yeni rekorları göreceğimizi ve 2030 yılına kadar $1 seviyesine ulaşacağını belirtiyorlar. Yeterli market hacmine ulaşabilir ve yeni teknolojilere ayak uydurabilirse, bunu başarması hiç de zor olmayacaktır.

kripto para
kripto para

DGB Coin (DigiByte) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

DGB Coin kendi altyapısına ve ekosistemine sahip bir kripto para birimi olmasına rağmen uzun zamandır piyasalarda yer aldığı için birçok platform tarafından destekleniyor. Bu sebeple kripto paramıza kolayca ulaşabilir, sahip olabilir ve ticaretini gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanında kendi platformları üzerinden de işlemler yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıdaki kripto para borsaları üzerinden DGB Coin alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Bittrex
 • Huobi Global
 • Bitfinex
 • WazirX
 • Bitvavo
 • Upbit
 • Bitci – Türk Borsası
 • BitTürk – Türk Borsası
 • BitMart
 • Bitrue

Bu borsaların yanında 100’e yakın kripto para borsası ve sayısız kripto para platformu üzerinde DGB Coin’i bulabilir ve alabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıkları birçok dijital ve soğuk cüzdanda barındırabilir, bunun yanında klasik madencilik yöntemleri ile DGB Coin kazanabilirsiniz. Kısacası bu kripto parayı kazanmak, harcamak, transfer etmek ve barındırmak oldukça kolaydır.

İçeriğimizde DGB Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi en çok sorulan soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde DGB Coin hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilmiş ve kendi analizleriniz ile yatırım planınızı oluşturmuşsunuzdur. Benzer inceleme içerikleri için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.