COMP Coin Nedir? Compound Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

COMP Coin Nedir? (Compound) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Sürekli yükselişleriyle bilinen ve birçok yatırımcının faiz geliri elde etmesini sağlayan bir kripto para birimi ile karşı karşıyayız. Comp Coin nedir sorusu bahsettiğimiz nedenlerden ötürü son zamanlarda birçok kripto para yatırımcısı tarafından araştırılmakta.

Kripto para sektörünün Dünya devleriyle anlaşmalar sağlayan ve DeFi projelerinin önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Compound Coin ve Compound Protokolü, kripto para ile ilgilenen herkesin bilmesi gereken bir proje. İçeriğimizde tüm detaylarıyla COMP Coin nedir, fiyatı ne kadardır, sağladığı avantajlar nelerdir, geleceği ve yorumları nasıldır, nereden satın alınır gibi soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

COMP Coin Nedir? Compound Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
COMP Coin Nedir? Compound Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

COMP Coin (Compound) Nedir?

COMP Coin’in ne olduğunu öğrenmeden önce Compound protokolünü ve platformunu öğrenmek gerekiyor. Compound, kullanıcılara düşük ücretlerle borç veren, borç alan ve faiz getirisi elde etmeyi sağlayan, içerisinde birçok akıllı sözleşmeyi barındıran DeFi platformudur. Ledger, Bitgo gibi dijital cüzdanlarla ve Binance, OKEx gibi borsalarla anlaşması bulunmaktadır. Bunun yanında yönetim için Compound Dashboard, DeFi Saver, InstaDapp ve ANKR gibi platformları da bünyesinde barındırmaktadır.

COMP Coin ise Compound platformunun yönetim tokeni olarak karşımıza çıkmaktadır. ERC-20 altyapısına sahip olan bu kripto para birimi, Compound üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin sonucu olarak havuz üzerinden ödül olarak dağıtılmaktadır. Ayrıca COMP Coin stake etme gibi özellikler de bulunmaktadır. Bunun yanında platform üzerinde COMP Coin ile düşük maliyetli ve hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. COMP Coin ve Compound protokolü hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz Compound Docs sayfasını inceleyebilirsiniz.

COMP Coin İstatistikleri

COMP Coin özellikle Compound üzerinde verdiği ve aldığı faizler sayesinde yatırımcılar tarafından çokça tercih edilen kripto para birimlerinden biri. Bu sebeple, 2020 yılının ortalarında halka arz edilmiş olmasına rağmen günümüze kadar istikrarlı bir yükseliş sergiledi. COMP Coin istatistikleri de bu durumu kanıtlar nitelikte. Bugün milyarlarca dolarlık bir pazara hükmediyor.

 • COMP Coin (Compound) toplam market hacmi 4,2 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • COMP Coin toplam arz miktarı 10 Milyon adetken, dolaşımda olan arz miktarı 5,5 Milyon adettir. Üretim ve dağıtım Compound havuzu üzerinden yapılmaktadır.
 • Bu kripto para birimi, tüm kripto para piyasalarının %0,11’ini domine etmektedir.

Düşük arz seviyesine ve yüksek market hacmine sahip olduğu için normalin üstünde bir değere sahip olan COMP Coin, market hacmini hızla arttırmaktadır. Bu noktada çizgisini bozmadan ilerlemesi, çok daha fazla yatırımcıyı bünyesine katmasını sağlayacak ve değerini daha da arttıracaktır.

kripto para
kripto para

COMP Coin Yorum

COMP Coin hakkında birçok kişi olumlu düşüncelere sahiptir. Güçlü bir altyapının yanında büyük firmalarla anlaşma sağlayan, havuz sistemi ile kullanıcıların yönetimde söz hakkının bulunmasını mümkün kılan bu kripto para birimi analizcilerin yorumlarına göre daha da merkeziyetsiz bir yapıya ulaşması halinde daha stabil, kararlı, güçlü ve hızlı bir kripto para birimi olacak.

COMP Coin yorumları, yatırımcılar için de benzer seviyelerde. Bu kripto para biriminin günümüze kadar oldukça iyi bir performans sergilediğini ve halen sergilemeye devam ettiğini düşünüyorlar. Bu yüzden de market hacminin her geçen gün arttığını ve platformuna daha fazla yatırımcıyı eklediğini belirtiyorlar. Detaylı bir araştırma ve inceleme yapıldığında da COMP Coin için aynı sonuçlara ulaşmak mümkün.

COMP Coin Fiyatı

COMP Coin fiyatı, tahmin edebileceğiniz üzere düşük arza sahip olduğu için oldukça yüksek. Bir kripto paranın arzı ne kadar düşükse ve market hacmi ne kadar yüksekse fiyatı da o kadar yüksek olur. COMP Coin bunun en büyük örneklerinden biridir. Günümüzde $350 ile $530 aralığında değere sahip olan kripto paramız, ortalamanın üstünde volatilite değerlerine sahip. Fiyat grafiğinde de sürekli bir yükseliş gösteren COMP Coin tüm zamanlar fiyat hareketliliği ise şöyle:

 • COMP Coin (Compound) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $911.2 olarak kayıtlara geçti.
 • COMP Coin (Compound) tüm zamanlar en düşük değeri Ocak 2020 tarihinde $61.25 olarak kaydedildi.

Geniş plandan bakıldığında aslında çok fazla yükselmemiş olan kripto paramız, en düşük noktasından günümüze %550 oranında yükseliş sergiledi. İlk çıktığı zamanlarda bile büyük yatırımcıların ilgisini çektiği için $100 seviyelerinden açılmıştı. Bu yüzden COMP Coin’in önünde daha gidecek çok yol olduğunu söyleyebiliriz.

COMP Coin Geleceği

COMP Coin ve Compound platformu gelecekte tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmayı ve kimse tarafından yönetilmemeyi amaçlıyor. Yalnızca COMP Coin sahiplerinin oy hakkı bulunabilecek bir sistem oluşturulması halinde ise kripto paramız aynı büyük kripto para birimleri gibi çalışmaya başlayacak. Ayrıca en başarılı konumdaki DeFi projelerinden biri bile olma potansiyelini içerisinde barındırıyor.

COMP Coin yatırımcıları ise her ne olursa olsun, COMP Coin geleceğinin oldukça parlak olduğunu belirtiyorlar. Hatta bunun yanında, önümüzdeki birkaç sene içerisinde $1000 hedefini de rahatlıkla geçebileceğini belirtiyorlar. Kararlı bir ilerleme kaydederse ve yukarıda bahsettiğimiz amaçları gerçekleştirirse, bunun olması pek zor gibi görünmüyor. Yine de bir kripto para hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olmadan yatırım yapmamanızı tavsiye ederiz.

kripto para
kripto para

COMP Coin (Compound) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

En değerli kripto paralar listesinde 58. Sırada bulunan COMP Coin, öncelikle Compound platformu olmak üzere birçok platformda ve borsada bulunabiliyor. Bugün 200’e yakın kripto para borsasında listelenen olan COMP Coin alım satım işlemlerini yalnızca uluslararası borsalarda değil, Türk kripto para borsaları üzerinden de yapabilmeniz mümkündür.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • BTCTürk Pro – Türk Borsası
 • Bitay – Türk Borsası
 • FTX
 • KuCoin
 • BitFinex

Hem kendi altyapısına sahip olan hem de Ethereum ile Binance Smart Chain altyapısını destekleyen COMP Coin (Compound), birçok DeFi platformunda barındırılabilir ve cüzdanlara transfer edilebilir. Bunun için neredeyse her türden dijital cüzdanı (Trust Wallet, Binance Cüzdan, Ledger, MetaMask vs.) kullanabilirsiniz.

İçeriğimizde COMP Coin nedir, nasıl ve nereden satın alınır, yorumları ve istatistikleri nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Fakat bu içerikte bulunan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer kripto para içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.