Çizim Programları: En iyi 33 Çizim Programı ✔️ 2023

Çizim programları, hem hevesli bir şekilde yeni başlayanlar hem de profesyonel dijital sanatçılar için paha biçilmez uygulamalardır. Çoğu zaman eskiz defterinden çok daha fazlasını yanınızda taşımanıza olanak sağlar. Son zamanlarda yayınlanan çizim uygulamaları; eskizler, illüstrasyonlar ve diyagramlar gibi eserler oluşturmanıza, düzenleme yapmanıza ve hatta bazen yayınlamanıza olanak sağlayan özelliklerle donatılmıştır.

Cihazınız olduğu sürece çizim yapabileceğiniz bir uygulama bulamamanız neredeyse imkansız. Her cihaz için uygun bir uygulama mutlaka var. Ücretli ve ücretsiz edineceğiniz programlar kullandığınız cihazlara göre farklılıklar gösterebiliyor. Ücretsiz çizim programları, dijital çizimin temellerini öğrenmenin mükemmel bir yoludur. Eskiz yapıyor veya sosyal medya için içerik tasarlıyorsanız ücretli uygulamalara ihtiyacınız olmayabilir. İçeriğimizde hem ücretli hem de ücretsiz versiyonlara yer verdik.

Dijital para seçeneklerinin son dönemde popüler olması ile birlikte NFT çılgınlığı dur durak bilmiyor. Eğer NFT ile ilgileniyorsanız, bir diğer içeriğimize de göz atabilirsiniz: En İyi 13 NFT Çizim Programı ✔️ | NFT Yapma

En İyi Çizim Programları

Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerle, tasarımcılar kalem ve kağıdı geride bıraktı. Bilgisayar farelerini veya grafik çizim tabletlerini tercih edenler artık çoğunlukta. Bütün teknolojik gelişmeler artık alıp satabileceğimiz görsel görüntü dosyaları oluşturmamıza izin veriyor.

İşinize ve yapmak istediğiniz çalışmaya göre birçok uygulama seçeneği bulunuyor. Her yazılımın da kendine has avantajları vardır. Kişisel olarak sizin için hangi avantajların iyi olduğuna kendinizin karar vermesi gerekiyor. Bu yüzden çizim programlarının içerisinde hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermeden önce farklı yazılımları denemenizi öneriyoruz.

Bilgisayar için Çizim Programları

Bilgisayar için Çizim Programları

Bilgisayarda fareyi kullanarak çizim yapabileceğiniz gibi, çizim tabletlerinizi bilgisayara bağlayarak da rahatlıkla çalışabilirsiniz. Özellikle profesyonel bir sanatçıysanız, çizim tabletleri işinizin en büyük yardımcılarından biri olacaktır. Bu çizim tabletleri için de yükleyebileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunuyor.

Wacom

En kaliteli çizim tablet markalarından bir tanesi ve çizim tabletleri içerisinde en çok tercih edilen seçenek. Bilgisayara yükleyebileceğiniz seçenekler olduğu gibi, bu tablet için yükleyebileceğiniz seçenekler de mevcut.

 1. Krita
 2. Autodesk® SketchBook® Ink
 3. Bamboo™ Paper
 4. Artweaver
 5. MyPaint

Windows

Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz programlar:

çizim programarı photoshop
 1. Adobe Photoshop
 2. Adobe Illustrator
 3. CorelDraw
 4. Microsoft Paint 3D
 5. Affinity Designer
 6. Astropad Studio for Windows
 7. Clip Studio Paint

Mac

Mac bilgisayarlarınız için yükleyebileceğiniz seçenekler:

çizim programarı photoshop
 1. Adobe Photoshop
 2. Corel Painter
 3. GIMP
 4. Krita
 5. MediBang Paint
 6. Paintbrush
 7. Inkscape
 8. FireAlpaca

Telefon/Tablet için Çizim Programları

Telefon ekranlarının küçük olması sebebiyle çizim programlarının telefonlarda kullanımının kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ancak ilhamın nerede geleceği belli olmadığı için çeşitli küçük eskizleri telefonunuza not alabilirsiniz. Bununla birlikte eğer sosyal medyayı etkin olarak kullanıyor ve içerik üretmek istiyorsanız da çizim programları işe yarayacaktır.

Ancak en çok kullanılan çizim cihazlarından biri olan tabletler için birçok uygulama seçeneği mevcut. İşletim sisteminizin özelliğine göre küçük farklılıklar olsa da çoğu çizim uygulaması hem Android hem de IOS desteği sağlıyor.

Android

Android cihazlarınız için tercih edebileceğiniz en iyi çizim programları:

 1. Sketchbook
 2. ArtRage
 3. Krita
 4. ibis Paint X
 5. Concepts – Sketch, Note, Draw
 6. Bamboo Paper
 7. Picsart Color Boya

Eğer Android işletim sistemiyle çalışan bir cihaza sahipseniz, Android için en iyi 10 Çizim Uygulaması ✔️ içeriğimize de göz atabilirsiniz.

IOS

iPhone ve iPad’ler için tercih edilebilecek çizim programları:

 1. ProCreate
 2. Sketchbook
 3. ibis Paint X 
 4. ArtStudio
 5. Sketch Club 
 6. ArtRage

Yorum yapın