Chrome İçin 5 Ücretsiz VPN Eklentisi

Milyonlarca sadık Google Chrome kullanıcısından biri misiniz? Evet, Google Chrome en popüler web tarayıcısıdır , ancak bilmelisiniz ki:  güvenlik söz konusu olduğunda yenilmez değildir.

Chrome, siz ve internet arasındaki ağ geçidi görevi görüyor; temel olarak sizi çevrimiçi güvenlik açıklarına ve güvenlik tehditlerine maruz bırakıyor . Tarayıcınız ayrıca hakkınızdaki bilgileri sürekli olarak toplar ve ziyaret ettiğiniz her web sitesiyle paylaşır.

chrome için vpn eklentileri

Chrome ile gezinirken kendinizi korumanın en iyi yolu bir VPN’dir. VPN’ler IP adresinizi gizler ve aktivitenizi şifreler , böylece çevrimiçi olarak güvende  olursunuz ve anonim kalırsınız.

Ekibimiz sizi güvende tutacak en iyi ÜCRETSİZ VPN eklentileri listesini ve uzak durmanız gereken bazı konuların  listesini hazırladı.

Chrome İçin 5 Ücretsiz VPN Eklentisi

Google Chrome için en iyi ücretsiz VPN’lere kısa bir bakış:  1. ExpressVPN 
expressvpn

Ücretsiz bir VPN olmasa da, Chrome için ilk başta belirtmek zorunda olduğumuz bir eklentidir. 30 günlük para iade garantisi sunmanın yanı sıra 30 gün de ücretsizdir.


  1. Hotspot Shield
hotspot shield

Bu VPN’in internette güvende olmanızı sağladığı gibi internet hızınızı da arttırabilmektedir. Eğer tarayıcınıza eklenti olarak değil de bilgisayarınıza program olarak kurmak isterseniz 7.15.1 sürümü için lisans anahtarını sitemizde bulabilirsiniz. HotsPot Shield 7.15.1 Lisans Kodu  1. Windscribe
Windscribe

Windscribe, içinde yer alan tüm şüpheli etkinlikleri durduran yerleşik bir malware ve reklam engelleyici ile birlikte gelir .  1. TunnelBear
tunnelbear

TunnelBear, ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan 2001 yılından bu yana var olan bir VPN yazılımıdır. PC, Mac, iOS ve Android cihazlar için farklı sürümleri bulunan çapraz platform destekli yazılımın temel teması “En basit ve kolay şekilde tüm dünyadaki internet kullanıcılarının VPN kullanım zevkini tatmasıdır.” üzerine kurulmuştur. Bu nedenden dolayı TunnelBear şuana kadar yapılmış VPN yazılımları arasında kuşkusuz en kolay ve anlaşılabilir tasarıma sahip olan yazılımdır.  1. Hide.me
hideme

hide.me, bağlantınızı asla koparmaz, bu sayede ücretsiz bir kullanıcı olarak bile inanılmaz hızlı bir bağlantı kurabilirsiniz .Chrome ile neden bir VPN’e ihtiyacım var?

Chrome’un kendine özgü güvenlik özellikleri olsa da, bir VPN korumanızı artıracaktır. Bu  siz ve hackerlar arasında bir bariyer oluşturur. Bu sayede özel bilgilerinizi ellerine geçiremezler.

Bir VPN kullanmadığınızda, Chrome verilerinizi ziyaret ettiğiniz her web sitesiyle paylaşır . Bu, IP adresinizi, işletim sisteminizi, donanımınızı ve ağınızdaki diğer cihazlar hakkında topladığı bilgileri içerir. Kötü amaçlı bir web sitesi bu verilere erişirse, güvenliğiniz tehlikeye girebilir.

Bir VPN kullanarak, cihazınız ve taradığınız web siteleri arasında etkili bir tünel oluşturabilirsiniz. IP adresiniz maskeli olacaktır ve VPN sayesinde küresel ağda kimse yerinizi kolaylıkla tespit edemeyecektir.

VPN’ler tüm post verilerinizi şifreler, güvenlik kodları veya kredi kartı numaraları gibi hassas verilerinizi bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız bırakmaz, korur.

 

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın