Casper Coin Nedir? (CSPR) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Casper Coin Nedir sorusu birçok trader tarafından sıkça araştırılıyor. Düşük değeri ve yüksek volatilitesi sebebiyle, kısa vadede yüksek kazançlar vadeden bu kripto paranın projesinin ne olduğu ve ne amaçla üretildiği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla Casper Coin nedir (CSPR), nerelerde kullanılır, gelecekte ne olacak ve yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlandıracağız.

Casper Coin Nedir? Casper Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Casper Coin Nedir? Casper Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Casper Coin (CSPR) Nedir?

Ethereum geliştiricileri tarafından geliştirilen ve firmalar ile kurumların daha yoğun bir şekilde Blockchain teknolojilerini kullanmasını sağlamayı amaçlayan Casper (CSPR), kullanıcıların gelecekteki ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılamayı istemektedir. Casper Network bünyesinde oluşturulan ve tüm bu amaçlar doğrultusunda kullanılmaya başlanan Casper Coin’de bu süreçlerin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için oluşturulmuştur.

Casper Coin (CSPR), Proof of Stake (PoS) ismi verilen bir blok zincirine sahiptir. Bu zincirdeki kullanıcıları ödüllendirmek için de Casper Coin kullanılmaktadır. Bunun yanında ağ üzerindeki işlem ücretlerini karşılamak ve işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlamak gibi amaçları bulunan Casper Coin (CSPR), tüm blockchain ağının ekonomik ve finansal işlemlerinden sorumludur.

kripto para
kripto para

Casper Coin İstatistikleri

Casper Coin, yeni üretilmeye ve kullanılmaya başlanan bir kripto para birimi olmasına rağmen hızlı bir yükseliş göstermiş ve listelerde yerini almayı başarmıştır. Dünya’nın en değerli ve en yüksek hacimli kripto paraları listesinde 276. sırada bulunan bu kripto para tokeninin temel istatistiksel verilerini aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Casper Coin (CSPR) toplam market hacmi 1,3 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Casper Coin toplam arzı 10 Milyar adet, dolaşımdaki arz miktarı ise 1,33 Milyar adettir. Büyük çoğunluk şirketin elindedir ve büyük bir kısmı dolaşımda değildir.
 • Casper Coin, kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Tüm bu istatistiklerden yola çıkarak, iyi bir ilerleme kaydettiğini ve daha önünde uzun bir yol olduğunu görebilmemiz mümkündür. Yine de bu kripto para hakkında net bir görüşe sahip olmak için bu veriler yeterli değildir. Casper Coin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, Casper Coin (CSPR) White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

Casper Coin Yorum

Arkasında Ethereum geliştiricileri bulunan bu kripto para biriminin gelecekte çok daha iyi yerlere geleceği düşünülüyor. Büyük bir ekibe sahip olan ve kripto paralar konusunda uzman olan bir çevresi bulunan Casper Network, Casper Coin’in kullanımını da arttırıyor. Birçok analist ve yorumcu tarafından da bu sebeple CSPR’nin hak ettiği değeri gelecekte elde edeceği belirtiliyor.

Oldukça yeni bir kripto para birimi olduğu ve henüz hakkında çok gelişme yaşanmadığı için çok fazla yorumda bulunmak oldukça zor. Fakat çıktığı günden bu yana yüksek değer değişimleri gösteren ve birçok yatırımcının ilgisini çeken Casper Coin, zamanla rayına oturacağa benziyor.

Casper Coin Fiyatı

Casper Coin fiyatı günümüzde $0.10 ile $0.15 aralığında bir değere sahip. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yüksek volatiliteye sahip olan kripto paramızın bu hareketliliği yeni bir token olmasına bağlanıyor. İlerleyen zamanlarda daha sert hareketler yapma ihtimali bulunan kripto paramızın tüm zamanlar değerleri ise şöyle:

 • Casper Coin (CSPR), tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021’de $1,37 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • Casper Coin (CSPR), tüm zamanlar en düşük değeri Haziran 2021’de $0.05072 olarak kaydedilmiştir.

Çok kısa süre içerisinde %150 değer kazanarak, %90 değer kaybeden kripto paramız, yeni olduğu için çok fazla bir hareket sergilemedi. Fakat bu kadar süre içerisinde en değerli kripto paralar listesine girmeyi başaran Casper Coin (CSPR), ilerleyen zamanlarda daha net hareketler sergileyebilir.

kripto para
kripto para

Casper Coin Geleceği

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi yeni bir kripto para olan ve zamanla düzenini sağlamayı amaçlayan Casper Coin geleceği birçok kişi tarafından parlak görülüyor. Buna rağmen halen ayakta kalma çabası veren ve yeni yeni emekleyen kripto paramız, yatırımcılar için açık bir kapı niteliğinde değil. Düzenini oturttuktan sonra daha net bir yol göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Risk almayı seven bir yatırımcıysanız ve yeni fırsatları değerlendirmek gibi bir amacınız varsa, bu fırsatı Casper Coin (CSPR) için kullanabilirsiniz. Fakat sürecin sonunda tüm paranızı kaybetmek gibi bir ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Yine de Ethereum geliştiricileri tarafından desteklenen bir proje olduğu için önünün çok parlak olduğunu belirtebiliriz. Yalnız buradaki görüşlerin kesinlikle yatırım tavsiye amacı olmadığını unutmayınız.

Casper Coin (CSPR) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Casper Coin nereden ve nasıl satın alınır diye soruyorsanız, biraz detaylı araştırma yapmanız gerekecek demektir. Yeni çıkan ve daha yeni yeni borsalarda listelenmeye başlanan Casper Coin, birçok noktada bulunmuyor. Fakat ERC-20 altyapısını kullandığı için tüm cüzdanlarda ve transfer işlemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Henüz Dünya’nın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde bile listelenmeyen bu kripto para birimini Casper Network üzerinden direkt olarak cüzdanınıza çekebilirsiniz. Bunun yanında tam anlamıyla güvenilir olmasa da aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

 • Huobi Global
 • io
 • OKEx
 • Coinlist Pro
 • COM
 • CoinEx
 • BitMart

Bunun dışında alım satım yapabileceğiniz birkaç borsa ve platform bulunuyor. Bunlar için detaylı bir araştırmaya girişmek şart. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde ise Binance gibi borsalarda listelenmesi bekleniyor. Böylece Casper Coin nedir, yorumları nelerdir ve nasıl alınır gibi soruları yanıtlamış olduk. Benzer içeriklerimizi de incelemek isterseniz, sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Yorum yapın