Ana sayfa Mobil Cihazlar Android P ve Yeni Gelen Özellikler

Android P ve Yeni Gelen Özellikler

0
Android henüz Oreo işletim sisteminin üzerinden çok vakit geçmeden duyurduğu P ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Bu yeni sürümün çıkarılmasının başlıca nedenlerinden biri zorunluluktan geçiyor olabilir çünkü Oreo ve daha önceki sürümlerde açık olarak adlandırılabilecek  bazı özelliklere kısıtlama getirilmiş durumda.

Nedir bu özellikler?

1 – Gelişmiş Numara Engelleme

Daha önceki sürümlerde rehberinizde bulunan numaraları seçerek engelleyebiliyordunuz. Fakat Android P ile birlikte toplu olarak bilgisi olmayan numaraları engelleyebilirsiniz. Tabi bu acil durumlarda ne kadar işe yarar bilemeyiz.

2 – Akıllı Yanıt Desteği

Gelen mesajı okuyarak size cevap vereceğiniz seçenekler sunması oldukça kullanışlı görünüyor. Ve bu özelliğin tüm uygulamalara destek vereceği söyleniyor.

3 – Kaydedilen Görüşmelerde Uyarı

Hemen hemen her Android işletim sistemi barındıran telefonda görüşme kaydetme mümkün. Fakat Android P ile birlikte eğer telefon görüşmenizi kaydederseniz 15 saniye ara ile karşı tarafta dahil olmak üzere uyarı göndererek görüşmenin kayıt edildiğini size bildiriyor.

4 – Arka Planda Kamera Engeli

Eğer uygulama kapalı olmasına rağmen kameraya ulaşmaya çalışırsa engellenecek. Erişim engeli oldukça iyi görünüyor.

5 – Arka Planda Mikrofon Engeli

Kamerada olduğu gibi eğer bir uygulama kapalı olduğu halde arka planda mikrofonu kullanmak istiyorsa uygulamanın mikrofona erişimi engellenecek. Son zamanlarda oldukça bahsedilen Facebook Bizi Dinliyor haberlerini dindirecek bir özellik olmuş gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!