Android’den iPhone’a WhatsApp Taşıma – Aktarma

Eğer yeni bir iPhone aldıysanız ve hali hazırda Android kullanıyorsanız, karşılaşacağınız sorunlardan biri de WhatsApp verilerini taşımak olacaktır. Android’den iPhone’a WhatsApp verilerini taşımak için kullanabileceğiniz yöntemleri bu sayfada bulabilirsiniz. Sizin için en iyi WhatsApp verilerini iPhone’a aktarma metodlarını ele alıyoruz.

Eğer bir Android kullanıyorsanız, yeni bir iPhone aldıysanız ve WhatsApp mesajlarınızı ve diğer verilerinizi aktarmak istiyorsanız doğru adrese geldiniz. Çünkü, webdeyazilim.com olarak sizlere en iyi veri aktarma yöntemlerini sunmaya devam ediyoruz. Bu konuda ise Android’den iPhone WhatsApp taşıma detaylarından bahsediyoruz.

Android’deki WhatsApp verilerini iPhone’a Aktarma Neden Gereklidir?

WhatsApp, günümüzde en çok kullanılan gerçek zamanlı mesajlaşma uygulamasıdır. Bu sebeple pek çoğumuz bu uygulamayı sıklıkla kullanıyoruz. Bunun sonucunda ise WhatsApp uygulamamızdaki veriler bir hayli fazla. Yeni telefon aldığımızda bu verilerden vazgeçemiyoruz. İlgili WhatsApp verilerini, yeni aldığımız telefona aktarmamız gerekiyor.

Hali hazırda Android kullanıyorsanız ve WhatsApp verilerinizi yeni aldığınız iPhone cihazınıza aktarmak istiyorsanız sizin için birkaç yöntem listeleyebiliriz. Bu yöntemlerden en basit olanı ile anlatıma başlayalım.

Android WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

Yeni satın aldığınız iPhone cihazınıza WhatsApp’ı kurduğunuzda verileriniz eski telefonunuzda kalır. Eski telefonunuzdaki WhatsApp verilerini bu iPhone cihaza aktarmanız gerekir. Böylece Android’deki WhatsApp verilerini yeni almış olduğunuz iPhone cihazınızda kullanabilirsiniz.

Android telefonunuzdaki WhatsApp verilerini yeni aldığınız iPhone telefonunuza aktarmak için basit bir yöntem bulunuyor. Bu yöntemle ilgili detaylar ise şu şekilde:

WatsGo ile Android’deki WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma

iToolab‘in geliştirmiş olduğu WhatsGo uygulaması sayesinde Android telefonunuzdaki WhatsApp verilerini iPhone cihazınıza aktarabilirsiniz. Böylece kaldığınız yerden WhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz.

WhatsGo uygulamasının öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

 • WhatsApp/WhatsApp Business’ı Android ve iOS arasında tek tıkla aktarma imkanı.
 • GBWhatsApp’ı basit bir şekilde WhatsApp veya GBWhatsApp’a aktarın.
 • WhatsApp mesajları, resimler, videolar, kişiler vb. dahil olmak üzere çok çeşitli veri türleri.
 • WhatsApp Yedeklemesini Google Drive’dan iPhone ve Android’e indirin ve geri yükleyin.
 • Android ve iOS’taki WhatsApp’ı Google Drive, iTunes veya iCloud olmadan bilgisayara yedekleyin.
 • İstediğiniz zaman WhatsApp yedeklemesini veya iTunes yedeklemesini önizleyin ve geri yükleyin.
 • Android 13 ve iOS 16 ile tam uyumludur.

Bu özellikler dikkatinizi çekiyor mu? O zaman WhatsGo ile Android’den iPhone’a WhatsApp veri aktarımı yapmak tam size göre bir seçenek.

Adım 1: WatsGo Programını indirin, çalıştırın ve WhatsApp’ı seçin

WatsGo ile Android'deki WhatsApp Verilerini iPhone'a Aktarma
WatsGo ile Android’deki WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma

WhatsGo sitesinden Windows ya da MacOS cihazınız için WhatsGo yazılımını indirin ve çalıştırın. Daha sonra WhatsApp Transferini başmak için WhatsApp bölümüne girin.

Adım 2: Android ve iOS Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın

WatsGo ile Android'deki WhatsApp Verilerini iPhone'a Aktarma
WatsGo ile Android’deki WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma

Android ve iPhone cihazınızı bilgisayara bağlayın. Bu iki cihazın doğru şekilde bağlandığından emin olmak için ekranda her iki telefonun seçildiğini ve bağlandığını kontrol edin. Android’deki WhatsApp verilerini iPhone’a aktarmak için bu detaylar oldukça önemli.

Adım 3: Aktarmayı Başlatın

WatsGo ile Android'deki WhatsApp Verilerini iPhone'a Aktarma
WatsGo ile Android’deki WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma

Son aşamada ise Transfer işlemini başlatın. Böylece Android telefonunuzdaki WhatsApp verileri iPhone cihazınıza kopyalanacak. İşlem süresi veri boyutuna göre değişebilir. İşlemin tamamlanmasını bekleyin ve işlem sonunda telefonunuzdaki WhatsApp yedeklerini kontrol edin. Başarılı sonuca ulaştığınızda ise telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android’den iOS’a Hangi WhatsApp Verileri Aktarılabilir?

Eğer WhatsApp verilerinizi Android’den iOS’a aktarmaya karar verdiyseniz hangi verilerin taşınabiliyor olduğunu da merak etmiş olabilirsiniz. Android’den iOS’a WhatsApp aktarmak istediğinizde şu veri türlerini aktarabilirsiniz:

 • Mesajlar
 • Görüntüler
 • Sesler
 • Durum
 • Kişiler
 • Dokümanlar
 • Çıkartmalar
 • Bağlantılar
 • Arama Geçmişi
 • Videolar
 • Duvar Kağıdı
 • Mesaj Etiketleri

Hangi Cihazlar Arasında WhatsApp Aktarımı Yapabilirim?

Söz konusu WhatsApp verilerini başka cihaza aktarmak olduğunda sadece Android’den iOS’a değil, farklı platformlar ve telefonlar arasında ya da aynı platformlar arasında da aktarma gerekli olabilir. Böyle durumlarda yapabileceğiniz aktarma türleri şu şekildedir:

 • Android’den iPhone’a
 • Android’den Android’e
 • iPhone’dan Android’e
 • iPhone’dan iPhone’a

Diğer Aktarma Yöntemleri ile bu yöntem arasındaki fark nedir?

Android’deki WhatsApp verilerini iPhone aktarma konusunda farklı birkaç yöntem daha bulunabilir. Fakat WatsGo programı ile WhatsApp yedeğini iPhone aktarma yöntemi oldukça hızlı ve güvenlidir. Diğer yöntemlere kıyasla bazı veriler aşağıda grafik olarak eklendi. Yakından göz atalım…

WatsGo ile Android'deki WhatsApp Verilerini iPhone'a Aktarma
WatsGo ile Android’deki WhatsApp Verilerini iPhone’a Aktarma

WhatsApp aktarım hızı ve transfer başarı oranı bakımından WatsGo programının en iyi WhatsApp taşıma aracı olduğunu da gözlemlemek mümkün.

Sonuç

Android kullanıcısıysanız ve kendinize yeni bir iPhone aldıysanız, eski telefonunuzdaki verileri aktarmak zor olabilir. Özellikle WhatsApp verilerini iPhone’a aktarma konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda WhatsGo gibi programlar yardımınıza koşar. Böyle programları kullanmak size zaman kazandırır. Çünkü pek çok ince ayarı ve kurulumu yapmadan, sadece bu programları kurarak ve çalıştırarak basit şekilde veri aktarımı yapabilirsiniz.

Android’den iPhone’a WhatsApp taşınır mı?

Evet, Yukarıdaki içerikte yer alan bilgileri kullanarak Android’den iPhone’a WhatsApp aktarabilir, taşıyabilirsiniz.

Android telefonumdaki WhatsApp uygulamasını iPhone telefonuma taşıyabilir miyim?

WhatsApp uygulaması Android’den iPhone’a direkt olarak taşınamaz. Ama WhatsApp içerisindeki veriler tamamen taşınabilir. Yani, Android telefonunuzdaki WhatsApp geçmişinizi iPhone telefonunuza aktarabilirsiniz.

Android’den iOS’a WhatsApp Aktarma Programsız Yapılır Mı?

Programsız veri taşımak bir hayli zordur. Teknik olarak programsız WhatsApp taşımak mümkün olsa da Drive gibi arayüzler kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Android’den iOS’a WhatsApp Aktarma Drive ile Mümkün mü?

Evet, Drive ve iTunes gibi yedekleme arayüzleri ile WhatsApp verilerini Android’den iOS’a taşımak mümkündür.

WhatsApp konuşma geçmişini Android’den iPhone’a Direkt Aktarma Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki içerikte anlatılan yöntem ile WhatsApp konuşma geçmişini Android’den iPhone’a direkt aktarma mümkündür.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın