Başlangıç Borsa Akita Coin Nedir? Akita Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Akita Coin Nedir? Akita Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Dogecoin’in efsanevi yükselişinden sonra popüler olan köpek temalı kripto para birimleri birçok yatırımcıyı bünyesine katmayı başarıyor. Bunlardan biri olan ve son zamanlarda iyi yükselişler yaparak dikkat çeken Akita Coin veya Akita Inu Token, yeni Dogecoin olmak istiyor. Bizler de bu içeriğimizde birçok kişi tarafından merak edilen Akita Coin nedir, nasıl alınır, yorumları nasıldır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Akita Coin Nedir? Akita Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Akita Coin Nedir? Akita Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Akita Coin (Akita Inu) Nedir?

Akita Coin veya Akita Inu kendini Dogecoin’in küçük kardeşi olarak tanımlayan ve şaka amaçlı üretilmiş kripto para birimlerinden biridir. 2021 yılının başlarında üretilmeye ve piyasalarda yerini almaya başlayan bu kripto para birimi şaka coin olarak adlandırılan ve herhangi bir projesi bulunmayan bir kripto para birimidir.

Akita Coin, geliştiricileri kendilerini tam olarak tanımlamamakla birlikte, bu kripto para biriminin gelecekte bir şaka coin olmaktan öteye gitmesini ve belli bir amaç dahilinde kullanılabilen kripto para birimlerinden biri haline getirmek istiyorlar. Bu konuda ne kadar başarılı olurlar bilinmez ancak son zamanlarda bu tür kripto paralar çok fazla türediği için pek dikkate alınmıyorlar. Akita Coin resmî web sitesi üzerinde bu kripto para hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akita Coin İstatistikleri

Tam anlamıyla bir kripto para olmayan ve ERC-20 altyapısında geliştirilen bir token olarak nitelendirilen Akita Coin hakkında çok detaylı istatistikler bulunmuyor. Yeni ve çok bilinmeyen bir kripto para birimi olduğu için verilere erişmek için detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor. Ulaştığımız veriler ışığında Akita Coin istatistikleri ise şöyle:

 • Akita Coin toplam market hacmi 97 Milyon Dolar seviyelerinde.
 • Toplam arz miktarı 100 Milyar adet olan bu kripto para biriminin dolaşımda olan arz miktarı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Bu bilgi geliştirici ekip tarafından da açıklanmıyor.
 • Akita Coin (Akita Inu), en değerli kripto paralar listesinde 2735. Sırada bulunuyor.

Görüldüğü üzere çok fazla bilinirliği ve yatırımcısı bulunmayan bu kripto para birimi, maalesef istediği ivmeyi de kazanabilmiş değil. Fakat geçtiğimiz aylarda bir anda hızlı bir yükseliş yaşayarak değerini 5000’den fazlasına katladı. Tahmin edilebileceği üzere bu yükseliş dönemi de çok uzun sürmedi.

kripto para
kripto para

Akita Coin Yorum

Akita Coin yorumlarının oldukça kötü olduğunu söyleyebiliriz. Birçok analizci ve yatırımcı tarafından shit coin sınıflandırmasına dahil edilen bu kripto paranın hiçbir projesi bulunmadığı ve sadece şaka amaçlı üretildiği için herhangi bir değerinin olmayacağını ve yavaş yavaş piyasalardan silineceğini belirtiyorlar.

Fakat kripto para piyasalarında eğlenmeyi ve piyasaları manipüle etmeyi seven yatırımcılar, bu kripto para birimini sürekli övüyorlar. Ayrıca küçük yatırımcılar zaman zaman hızlı yükselişlerinden pay almak için Akita Coin’e yatırım yapabiliyorlar. Yine de genel düşüncenin bu kripto paranın değeri olmadığı ve gereksiz olduğu yönünde belirtildiğini söyleyelim.

Akita Coin Fiyatı

Çok yüksek arz miktarına ve düşük talebe sahip olduğu için fiyatının da düşük olacağını tahmin edebilirsiniz. Günümüzde $0.0000009 ile $0.000001 aralığında bir değere sahip olan bu kripto paramızın volatilite değerleri dönem dönem değişiklik gösteriyor. Bazen değerinde hiç değişiklik göstermeyen Akita Coin fiyatı bazen bir anda değişebiliyor. Tüm zamanlar fiyat değişimi ise şu şekilde:

 • Akita Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $0.0000285 olarak kayıtlara geçti.
 • Akita Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Şubat 2021 tarihinde $0.00000001428 olarak kaydedildi.

Akita Coin Geleceği

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Akita Coin shit coin olarak nitelendirilen ve yatırımcılar ile analizciler tarafından değersiz olması gereken bir kripto para olarak yorumlanıyor. Bu yüzden Akita Coin geleceği de çok parlak görülmüyor. Zaman zaman manipülasyonlarla yükseltilen ve birçok kişiye kazanç sağlayan bu kripto para biriminin gelecekte kendini imha edeceğini ve kimse tarafından ilgi çekmeyeceği dile getiriliyor.

Tüm bunlara rağmen yüzbinlerce takipçiyi şimdiden arkasına almış olan Akita Coin hakkında birçok küçük yatırımcının beklentisi bulunuyor. Aynı Dogecoin ve Shiba Inu gibi yükselmesi beklenen bu kripto para birimine nedense çoğu kişi yatırım yapmıyor. Çok parlak bir geleceğe sahip olmamasına rağmen geliştirici ekip hedeflerini gerçekleştirebilirse ciddiye alınan bir kripto para olmanın kapılarını aralayabilir.

kripto para
kripto para

Akita Coin (Akita Inu) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Akita Coin bir şaka tokeni olduğu için ve kripto para borsaları genelde bu tür kripto para birimlerini sevdiği için şimdiden 25’den fazla borsada listeleniyor. Akita Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz ve yatırım yapabileceğiniz borsaları şöyle sıralayabiliriz:

 • Gate.io
 • Poloniex
 • Uniswap (V2)
 • BKEX
 • LATOKEN
 • LBank

ERC-20 altyapısına sahip olduğu için neredeyse tüm dijital cüzdanlarda barındırılabilen Akita Coin’i uzun vadeli olarak saklayabilirsiniz. Ayrıca belli noktalarda hediye olarak bu kripto parayı elde edebilmeniz de mümkündür.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Akita Coin nedir, ne amaçla kullanılır, gelecekte ne işe yarayacak ve nasıl alınır gibi sorulara yanıt verdik. Bu yazı içerisinde bulunan hiçbir açıklamanın yatırım tavsiyesi amacı içermediğini unutmayın. Daha fazla kripto para içeriği incelemek isterseniz, sitemizde bulunan kripto paralar kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!